2022 rugpjūčio 7

Į rikiuotę grįžęs K. Kažukolovas: „Labai malonus jausmas“


Pergalingose „Žalgirio“ rungtynėse prieš „Bangą“ šansą pasireikšti gavo ne vienas mažiau žaidęs žalgirietis, o gynėjui Kiprui Kažukolovui tokia galimybė buvo ypatinga.

Futbolininkas pasiruošimo sezonui metu patyrė traumą ir nuo to laiko nežaidė oficialių rungtynių. Birželį K. Kažukolovas pasirodė kontrolinėse rungtynėse, o liepą sužaidė pora rungtynių „Žalgirio B“ gretose antrajame pagal pajėgumą šalies divizione.

Apskritai Lietuvos čempionate K. Kažukolovas iki šiol buvo sužaidęs tik tris minutes – paskutinėse praėjusio sezono rungtynėse.

Šį kartą 21 metų futbolininkas pasirodė startinėje sudėtyje ir sužaidė visas 90 minučių. Iššūkis buvo apsunkintas, nes nuo 18 minutės teko žaisti mažumoje – raudoną kortelę gavo kitas vidurio gynėjas Dimašas Kaškenas.

„Buvo sunkios rungtynės, neseniai žaidėme prieš „Bodo“. Sudėtis buvo pasikeitusi, bet vis tiek buvo skrydis, neturėjome daug laiko pasiruošti. Bet manau, jog pasiruošėme tinkamai. Pradėjome visai neblogai. Kiek išbalansavo komandą gauta raudona kortelė, bet manau greit adaptavomės, pradėjome žaisti savo žaidimą. Tik gaila, kad prasileidome įvartį pabaigoje, nes norėjosi kad prie praleistų įvarčių būtų nulis. Didelę rungtynių dalį pražaidėme mažumoje, bet parodėme charakterį“, – vertino K. Kažukolovas.

Jis teigė, jog pirmose rungtynės pavyko susitvarkyti su jauduliu: „Nebuvo ypatingo jaudulio, tiesiog turėjau atsiminti ką prieš tai darydavau, trenerio nurodymus. Bandžiau išeiti į aikštę ir tiesiog susikoncentruoti ties futbolu, negalvoti apie nieką daugiau. Tiesiog galvoti po kiekvieno perdavimo koks kitas mano veiksmas, kada gintis, kada vėl daryti perdavimą. Visas fokusas buvo ties savo ir komandos žaidimu.“

K. Kažukolovas pripažino, jog pasiilgo jausmo laimėti rungtynes pačiam žaidžiant aikštėje.. „Paskutines pilnas rungtynes žaidžiau „Sportimoje“ pasiruošimo metu. Labai malonus jausmas. Kai žaidi, rūbinėje jautiesi padaręs darbą. Kai tik sėdi ant suolo, kartais atrodo kad gal nenusipelnęs pergalės ar panašiai. Dabar jaučiuosi padaręs darbą.“

Traumos K. Kažukolovą vis kamuodavo pastaruosius kelerius metus. Jis tikisi, jog tai jau praeityje ir su laiku pavyks įgauti optimalią sportinę formą.

„Buvo nemažai traumų, tas kažkiek jaučiasi. Du mėnesiai praėjo po operacijos, dar jaučiasi. Bet su gydytoju kalbėjau, kad kuo toliau treniruosiuosi, žaisiu, tuo geriau jausiuosi. Manau, kad tik laiko klausimas, kada būsiu pasiruošęs šimtu procentų“, – kalbėjo žaidėjas.

Video