2022 lapkričio 17

Istorinį sezoną baigianti komanda pagerbta Vilniaus savivaldybėje


Istorinį ir jubiliejinį sezoną baigiantį „Žalgirio“ komanda lapkričio 16 dieną buvo pagerbta Vilniaus miesto savivaldybėje.

Žalgiriečiai šį sezoną apgynė Lietuvos čempionų ir taurės laimėtojų vardus, o prie šių pasiekimų pridėjo neeilinę pergalę – pirmą kartą pateko į UEFA turnyrų grupių etapus.

Tradiciškai, po ilgesnės pertraukos dėl pandemijos, komanda atvyko į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą kur buvo oficialiai pagerbta.

„Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė, klubui vadovaujanti nuo 2010 metų, komandos atgimimą ir per trylika sezonų pasiektus laimėjimus palygino su stebuklu.

„Šis sezonas buvo istorinis Lietuvos ir Vilniaus futbolui. Man garbė būti čia, tęsti ilgametes tradicijas ir pristatyti šią komandą, trenerius, administraciją, kurie tikėjo, ir padarė tai, ką 2010 metais vasaro mėnesį tribūnoje kalbėjau miesto vadovams. Sakiau, kad tikiu, jog Vilnius yra futbolo miestas ir „Žalgirio“ legenda privalo būti išsaugota. Tuomet sakiau, kad kartu su miestu galime daryti stebuklus. Tas stebuklas įvyko. Švęsdamas savo 75 metų gimtadienį „Žalgiris“ yra laimėjęs 10 čempionų titulų ir 14 taurės trofėjų – iš 7 čempionų titulai ir 9 taurės laimėtos nuo 2010 metų. Dar daug galima sakyti ir vardinti kiek pasiekta per šį laikotarpį, kai „Žalgiris“ kartu su Vilniaus miestu ėjo dirbti kartu ir išvien. Noriu padėkoti kad tikėjote kasmet, padėjote ir tai mūsų bendras rezultatas. Be Vilniaus miesto „Žalgiris“ nebūtų to pasiekęs“, – kalbėjo V. Venslovaitienė.

Ji pažymėjo, jog žalgiriečiai šį sezoną taip pat nustebino ne vieną finansiškai daug galingesnį Europos klubą: „Mūsų tikslas buvo daryti stebuklus, nes mūsų biudžetas Čempionų lygos kontekste yra labai mažas. Komanda kovėsi prieš klubus, kurių biudžetai siekė kelias dešimtis milijonų. Tačiau ne pinigai kaunasi, o idėja, palaikymas, bendrystė, bendros svajonė ir atsakomybė. Mes garsinome Vilnių ir Lietuvą prestižinėje Čempionų lygoje ir kituose turnyruose.“

Savivaldybei įteikta padėka su čempioniškos komandos nuotrauką, o Lietuvos čempionų ir taurės trofėjai tradiciškai palikti eksponuoti Vilniaus miesto savivaldybėje, kur juos galės iš arti išvysti ir nusifotografuoti visi norintys.

Video