2021 balandžio 14

H. Videmontas: „Jei priimi palaikymą, turi priimti ir kai tave nušvilpia“


Trečią sezoną Vilniaus „Žalgiriui“ atstovaujantis prancūzas Hugo Videmontas teigia nepripratęs prie futbolo be žiūrovų, sako normaliai priimantis gerbėjų kritiką ir tikina, jog nesutiktų atstovauti kitos šalies, nei gimtosios, rinktinei.

28 metų žaidėjas „Žalgiryje“ žaidžia nuo 2019-ųjų vasaros, ir per tą laiką patyrė tiek skaudžių nesėkmių, tiek pasiekė svarbių laimėjimų – tokių kaip pernai iškovotas čempionų titulas.

Šio sezono pradžioje žalgiriečiai per 5 rungtynes nepatyrė nesėkmių A lygoje, bet apmaudžiai pralaimėjo Supertaurės rungtynes.

„Kiekvieną kartą, kai pralaimi rungtynes, jautiesi blogai ir negali užmigti. Nesvarbu, kokios rungtynės būtų. Pralaimi silpnai ar pralaimi stipriai komandai –  jausmas tas pats, – kalbėjo futbolininkas – Kai buvo Supertaurė, tad svarba dar didesnė. Į klausimą ar gerai miegojau 2-3 dienas po tų rungtynių –  atsakyčiau, kad ne.“

Emocionalus žaidėjas pirmiausia yra savikritiškas sau, o į aistruolių kritiką žiūri kaip į normalų dalyką, nes pats į žaidimą žiūri iš jų perspektyvos. Anot H. Videmonto, jei nežaistų futbolą, pats eitų į gimtojo miesto Marselio „Olympique“ stadiono tribūnas būti aktyviu aistruoliu.

„Jei priimi palaikymą, kai viskas yra gerai,  turi priimti ir tai, kad nušvilpia, kai yra blogai. Lengva pasakyti, kad „nušvilpdami jie įžeidė mane,  bet man patinka, kai palaiko“. Jei patinka, kad palaiko, priimk ir nepalaikymą, – išreiškė nuomonę prancūzas. – Aš galbūt labiau mąstau ne kaip žaidėjas, o kaip aistruolis. Žaidžiame dėl jų jie tokie pat svarbūs, kaip ir žaidėjai. Man nesmagu žaisti be jų. Visada žinai, kad nesi vienas. Nesvarbu, jų vienas, du, trys, penki, dešimt… Mums reikia žinoti, kad esame palaikomi.“

„Žalgirio“ fanai komandą už stadiono  tvoros palaikė tiek per šio sezono pirmąsias rungtynes, tiek praėjusio sezono Europos taurių rungtynes ir čempionato pabaigoje.  „Pamenu, kai žaidėme Norvegijoje, buvo gal 10 sirgalių atvykusių… Tas nustebino, nes po rungtynių norėjau eiti į rūbinę, bet, sako, ne, einame pas sirgalius, pasirodo jie čia. Bet taip netgi labiau skauda pralaimėti“, – teigė žaidėjas.

Jis teigia, jog negalėtų ir priimti hipotetinio pasiūlymo natūralizacijos būdu žaisti už Lietuvos rinktinę. „Man toks kelias nepatinka. Tai turi būti tavo kraujyje. Jei nesi lietuvis, negali žaisti už Lietuvą“, – kalbėjo prancūzas.

Apie tai įvairius ir savo karjeros epizodus H. Videmontas kalbėjo tinklalaidėje, rubrikoje „Žaliai Baltas Legionas“, su nauju „Žalgiris TV“ vedėju Pauliumi Ambrazevičiumi.

Visas pokalbis:

Video