2021 rugsėjo 22

Į LFF taurės pusfinalį – po pergalės baudinių serijoje

Vilniaus „Žalgiris“ – „Hegelmann LFF taurės“ pusfinalyje. Vladimiro Čeburino auklėtiniai ketvirtfinalyje eliminavo Marijampolės „Sūduvos“ ekipą.

Marijampolėje vykusiose rungtynėse netrūko kovos, tačiau įvarčių per reguliarųjį rungtynių laiką abi komandos neįmušė. Sužaidus ir abu pratęsimus švieslentėje degė 0:0.

Baudinių serijoje šeimininkai atliko du netikslius mūgius, „Žalgiris“ suklydo kartą ir laimėjo 6:5.

„Žalgiris“ triumfavo po to, kai į skersinį pataikė buvęs „Žalgirio“ gynėjas, dabar „Sūduvoje“ rungtyniaujantis Semiras Kerla, prieš lemtingą smūgį slystelėjęs ant vejos.

„Žalgiriui“ baudiniu realizavo Ivanas Tatomirovičius, kuris į aikštę buvo mestas prieš pat baudinių seriją, Jakubas Sylvestras, Ovidijus Verbickas, Djibrilis Diaw, Joelis Bopesu ir Hugo Videmont. Vieninteliui Josipui Tadičiui smūgis nepavyko.

„Sūduvos“ gretose pro šali smūgiavo Jevgenas Jefremov ir S. Kerla.

Nuo pat rungtynių pradžios abi komandos žaidė atsargiai ir progas kūrėsi sunkiai.

21-ą min. Edvinas Gertmonas gelbėjo nuo pavojingo baudos smūgio. „Žalgirio“ vartų sargų po kelių akimirkų dar kartą teko padirbėti.

Francis Kyeremeh sėkmingai driblingavo kraštuose, bet sukurti didesnio pavojaus nepavyko.

Rungtynės klostėsi be aštresnių momentų, pusprogių daugiau susikurdavo „Sūduva“.

62-ą minutę Milenas Gamakovas vos neprisižaidė savoje baudos aikštelėje, bet įvarčio „Žalgiriui“ pavyko išvengti.

71-ą minutę kamuolys praskriejo šalia „Žalgirio“ vartų virpsto, o netrukus Joelis Bopesu užgesino pavojingą varžovų kontraataką.

82-ą minutę F. Kyeremeh galingai iššovė iš toli, bet kamuolys nusisuko nuo vartų.

Aktyviai į žaidimą įsiliejo Gustas Jarusevičius. 84-ą minutę padriblingavo baudos aikštelėje, bet progos smūgiui nerado. Po jo perdavimo Tomislavas Kišas smūgiavo netiksliai.

Antro kėlinio pabaigoje kamuolio smūgį į veidą sugėrė Nemanja Ljubisavljevičius, kuris šį sezoną jau buvo patyręs nosies lūžį. Laimei, gynėjas galėjo tęsti rungtynes.

114-ą minutę S. Kerla netrukdomas smūgiavo galva, bet E. Gertmonas susitvarkė.

119-ą minutę M. Gamakovas užsidirbo antrą geltoną kortelę už paskutinės vilties pražangą.

LFF taurės pusfinalyje taip pat žais titulą ginantis „Panevėžys“, Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ ir Plungės „Babrungas“, žaidžiantis Pirmoje lygoje. Pusfinalio poros paaiškės ištraukus burtus.

Taurės turnyro finalas spalio 23 dieną bus žaidžiamas Šiauliuose.