2020 rugpjūčio 8

Į lentelės viršų kilstelėjusi pergalė – viena sunkiausių


Šeštą pergalę iš eilės iškovojusio ir į A lygos turnyro lentelės viršų pakilusio Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga teigė galvojantis tik apie taškus ir artimiausias rungtynes, o lemiamą įvartį pelnęs Hugo Videmontas pripažino, jog įveikti Gargždų „Bangą“ buvo labai sunku.

14 turo rungtynėse Vilniuje „Žalgiriui“ vienintelį įvartį 17 rungtynių minutę smūgiu galva po Ivano Tatomirovičiaus perdavimo pelnė Hugo Videmontas. Tačiau žalgiriečiams ankstyvas įvartis neužtikrino lengvo grobio. Priešingai, karštą vakarą išlieti itin daug prakaito, nes pirmojo kėlinio pabaigoje arbitras nusprendė antra geltona kortele nubausti I. Tatomirovičių.

„Labai sunkios rungtynės. Po šių rungtynių jaučiuosi labiausiai pavargęs nei bet kada šiame sezone. Tiek aš, tiek visa komanda, neabejoju, yra labai pavargusi, – pripažino H. Videmontas – Labai džiaugiamės, jog laimėjome šias rungtynes, 3 taškus. Buvo labai labai svarbu. Kovojome vienas už kitą. Buvome stiprūs nuo pradžios iki pabaigos. Šiandien galime tikrai didžiuotis savimi“

Krašto saugas pasižymėjo net 6 rungtynėse iš eilės ir prisidėjo prie tokios pat „Žalgirio“ pergalių serijos.  Įdomu, jog ne pats aukščiausias futbolininkas antrą susitikimą iš eilės įmušė smūgiu galva. „Savo karjeroje esu įmušęs galbūt 7 įvarčius galva. Šitas kartas buvo lengvas, nes buvau netrukdomas. Ivanas man davė gerą perdavimą, liko tik nukreipti kamuolį į vartus“, – nuopelnų neprisiėmė prancūzas.

Tiek jis, tiek  „Žalgirio“ treneris po rungtynių duodami interviu dar nežinojo, jog kiek vėliau vakare Marijampolės „Sūduva“ pralaimės „Kauno Žalgiriui“ ir po šio turo užleis pirmąją lentelės poziciją.

A. Baga po savo rungtynių teigė galvojantis būnant apie situaciją lentelėje: „Pergalių skaičius ir tai, kad laimėjome jau 6 kartą iš eilės nėra mūsų mintyse. Svarbiausia, kad iškovojome labai svarbius tris taškus. Į kitą statistiką, nei į taškus turnyro lentelėje, mes nežiūrime.“

Atsiradus spragai gynyboje po I. Tatomirovičiaus pašalinimo, antrajį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo keitimu – saugą Mantą Kuklį pakeitė gynėjas Klemenas Bolha. Slovėnas daugiau žaidimo laiko gavo tik antrą kartą šį sezoną. „Bolha yra žaidėjas su meistriškumu, gerai treniruojasi. Kai jam prireikia išeiti į aikštę, jis tikrai gerai žaidžia. Šiandien jis dar kartą tai parodė. Klemenas gerai dirba, ir kai išeina į aikštę padeda komandai 100 procentų“, – pagyrė gynėją A. Baga.

Paklaustas apie tai, jog komandos protokole nebuvo ganiečio Francis Kyeremeh, treneris atsakė, jog taip įvyko dėl legionierių limito. A lygos komandoje rungtynėms gali būti registruoti 4 žaidėjai iš ne Europos sąjungos šalių. Šias vietas užėmė serbai I. Tatomirovičius, Nemanja Ljubisaljevičius, Andrija Kaludžerovičius bei kanadietis Richie Enninas.

„Tai tiesiog normali situacija – žaidėjų rotacija. Šiandien į sudėtį nepateko Francis. Jis supratingai į tai pažiūrėjo. Tie legionieriai, kurie žaidė, atliko darbą 100 proc. Tai normali situacija futbole – būna, kad dėl savo paso nepatenki tarp 11 ar 18 žaidėjų“, – aiškino A. Baga.

Artėjantį trečiadienį „Žalgirio“ laukia išvyka į Marijampolę, kur lygos lyderių akistatoje žais su Marijampolės „Sūduva“.

Kitas rungtynes Vilniuje „Žalgiris“ žais rugpjūčio 20 d. su „Riteriais“ – tai bus pastarosios ekipos namų rungtynės. Rugpjūčio 27 d. „Žalgirio“ laukia UEFA Europos lygos dvikova, o rugsėjo 12 d. – „Hegelmann LFF taurės“ ketvirtfinalis.

 

Video