2021 rugpjūčio 30

G. Jarusevičius: „Tikėjome, tai parodėme kovoje ir laimėjome“


Po sunkios pergalės A lygoje „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas pažymėjo psichologinę laimėjimo svarbą, o pasižymėjęs jaunasis saugas Gustas Jarusevičius teigė, kad teko paaukoti daug jėgų.

Rungtynėse Alytuje prieš „Dainavą“ žalgiriečiai dukart buvo besivejančių vaidmenyje, bet abu kartus lygino rezultatą, o antrojo kėlinio viduryje – ir persvėrė savo naudai, kol galų gale laimėjo 4:2.

Pasak trenerio, atsitiesti po sezoną Europoje užbaigusio pralaimėjimo prieš Budės „Glimt“ buvo sudėtinga.

„Sugrįžimas iš vieno fronto į kitą visada sunkus. Nesėkmingas mums rezultatas Norvegijoje atsiliepė psichologiškai. Tačiau bravo žaidėjams. Jie atpirko savo klaidas, du praleistus įvarčius. „Dainava“ labai rimtai nusiteikė šioms rungtynėms. Buvo daug kovos, noro. Noriu pasveikinti savo žaidėjus dėl atsidavimo. Ši sudėtis žaidė ir prieš kelias dienas, buvo mažai laiko atsigauti. Tačiau tai buvo labai svarbu psichologiškai. Jie išėjo į aikštę ir parodė pirmiausia sau, jog futbolas susideda iš įvairių svarbių momentų. Čia daug lemia psichologija“, – teigė V. Čeburinas.

„Žalgiris“ du kartus neapdariai sužaidę gynyboje leido varžovams pelnyti lengvus įvarčius. V. Čeburinas kaip vieną iš faktorių įvardijo aikštės pasikeitimą.

„Paskutines rungtynes žaidėme ant dirbtinės dangos. Šį kartą ant natūralios vejos kamuolys skriejo kiek greičiau dėl lietaus. Nesusitvarkėme su tuo, leidome varžovams turėti gerų progų. Varžovas progas išnaudojo, nors jų buvo nedaug. Tačiau prie įvarčių privedė mūsų klaidos“, – teigė treneris.

Vienas iš lemiamų faktorių akistatoje tapo Gusto Jarusevičiaus pasirodymas aikštėje po keitimo. Gimtajame mieste žaidęs alytiškis atliko rezultatyvų perdavimą Tomislavui Kišui ir dvikovos pabaigoje įmušė pats.

„Rezultatas rodo, kad rungtynės buvo nervingos. Atsilikinėjome du kartus, teko paaukoti daug jėgų. Bet visi sukovojo 120 procentų, atidirbo ir gale išplėšėme pergalę, – kalbėjo G. Jarusevičius – Jei netikėsi – niekada nepavyks. Mes tikėjome, ir tai parodėme kovoje. Tikėjome, norėjome laimėti ir laimėjome. Treneris pasakė, kad reikės padirbėti, ir apsiginti, ir užpulti. Liepė padirbėti nuo širdies taip ir padariau.“

„Jis yra iš tų žaidėjų, kurie yra mūsų ateitis. Tikime juo, kaip ir kitais. Kas geriau ir produktyviau dirba tas ir išeina į aikštę. Ne atsitiktinumas, kad jis pasirodė aikštėje. Jis žaidė ir Europos taurių rungtynėse. Pasitikime tais, kas labai stengiasi“, – patikino V. Čeburinas.

Po šios akistatos „Žalgirio“ ir kitų A lygos komandų laukia atokvėpis – beveik dvi savaites klubinės varžybos užleis vietą nacionalinėms rinktinėms. Kitos „Žalgirio“ rungtynės numatytos rugsėjo 12-ąją svečiuose prieš „Kauno Žalgirį“.

Video