2021 spalio 7

G. Jarusevičius apie paauglystę tarp vyrų, krikštą, svajonių lygą, patarėjus


Gustas Jarusevičius gegužę sulaukė pilnametystės, tačiau gali jaustis vienu iš „Žalgirio“ komandos senbuvių – Vilniuje jis žaidžia trečius metus.

Pastarieji du mėnesiai saugui bene sėkmingiausi atstovaujant Lietuvos čempionams – jis nuolat pasirodo aikštėje ir vis labiau prisideda prie komandos pasiekimų.

„Šansų sunku laukti, bet stengiesi toliau dirbti. Smagu, kad pasisekė įrodyti, kad galiu žaisti A lygos pirmaujančioje komandoje, tikiuosi, kad toliau įrodinėsiu ką sugebu“, – kalbėjo G. Jarusevičius.

Suaugusiųjų futbole jis jau penktus metus, nors dar ne taip senai apskritai pradėjo žaisti futbolą.

Kieme su kitais vaikais žaidusį futbolą Gustą išbandyti treniruotes pakvietė draugas darželyje, pradėjo sportuoti pas trenerį Šarūną Klimavičių. „Kai atėjau į pirmą treniruotę ir treneris paklausė kas tavo idealas, atsakiau, kad aš pats, – iš trenerio primintos istorijos juokėsi Gustas.

Nuo mažens jis buvo didesnis, stipresnis už bendraamžius, žaisdavo už vyresnius. Trylikmetis pradėjo treniruotis su Alytaus „Dainava“.  Pirmoje treniruotėje gavo krikštą – dvikovoje komandos draugas pataikė alkūne.

„Stipriai jautėsi amžiaus skirtumas, kur visiems vis 20-30 metų, o tau vos trylika. Atrodė, ką čia veiki toje rūbinėje tarp visų dėdžių“, – prisiminė Gustas.

Tačiau ilgainiui jis įrodė, jog geba prisitaikyti ir vyrų futbole. Po metų treniruočių pradėjo žaisti „Dainavoje“, pelnė pirmuosius įvarčius Pirmoje lygoje. „Treneris Donatas Vencevičius pasitikėjo, leido įrodyti. Buvo puiki komanda, leido mušti įvarčius“, – teigė futbolininkas.

15 metų G. Jarusevičius pasirinko ne bandyti laimę užsienyje, o keliauti į Vilnių ir atstovauti daugkartiniams Lietuvos čempionams.

„Daug žmonių padėjo priimti sprendimą. Tėvai, treneris, kiti treneriai, kiti futbolo žmonės. Galėjau išvykti į Italiją, Angliją, Lenkiją. Užsienis dar baidė tokio amžiaus, tuo metu „Žalgiris“ pasiūlė tinkamas sąlygas tobulėti Lietuvoje ir buvo priimtas sprendimas pasilikti čia“, – prisiminė G. Jarusevičius.

Visgi jei ateityje atsirastų galimybę, jo svajonių stotelė  – Anglijos „Premier“ lyga.  „Patinka angliškas futbolas, nes mėgstu sužaisti kietai, pasistumdyti. Jei galėčiau rinktis, eičiau į „Manchester United“ klubą“, – teigė jis.

Vaikystėje jis mokėsi iš vietos Alytaus futbolininkų, žavėjosi Lietuvos rinktinės lyderių – Arvydo Novikovo, Fedoro Černycho, taip pat C. Ronaldo, Robino Van Persie, Thierry Henry žaidimu. Atvykus į „Žalgirį“ jis mokėsi iš Liviu Antalio, o dabar labiausiai atkreipia dėmesį į Hugo Videmonto pasirodymus.

Patarimų, kritikos ir pagalbos jaunajam žaidėjui pateikia labiausiai patyrę komandos nariai – Saulius Mikoliūnas, Mantas Kuklys, Ivanas Tatomirovičius, Ovidijus Verbickas.

„Treniruotės metu būna kad apsipyksti, nepatinka ką pasakė. Po treniruotės prieini atsiprašai, pagalvoji, kad teisybę pasakė, priimi ir įsisavini. Bandai kitoje treniruotėje klaidos nekartoti“, – teigė G. Jarusevičius.

Skirtingai nei daugelis bendraamžių, laisvalaikiu jis visai nežaidžia vaizdo žaidimų, tačiau mėgsta žvejybą, grybavimą ir kitą aktyvų laisvalaikį lauke.

Išsamesnis pokalbis su G. Jarusevičiumi – „Žalgiris TV“ laidoje „Žaliai Balta Pertrauka“.

Video