2021 liepos 26

„Ferencvaros“ treneris: „Kova nebaigta“


Kai prieš 31 metus Peteris Stogeris lankėsi Vilniuje, „Žalgiris“ svečius Vienos „Austria“ pavaišino dviem įvarčiais. Dabar buvusi Austrijos futbolo žvaigždė, kuri prieš kelis metus dirbo ir Dortmundo „Borussia“, į Vilnių kaip treneris atvyksta jau pats turėdamas dviejų įvarčių pranašumą.

„Ferencvaros“ Čempionų lygos atrankoje prieš savaitę namuose įveikė „Žalgirį“ rezultatu 2:0. 1988 metais tuometinėse UEFA taurės rungtynėse P. Stogerio komanda „Austria“ svečiuose pralaimėjo žalgiriečiams 0:2, tačiau Vienoje atsirevanšavo 5:2.

Tarsi prisimindamas tokį įvykių posūkį „Ferencvaros“ klubo treneris iš Austrijos pabrėžė, jog džiaugtis būtų anksti, net jei pavyktų ir pridėti trečiąjį įvartį Vilniuje.

„Esame geroje pozicijoje, bet kova nebaigta. Turime rimtas rungtynes. Prieš savaitę žaidėme labai gerai. Galbūt buvo įmanoma įmušti vienu ar dviem įvarčiais daugiau. Turėsime žaisti rimtai, – kalbėjo P. Stogeris. Laukia 90 minučių, tarptautinės rungtynės, prieš gerą varžovą. Turime atlikti savo darbą labai gerai, susikaupę, organizuotai. Turime būti kantrūs. Neužtenka 2:0 ar 3:0. Taip pat buvo ir Prištinoje, nors turėjome trijų įvarčių persvarą. Mums šiek tiek sekėsi, jei jie būtų įmušę… Futbole turi dirbti visas 90 minučių.“

„2:0 buvo geras rezultatas, bet apie jį turime pamiršti. Turime būti geresni, mūsų tikslas laimėti kiekvienas rungtynes. Mūsų tikslas – patekti į kitą etapą. Turime žaisti geriau, būti susikaupę visas 90 minučių. Norime būti grupių etape, todėl laukia labai svarbios rungtynės, – kalbėjo saugas Ihoris Charatinas – Manau, kad rytoj varžovas žais agresyviai Mes laimėjome 2:0, bet įmušti norės varžovas. Turime atakuoti ir įmušti.“

P. Stogeris atkreipė dėmesį į „Žalgirio“ standartines situacijas ir kontratakas bei teigė, kad nesiruošia vien saugoti rezultatą.

„Turime būti susikaupę, ypač standartinėse situacijose. Turime neleisti kontratakuoti, būti susikaupę ir organizuoti nuo pradžios. Norime žaisti atakuojant. Turime kurti progas, bet ir būti pasiruošę gynyboje. Tai svarbi žaidimo dalis, turėti tą balansą“, – kalbėjo treneris.

Tiek „Ferencvaros“ strategas, tiek žaidėjas nesureikšmino fakto, jog reikės žaisti dirbtinėje aikštėje.

„Savo treniruočių bazėje turime ir dirbtinę aikštę, ten treniravomės. Nesame prie to labai įpratę, bet manau tai nebus problema“, – teigė P. Stogeris.

„Jausmas ant dirbtinės aikštės raumenims kiek kitoks, bet manau tai nėra problema. Treniravomės ant dirbtinės aikštės ir ruošėmės. Esame pasiruošę“, – sakė I. Charatinas.

UEFA Čempionų lygos antro atrankos etapo akistata tarp „Žalgirio“ ir „Ferencvaros“ vyks antradienį, liepos 27 d. nuo 20 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“. Rungtynės bus transliuojamos internetu svetainėje Fanseat.com

Video