2020 rugsėjo 16

Europos lygos žygyje – akistata su norvegišku fenomenu už speigračio


Vilniaus „Žalgiriui“ UEFA Europos lygos žygyje laukia ne tik potencialiai didelis prizas – akistata su garsiuoju AC „Milan“, bet ir aukštas barjeras – lietuvius jau nuskriaudęs, Norvegijos futbole rekordiniu tempu lekiantis „Bodo Glimt“.

Iš vasariško rudens „Žalgiriui“ per dieną teks prisitaikyti prie sąlygų, artimų žiemiškoms. Lietuvos vicečempionai trečiadienį užsakomuoju skrydžiu atvyko į Budės miestą žaisti UEFA Europos lygos atrankos rungtynių. Už šiaurės speigračio Norvegijoje įsikūrusiame nedideliame mieste žalgiriečius pasitiko lietus, stiprus vėjas ir tik 9 laipsniai šilumos.

Čia nedaug ne tik temperatūros, bet ir gyventojų – pagal jų kiekį Budė yra Alytaus dydžio miestas. Tačiau būtent jis šiais metais diktuoja Norvegijos futbolo madas.

„Bodo Glimt“ aistruoliai namų rungtynėse daugelį metų naudoja keistoką ir neįprastą simbolį – geltoną dantų šepetuką. Tačiau tik pastaruoju metu komandos dantys itin aštrūs.

Komanda pastarąjį dešimtmetį balansavo tarp elitinio ir antrojo šalies diviziono. Pernai „Glimt“ čempionate liko antri, o šiemet kol kas neturi sau lygių.

Norvegijos lygoje „Bodo Glimt“ turi 13 taškų persvarą prieš artimiausius persekiotojus, nugalėtojų titulą ginantį „Molde“ klubą. Likus 13 turų iki čempionato pabaigos vietos žiniasklaidoje jau kalbama ne apie kovą dėl čempionų vardo, o apie įvairius potencialius rekordus – pelnytų taškų, įmuštų įvarčių ir kitus.

Europoje paskutinį kartą Budės ekipa žaidė 2005 metais. Sugrįžimas į tarptautinę areną buvo labai sėkmingas: pirmajame atrankos etape Norvegijos čempionato lyderiai nepasigailėjo „Kauno Žalgirio“ – įveikė varžovus 6:1.

Šio sezono klubo rezultatai paskatino kalbas norvegų žiniasklaidoje, kad „Glimt“ galėtų mesti iššūkį ir AC „Milan“, kuris yra potencialus varžovas trečiajame Europos lygoje atrankos etape. Pripažinimo sulaukia ir atskiri žaidėjai – pvz. komandos kapitonas Patrickas Bergas pirmą kartą pakviestas į Norvegijos rinktinę, kurioje paprastai dominuoja užsienio klubų žaidėjai.

Vis dėlto Europos kovose užgrūdintas „Žalgiris“ nesiruošia sudėti ginklų iš anksto.

„Varžovai turi labai gerą komandą. Tikimės sunkių rungtynių, bet tikrai nebijome varžovų ir pasistengsime padaryti viską, kad patektume į kitą etapą“, – atvykęs į Norvegiją kalbėjo patyręs europinių kovų dalyvis Mantas Kuklys.

Žalgiriečių gretose bus ir žaidėjų, kurie europietiškoje išvykoje atsidūrė pirmą kartą. Vienas tokių – krašto gynėjo ir saugo pozicijose žaidžiantis, kroatų ir vokiečių pilietybes turintis Marko Karamarko.

„Tai vienerios rungtynės, todėl reikia jose atiduoti maksimumą. Išvykoje žaisti Europos lygoje – man nauja patirtis, bet tai tik vienerios rungtynės. Kai vyksta dvejos – jei pralaimėjai pirmąsias, turi antrą šansą. Dabar jo neturi. Kad įveiktume šį etapą, turime būti drąsūs, gudrūs, ir susikaupę nuo pirmos iki paskutinės minutės“, – kalbėjo futbolininkas.

Jis teigė, jog pasitiki savo komandos jėgomis prieš artimiausią dvikovą: „Varžovai turi gerus žaidėjus, žaidžia gerą futbolą, bet nereikia pamiršti ir mūsų, turime daug patyrusių žaidėjų, kurie turi Čempionų ir Europos lygų patirties. Mes esame „Žalgiris“, tai nėra mažas vardas. Turime atsiduoti šimtų procentų, kad po rungtynių nebūtų ko gailėtis.“

Pergalės atveju „Žalgiris“ kitame etape susitiktų su „Shamrock Rovers“ ir AC „Milan“ poros nugalėtoju. Tai lemtų neeilinę galimybę sužaisti garsiame „San Siro“ stadione.

M. Karamarko patikino, kad tai nėra esminė motyvacija žaidėjams: „Žinoma, būtų smagu, bet pats asmeniškai ir su kitais šnektelėjome tik kartą po burtų traukimo. Apie tai daugiau galėtume galvoti tik tada, jei praeitume šį etapą.“

„Žalgirio“ ir „Bodo Glimt“ dvikova vyks ketvirtadienį nuo 19 val. Rungtynių tiesioginė transliacija numatoma internetu DELFI.lt svetainėje

Video