2021 kovo 20

„Hegelmann Litauen“ – naujas varžovas, bet su pažįstamais veidais


Ilgametėje Vilniaus „Žalgirio“ varžovų istorijoje šeštadienį atsiras dar vienas naujas įrašas – pirmą kartą bus žaidžiama su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komanda.

2009 m. įkurtas klubas pradėjo nuo žemiausiųjų futbolo pakopų ir tik prieš trejus metus debiutavo antrajame pagal pajėgumą šalies divizione, o pernai užėmė jame antrąją vietą ir iškovojo teisę varžytis A lygoje. Dabar jie turės galimybę išbandyti jėgas su „Žalgiriu“.

Kita vertus, pirmas kartas labiau simbolinis, nes Kauno rajono ekipai strateguoja trenerių štabas, kuris puikiai pažįsta „Žalgirį“. Komandai pernai vadovavęs ir šiemet vartininko treneriu dirbantis Artūras Ramoška Vilniuje dirbo 2012-2015 metų sezonais. Ekipos puolėjų treneriu paskirtas Andrius Velička sostinėje žaidė 2013-2014 m.

Šiemet prie komandos vairo stojęs Andrius Skerla – vienas žymiausių visų laikų „Žalgirio“ žaidėjų. Vilnietis komandoje pradėjo ir baigė ilgą ir sėkmingą profesionalo karjerą, o nuo 2014 iki 2017 m. dirbo „Žalgirio“ trenerių štabe.

„Nemažai laiko praleidau „Žalgiryje“. Stebiu, kaip jie žaidžia. Sentimentai šiai komandai, aišku, yra“, – artėjant rungtynėms „Hegelmann Litauen“ klubo svetainei neslėpė A. Skerla.

Treneriui šį kartą teks jausmus padėti į šalį, galvoti kaip sustabdyti „Žalgirį“ ir iškovoti taškus. Kauniečiai kol kas jų dar neturi, nes pirmąsias dvejas rungtynes pralaimėjo – 1:2 prieš „Džiugą“ ir 0:2 prieš „Sūduvą“.

Pirmoje dvikovoje „Hegelmann Litauen“ nesėkmingai susiklostė pirmo kėlinio pabaiga ir antro pradžia, per kurią praleisti du įvarčiai. Negana to, dvikovos pabaigoje Nauris Petkevičius užsidirbo raudoną kortelę.

Antrajame susitikime rungtynių eigą nulėmė į Kauno ekipos vartus skirtas 11 metrų baudinys ir gynėjui Lukui Čerkauskui skirta antroji geltona kortelė.

N. Petkevičius ir L. Čerkauskas dėl diskvalifikacijos ekipai nepadės, tačiau rezervų ekipoje yra – žaisti jau turėtų galėti neseniai atvykęs gynėjas iš Kolumbijos Jose Mosquera. Savo debiuto laukia ir puolėjas Rokas Krušnauskas.

Kauno ekipoje šį sezoną naujokų netrūksta – atvyko vartininkai kaunietis Ignas Plūkas ir slovėnas Miha Tetičkovičius, prisijungė keli žaidėjai, kurie praeityje atstovavo Kauno „Stumbrui“ ir yra žaidę A lygoje – L. Čerkauskas, Vilius Armalas, Levanas Mačarašvili, Gavi Thomsonas. Taip pat ekipą papildė saugas Martynas Vasiliauskas ir legionieriai brazilas Ricardinho, japonas Yukiyoshi Karashima, nigeriečiai Ibrahimas Olaosebikanas ir Omokhafe Thomas.

Bene rimčiausios netektys po žiemos – atsisveikinta su kapitonu Ignu Dedura ir saugui Alexu Kyeremeh, kuris perėjo į Kėdainių „Nevėžį“. Pasitraukus I. Dedurai labiausiai patyrusiu ekipoje liko gynėjas Mantas Fridrikas, kuris 2014 m. trumpai atstovavo ir „Žalgiriui“. Solidžią rungtynių A lygoje patirtį turi ir dar du buvę „Stumbro“ nariai – saugai Vilius Armanavičius ir Klaudijus Upstas.

„Žalgirio“ ir „Hegelmann Litauen“ dvikova vyks kovo 20 d. nuo 19 val. Rungtynių transliaciją bus galima stebėti TV3.lt ir TV3play.lt