2021 vasario 14

I. Tatomirovičius: „Antrose rungtynėse buvome šviežesni“


Vilniaus „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po įtikinamos pergalės kontrolinėse rungtynėse su „Riteriais“ neskubėjo žarstyti komplimentų savo auklėtiniams, o gynėjas Ivanas Tatomirovičius teigė, kad žaidimas dar gali būti daug geresnis.

Prieš savaitę „Žalgiris“ nusileido „Riteriams“ rezultatu 1:3, tačiau šį kartą aikštėje buvo visai kitoks vaizdas ir žalgiriečiai varžovus įveikė įtikinamai 3:0. Tiek pralaimėjimą, tiek pergalę „Žalgirio“ žaidėjai ir treneriai įvertino ramiai.

„Pirmas pora savaičių būna visaip – taip kaip pirmose rungtynėse su „Riteriais“. Antrose rungtynėse buvome šviežesni, sustygavome savo planą, sunkiai dirbome, – vertino I. Tatomirovičius – Ruošiantis sezonui įprasta, kad būna „sunkios“ kojos, naujų žaidėjų. Svarbu visiems kuo greičiau vienas kitą suprasti, priprasti prie to, ko nori treneris. Šios rungtynės buvo geros, bet dar ne tokios, kokių norėtume. Gali būti dar daug geriau ir su laiku, manau, bus.“

„Žalgirio“ strategas V. Čeburinas kaip pagrindinę pasikeitimo priežastį įvardino gerėjantį susižaidimą.

„Gerėja komandinis žaidimas. Ne viskas gerai, bet matoma pažanga, tam reikia laiko. Žaidėjai kiekvienos rungtynėse ir treniruotėse atiduoda visas jėgas, stengiasi suprasti, ko iš jų nori trenerių štabas, todėl mūsų žaidimas tobulėja, – kalbėjo treneris – Dar ne taip gerai, kiek mums norėtųsi,  bet tobulėja ryšiai tarp gynybos ir vidurinės linijos bei tarp vidurinės atakos linijos. Reikia laiko ir jį reikia protingai išnaudoti norint sukurti komandą, kuri galėtų siekti užsibrėžtų tikslų.  Šiandien mes sutelkėme daug dėmesio į savo žaidimą, tokį, kokį norime matyti ateityje. Bet reikia dar daug dirbti.“

Pamatus laimėjimui šeštadienio rungtynėse padėjo I. Tatomirovičiaus įvartis galva po baudos smūgio. Gynėjas neslėpė, jog prie to prisidėjo ir nemažai sėkmės: „Standartinėse situacijose taip būna, nežinai kada kamuolys atiteks tau, Ar kamuolys pataikys į tave kaip šį kartą. Šiek tiek pasisekė, bet nesvarbu – įmušėme, ir nugalėjome, tai svarbiausia.“

„Žalgirio“ gretose debiutavo ir du neseniai atvykę naujokai – gynėjas Joelis Bopesu ir saugas Milenas Gamakovas. Jie aikštėje pasirodė po keitimo.

„Nesiryžome jiems suteikti daugiau žaidybinio laiko, nes jie tik neseniai prisijungė. Dar reikia laiko adaptacijai, tai yra labai svarbu. Pagal veiksmus aikštėje matėsi, kad jie kvalifikuoti savo pozicijų žaidėjai.  Todėl mes juos ir pasirinkome. Tikimės, kad jie atneš daug naudos“, – teigė V. Čeburinas.

Paskutinį kontrolinį susitikimą „Žalgiris“ žais vasario 20 d. su „Kauno Žalgiriu“. Po savaitės vilniečių laukia dvikova dėl LFF Supertaurės su „Panevėžiu“.

Video