2020 gegužės 15

H.Videmontas: „Nekantriai laukiame oficialių rungtynių”


Lietuvos futbolo čempionatui uždegta žalia šviesa. Už dviejų savaičių futbolininkai sugrįš į aikštę ir darys tai, ką moka geriausiai – žais futbolą.

Į Lietuvos futbolo istorijos metraščius tarpas tarp pirmojo ir antrojo A lygos turų tikrai pateks. Lietuvoje paskelbus visuotinį karantiną futbolininkai pusantro mėnesio bėgiojo po miškus ir treniravosi individualiai. Vėliau žaidėjams buvo leista sugrįžti į aikštę dirbant grupėse ir laikantis griežtų atstumo reikalavimų.

Tačiau tai – praeitis. Jau antrą savaitę „Žalgirio” treneris Aliaksejus Baga su savo auklėtiniais dirba įprastai, pilnavertėse kontaktinėse treniruotėse.

„Profesionaliame sporte beveik du mėnesiai treniruojantis individualiai – didelis laiko tarpas. Tai reiškia, kad sugrįžus į aikštę turime dirbti ties visais žaidimo aspektais, svarbūs visi žaidimo atributai. Turime būti pasirengę visapusiškai. Mane džiugina vaikinų požiūris. Jeigu taip ir toliau, tikrai laiku įgausime gerą sportinę formą”, – fkzalgiris.lt mintimis dalinosi treneris iš Baltarusijos.

Nors tikslus tvarkaraštis dar nėra aiškus, jau patvirtinta, kad A lygos komandos kovas šalies čempionate pratęs gegužės 30 d. Tai reiškia, kad iki oficialių rungtynių starto ekipos turi dvi savaites.

„Kiekvieną dieną šypsomės ir esame gerai nusiteikę. Puikus jausmas sugrįžti į aikštę. Nekantriai laukiame oficialių rungtynių. Manau, kad būsime tam pasirengę. Pradžioje jautėsi, kad ypač su kamuoliu esame kitokie. Dabar situacija geresnė, treniruotės duoda savo”, – pasakojo saugas iš Prancūzijos Hugo Videmontas.

Sostinės ekipos vairininkas A. Baga kol kas nėra tikras, ar komandai pavyks sužaisti kontrolines rungtynes, tačiau neslepia – toks noras yra.

„Yra minčių sužaisti kontrolines rungtynes, tačiau turime sekti visą situaciją, vyriausybės sprendimus. Nežinome, kaip bus su sienomis ir kitais ribojimais. Žinoma, kontrolines rungtynes norėtume sužaisti. Reikia pamatyti vaikinus veiksme. Tai būtų naudinga ir logiška“, – sako jis.

Dar viena gera žinia – karantino laikotarpiu žalgiriečiai išsigydė traumas, tad į aikštę Supertaurės laimėtojai turėtų grįžti stipriausios sudėties.

Daugiau trenerio ir H. Videmonto minčių apie treniruočių procesą ir sugrįžimą į aikštę – mūsų reportaže.

Video