2021 kovo 18

Į „Žalgirį“ atvyko vartininkas iš Kroatijos


Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ sustiprino vartininko poziciją ir pasiekė finišą komandos komplektacijoje 2021 metų sezonui.

Komandos gretas papildė vartų sargas iš Kroatijos Tomislavas Duka, kuris pagrindinėje komandoje sudarys konkurenciją Edvinui Gertmonui ir Gaudentui Raliui.

Su „Žalgiriu“ žiemą atsisveikinus Martinui Berkovecui, kuris grįžo į Čekiją, sostinės ekipoje liko vienas A lygos patirties turintis vartininkas – E. Gertmonas.

Atsiradusią spragą užpildys 28-erių T. Duka, kuris yra žaidęs keliuose klubuose Kroatijos čempionate ir Rumunijoje.

Profesionalo karjerą T. Duka pradėjo gimtojo Splito RNK komandoje. Iš ten buvo skolinamas žemesnių lygų ekipoms, o 2016-2017 m. tapo pagrindiniu ekipos vartų sargu ir komandos kapitonu.

Po sėkmingo sezono kroatą persiviliojo Klužo CFR ekipa. Su ja T. Duka tapo Rumunijos čempionu, tačiau pirmuoju numeriu komandoje buvo lietuvis Giedrius Arlauskis.

Vėliau pusantrų metų T. Duka atstovavo Splito „Hajduk“ ekipai, o pernai antroje sezono pusėje Kroatijos čempionate žaidė „Istra“ komandoje.

Nuo praėjusių metų rudens vartininkas žaidė Unešičio „Zagora“ ekipoje kroatų trečiajame divizione.

T. Duka – dešimtasis „Žalgirį“ tarpsezonyje papildęs žaidėjas.

Prie ekipos taip pat prisijungė gynėjai Joelis Bopesu ir Dijbrilis Diaw, saugai Vilius Piliukaitis, Milanas Gamakovas, Ovidijus Verbickas ir Ogenyi Onazi, puolėjai Tomislavas Kišas ir Josipas Tadičius.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais šeštadienį, kovo 20 d. A lygos trečiajame ture prieš Kauno „Hegelmann Litauen“.