2020 lapkričio 8

Fanų klausimai D. Slijngardui – apie karjeros momentus, cepelinus, plaukus ir sūrį


Šeštą sezoną „Žalgirio“ komandoje rungtyniaujantis legionierius iš Nyderlandų Donovanas Slijngardas Lietuvoje matė ir šilto, ir šalto, tačiau šiuos metus laiko pačiais sunkiausiais.

33 metų žaidėjas, kaip ir kiti Vilniaus klubo futbolininkai, karantino metu ir po jo atsinaujinus čempionatui liko mūsų šalyje, o į sugrįžti į tėvynę turės galimybę tik sezonui pasibaigus.

Paskutinėms A lygos rungtynėms, kurios jau ne kartą nukeltos, besiruošiantis D. Slijngardas atsakė į socialiniuose tinkluose užduotus „Žalgirio“ aistruolių bei klausimus apie savo įsimintinus karjeros epizodus, mėgstamus žaidėjus, komandas, laisvalaikį ir kita.

Futbolininkui teko atsakyti ir į netikėtus komandos draugo klausimus.

– Kodėl nusprendei 2015 m. atvykti į „Žalgirį“?
(Francesco Taurino)
– 2015 metais žaidžiau Leuvardeno „Cambuur“ su Vytautu Andriuškevičiumi. Tada Mindaugas Nikoličius su juo bendravo ir paklausė manęs ar norėčiau žaisti „Žalgiryje“. Taip viskas ir įvyko.

– Ar patinka žaisti „Žalgiryje“?  (elzekiskunaite); ką jums reiškia šis klubas? (albertk_03)
– Žinoma, čia jau esu 5 metus. Jei nepatiktų, čia nebūčiau. Šis klubas kaip šeima. Todėl man jis ypatingas.

– Ar turėjote pasiūlymų iš kitų klubų? (Andzej_football)
– Taip, visada yra žmonių, kurie nori tave kažkur pakviesti kitur. Tačiau manau, kad jei kažkur tau gerai, esi laimingas, neverta keisti. Esu čia labai laimingas.

– Kuris sezonas buvo jums sėkmingiausias? (Rolandas Volungevicius)
– 2016 metais laimėjome viską ką galėjome, tai buvo geriausias sezonas.

– Įsimintiniausios rungtynės „Žalgirio“ gretose? (Rapolas Šileikis)
– Labiausiai ypatingos buvo rungtynės Europoje. „Ludogorets“ namuose, laimėjome 2:1. Pilnas stadionas, visi buvo laimingi ir didžiavosi. Šios rungtynės buvo išskirtinės.

– Kurios rungtynės (ne Lietuvoje) labiausiai įstrigo atmintyje? (Gabrielius Leliuga)
– Debiutas „Ajax“ buvo ypatingas. Būdamas vaikas svajojau apie tai. Ne kiekvienas žaidėjas gali pasigirti rungtyniavęs „Ajax“ pirmoje komandoje. Man tai pavyko ir tai yra labai malonu.

– Ar visą karjerą rungtyniavote kairiojo gynėjo pozicijoje? (_dominik44’s)
– Ne, žaidžiau ir kairio krašto saugu, įvairiose vietose. Žaidžiau visose pozicijose kairėje.

– Įvertinkite „Žalgirio“ fanus nuo 1 iki 10 (poskenzo)
– Dešimt. Atvirai kalbant, nesvarbu kas būna, šie fanai visada su tavimi. Ar laimi, ar pralaimi. Jei pralaimi net ir žaisdamas blogai jie visada palaiko, skanduoja po rungtynių. Tai nuostabu, ne visur taip yra. Duodu 10 balų.

– Prisiminimai apie pirmąjį įvartį A lygoje? (Maksim Koval)
– Buvo juokinga, nes buvo žmonių, kurie sakė, kad niekad neįmušiu. Kiti sakė, kad greit įmušiu. Kai tai atsitiko buvo daug emocijų ir džiaugsmo. Pamenu, tą savaitę kalbėjau su fizinio rengimo treneriu Mariumi Čeliausku. Jis sakė, kad įmušiu. Todėl bėgau pas jį švęsti su visa komanda.

– Kokios nuotaikos prieš paskutines rungtynes su „Sūdūva“? (Arsenas Sarkisianc) 6abrielius) (rozennkovic)
– Esu nusiteikęs optimistiškai, pozityviai. Tikiu, kad galime tai padaryti. Atėjo laikas sugrąžinti trofėjų į Vilnių. Padarysime viską, kad tą pasiektume.

– Ar kitame sezone liksite „Žalgirio“ komandoje? (Rolandas Volungevicius) (Dovydas Dovydas)
(norvisgarb’s) (Francesco Taurino)
– Sunkus klausimas, nežinau kaip bus. Dabar galvoju tik apie paskutines rungtynes. Po to žiūrėsime kas bus. Negaliu pasakyti nieko konkretaus.

– Ko labiausiai trūksta Lietuvos futbolui? (Rapolas Šileikis)
– Daugiau žiūrovų stadione. Turime geriausius aistruolius, tačiau bendrai lietuviškas futbolas nėra toks populiarus, kaip norėtųsi.

– Didžiausias pasiekimas karjeroje? (Vilius Sukys)
– Būdamas vaikas svajojau būti profesionaliu futbolininku. Tai pasiekiau ir dabar mano tikslai tokie patys kaip klubo. Esu „Žalgiryje“, čia tikslas čempionu, laimėti trofėjus.  Daug čia laimėjau – 2 kartus lygą, 3 kartus taurę, 3 Supertaures. Laikas laimėti lygą 3 kartą.

– Kokiame klube norėjai žaisti vaikystėje? (Triuska_p) (kaciumyletojas)
– Amsterdamo „Ajax“. Nuo tada kai buvau mažas. 7 metų atėjau į klubo akademiją. Tai buvo mano svajonė.

– Įsimintiniausias karjeros įvartis? (4_miklis)
– Įmušiau daug (šypsosi). Už Roterdamo „Sparta“ rungtynėse prieš „Den Bosch“. Laimėjome 2:1. Tai buvo man pats smagiausias.

– Geriausias visų laikų futbolininkas? (Tomas Daskus); Messi ar Ronaldo? (Kiseliovasmatas)
– Kaip olandas turėčiau sakyti – Johanas Cruyffas. Toks mano pasirinkimas. Aišku, yra Pele, Maradona.
Šiuo metu Messi yra numeris 1.

– Mėgstamiausias žaidėjas? (bartaselzbergas)
– Man labai patinka kaip žaidžia Messi. Bet man taip pat labai patikdavo Ronaldinho. Labai patiko žiūrėti šiuos žaidėjus.

– Mėgstamiausia komanda? (Vaiva.pikuniene)
– Nuo mažens buvau „Ajax“ gerbėjas. Tai nr. 1 komanda. Ir „Žalgiris“.

– Kas jums pavyzdys? (Skaistė Petrauskaitė)
– Mano tėvai. Nuo vaikystės jie mane visur palaikė. Vedė į „Ajax“ treniruotes. Tėvai man yra pavyzdys.

– Patarimai kaip gintis prieš galingesnius varžovus? (Justinas Baužys)
– Kai žaidžiu prieš bet kokią komandą, žinau apie žaidėją, prieš kurį rungtyniausiu. Ar jis kairiakojis, dešiniakojis, ar aukštesnis. Nes aš neaukštas. Būtų kvaila jei prieš aukštą varžovą bandyčiau laimėti oro dvikovas. Turi būti gudrus, galvoti realiai. Ar gali laimėti dvikovų, ar ne. Ką gali padaryti geriausiai.

– Patarimai vaikams, svajojantiems tapti futbolininkais? (bjuska7) (kiseliovasmatas’s)
– Sunkiai dirbk treniruotėse, stenkis rungtynėse. Atiduok viską ką gali. Tačiau taip pat labai svarbu mėgautis tuo ką darai. Jei nesimėgausi – geriau nedaryk. Taip pat jaunimui svarbu nepamiršti mokyklos. Tai pirmas dalykas. Galbūt net svarbiau nei futbolas. Ne visi taps profesionaliais žaidėjais. Viskas prasideda mokykloje. Kai buvau jaunas „Ajax“ akademijoje, jei blogai mokaisi, negaudavai žaisti. Todėl mokytis svarbu.

– Mėgstamiausias žaidėjas „Žalgiryje“? (lev_mag_123)
– Gerai sutariu su Hugo Videmontu.

– Kaip jautiesi Vilniuje? (therealpijusteiten’s)  (Kestutis_kazukauskas)
– Vilnius labai gražus miestas.

– Mėgstamiausia Vilniaus vieta? (dom.gaidys)
– Man labiausiai patinka Senamiestis.

– Kuri vieta Lietuvoje labiausiai patiko? (noah08.07’s, Aurelijus Benetis)
– Trakai.

– Kaip prižiūri dredus? (Oskaras Sypelevas), kur kerpiesi plaukus? (Konstantin Pečenko)
– Galiu pats tuo pasirūpinti. Nyderlanduose turiu žmogų kuris dažniausia padeda man sutvarkyti plaukus. Taip pat mano dukra tai gali padaryti. Tai nėra sunku.

– Ar yra klausę, domėjęsi kiti futbolininkai iš Nyderlandų apie žaidimą Lietuvoje? (Rapolas Šileikis)
Būna, kad klausia. Visi galbūt galvoja kad čia bus lengva. Tačiau žaisti čia irgi reikia mokėti. Nėra taip, kad sakyčiau – esi mano draugas, atvažiuok žaisti. Bet žinoma Nyderlanduose yra daug žaidėjų, ir jeigu klubas norėtų, galėčiau padėti.

– Ar turi draugų iš Nyderlandų Lietuvoje? (Richard Schrijer)
– Turiu vieną draugą. Tai vyrukas iš Nyderlandų, turintis lietuvę žmoną. Šauni šeima su dviem vaikais. Jie yra mano draugai iš Nyderlandų.

– Ar patiko lietuviškas maistas? (Kestutis_kazukauskas)
– Nebandžiau daug patiekalų, bet kai ką valgiau – buvo neblogai.

– Ar ragavo cepelinų? Ar skanu?
(Rokas Vičkus) (Kasparas Valius)
– Taip, man patiko.

– Ar nesigaili raudonos kortelės už konfliktą su D. Kazlausku? (Andrej Šilobrit)
– Visi kas žino mane supranta, kad aš nesu toks kaip tada pasielgiau. Tačiau tą momentą tiesiog norėjau apginti komandos draugą. Be abejo, tai buvo blogas mano poelgis.

– Dėl koronaviruso negalėjai vykti namo visus metus, pamatyti žmonos ir vaikų. Tačiau visą sezoną išlaikai gerą nuotaiką, šypsaisi. Kaip randi savyje jėgų? (Hugo Videmont)
– Metai buvo tikrai sunkūs, nes dėl koronaviruso negalėjau aplankyti savo šeimos, vaikų. Buvo tikrai nelengva. Visada stengiuosi būti tvirtas. Tačiau visi gali suprasti, jei neturi šeimos ir negali jų aplankyti, tikrai nelengva. Paprastai kartais per sezoną galėdavau išvykti namo per rinktinių pertrauką. Bet dėl visos pandemijos nebuvo situacija, per karantiną nebuvo kaip išvykti namo. Tai sunkiausias sezonas mano karjeroje. Nes savo šeimą matau tik per telefoną. Nelengva. Įprastai žaisdamas futbolą užsimiršti kitus dalykus, galvoji apie žaidimą. Kovą per karantiną neturėjau nei šeimos, nei futbolo. Tai buvo sunkiausias momentas mano visoje karjeroje.

– Kodėl nemėgsti sūrio? (Hugo Videmont)
– Nemėgstu sūrio nuo tada, kai buvau mažas. Dažnai einu pas Hugo ir jo šeimą. Jo žmona pagamina valgyti, bet kartais įdeda sūrio į makaronus. Man sūrio nepatinka. Jam visada sakau: tik nedėkite sūrio.  Tačiau esu labai dėkingas. kad Hugo su šeima pakviečia į savo namus. Labai smagu, kad turiu draugų ir Hugo vienas iš jų.  Esu dėkingas jam, nes visada mane priverčia šypsotis. Tokiu sunkiu metu svarbu turėti draugų. Su visais komandos draugais sutariu, bet su juo ypatingai.

Video