2021 liepos 7

H. Videmontas: „Kai gali žaisti tokioje atmosferoje – tai labai padeda“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po pergalingo starto Čempionų lygoje pažymėjo, jog lyderio savybes ir ryžtą žaisti nepaisant traumos pademonstravo Hugo Videmontas ir sakė, kad komandos žaidimui kiek atsiliepė jaudulys. Pats H. Videmontas džiaugėsi galimybe pasirodyti Čempionų lygoje su žiūrovais.

Pirmose Čempionų lygos atrankos rungtynėse „Žalgiris“ įveikė Belfasto „Linfield“ ekipą rezultatu 3:1. Du įvarčius žalgiriečiams prieš pertrauką pelnė H. Videmontas ir T.Kišas, po pertraukos pasižymėjo J. Sylvestras.

Visgi pati rungtynių pradžia kiek neramino „Žalgirio“ strategą. Pirmasis dvikovos įvartis krito 38-ąją minutę. Iki tol daug pavojingų progų vilniečiai nesukūrė.

„Rungtynių pradžia buvo ne tokia kokia norėjome. Bet tai suprantama – Čempionų lyga, jaudulys daro savo. Varžovams suteikėme šansų buvo kamuolio praradimų, netikslių perdavimų.. Pirmajame kėlinyje ne viskas pavyko, ne taip sklandžiai kaip norėjome. Bet sukūrėme progų, šansą turėjo ir varžovai.  Įmušėme įvartį, iš baudos smūgio, baudinio. Šiek tiek atsigavome, suaktyvinome atakas, – kalbėjo V. Čeburinas – Antro kėlinio pradžioje praleidome įvartį, praktiškai iš nieko: rikošetas, atšoko kamuolys, nespėjome išsirinkti žaidėjo. Tai mūsų neapsižiūrėjimas. E. Gertmonas atmušė kamuolį, bet gynėjai nepasaugojo.  Tačiau po pertraukos buvome labai užtikrinti. Geriau rengėme atakas, kūrėme progų. Atakavome visą antrą kėlinį. Nedavėme varžovui daug kartų į mūsų pusę. Kartais pereidavome į pozicinę gynybą, daugiau kontratakavome. Tačiau varžovas neprastas. Nepaisant to kad ruošiasi čempionatui, bet turi daug noro. Laukia atsakomosios rungtynės. Analizuosime kas nepavyko, kas buvo neteisinga, taisysime ir rimtai ruošimės antroms rungtynėms.“

„Nepradėjome rungtynių gerai, galbūt buvo spaudimas, nes tai svarbios rungtynės. Vyko labiau žvalgyba. Pirmas įvartis pridėjo mums pasitikėjimo. Žaidėme intensyviau, daugiau valdėme kamuolį. Antras įvartis prieš pertrauką buvo irgi labai svarbus. Po pertraukos praleidome įvartį, bet nepasidavėme, įmušėme vėl. Manau, kad rezultatas teisingas“, – teigė H. Videmontas.

Treneris svarstė, kad ypatinga proga – Valstybės diena ir sugrįžimas į Čempionų lygą – galėjo kiek „perdeginti“ komandą: „Su žaidėjais prieš rungtynes kalbėjome apie šventę, klausėme himną. Tikėjomės, kad tai bus stimulas geresniam žaidimui, bet galbūt šiek tiek perdegėme.“

Pernai „Žalgiris“ Europos taurių rungtynes žaidė be žiūrovų. Šį kartą komanda sulaukė energingo savo aistruolių palaikymo.

„Žiūrovų buvimas tribūnose viską keičia. Žaidžiame futbolą dėl žiūrovų, aistruolių, ultrų.  Kai gali žaisti tokioje atmosferoje – tai labai padeda.  Nuostabus jausmas žaisti su žiūrovais. Tik gaila, kad taip nebūna kiekvienose rungtynėse. Tačiau šiandien turime jiems pasakyti ačiū“, – tikino prancūzas.

Jis pats rungtyniavo su specialiu įtvaru nepaisant prieš kelias dienas A lygos rungtynėse patirto riešo lūžio. „Jis toks žaidėjas kuris labai nori žaisti. Jei trauma nėra labai rimta, jis nekreipia dėmesio, nori žaisti. Trauma galbūt neleidžia žaisti visiškai laisvai, bet jis parodė, kad gali žaisti ir tai darė gerai, užtikrintai, tikriausiai geriau nei tikėjomės ir buvo lyderis aikštėje“, – vertino V. Čeburinas.

„Žinoma, bijojau, nes žaisti su lūžusiu riešu šiek tiek gąsdino. Pradžioje dvikovose baiminausi, bet po to šiek tiek pasimiršo ir žaidžiau savo žaidimą“, – kalbėjo H. Videmontas.

„Linfield“ treneris Davidas Healy nepaisant nesėkmės kalbėjo optimistiškai ir neslėpė esąs nepatenkintas teisėjavimu: „Sunkios rungtynės, kaip ir tikėjomės. Manau, kad teisėjo sprendimai buvo griežtoki. Tačiau mūsų žaidėjai nepasidavė. Dar turime šansų atsigriebti kitą savaitę Belfaste. „Žalgiris“ gera komanda, turi gerų žaidėjų, jie čempionai ir lyderiai šį sezoną. Jie sukūrė progų, įmušė tris įvarčius po standartinių situacijų. Mes turėjome dvi tris geras progas, bet nepavyko. Tikiuosi, kad jei turėsime progų kitose rungtynėse, jomis pasinaudosime. Tikiuosi, kitą savaitę teisėjas mums bus palankesnis, taip pat turime gerinti gynybą standartinėse situacijose.“

Atsakomoji komandų dvikova Čempionų lygos pirmajame atrankos etape vyks po savaitės, liepos 13 d. Belfaste. Šios poros nugalėtojas antrame etape žais su Budapešto „Ferencváros“ ir FC „Priština“ poros laimėtoju. Pirmąsias rungtynes Vengrijos klubas namuose laimėjo 3:0.

Video