2020 rugpjūčio 10

Europos lygoje – dvikova su estais


UEFA Europos lygos turnyro burtai „Žalgiriui“ pirmajame atrankos etape vilniečiai lėmė susitikimą su Estijos atstovu „Paide Linnameeskond“ namuose. Tai paaiškėjo UEFA būstinėje ištraukus burtus.

„Burtai geri, varžovas yra įveikiamas. Bet prieš rungtynes komandų šansus vertinu 50 prieš 50. Estijos čempionatas nėra silpnas. Ten žaidžia 10 komandų, o jie užima trečiąją vietą. Dabar Estijos futbolas eina į viršų. Manau, kad bus tikrai sunkios rungtynės“, – apie varžovus sakė Vilniaus. komandos saugas Mantas Kuklys.

Jam karjeroje jau yra tekę žaisti su Estijos komandomis, tokiomis kaip Talino „Flora“ ir „Levadia“„Jos turi senas tradicijas. Čia nauja komanda, bet manau, kad bus tikrai sunku. Estų žaidėjai būna greiti, agresyvūs, duoda gerą kovą. Su jais nebūna lengva žaisti, ar tai būna pirma komanda, ar stovinti žemiau. Laukia sunki dvikova, bet žaisime namuose ir turime žengti į kitą etapą.“

„Paide Linnameeskond“ („Paide LM“) praėjusį sezoną Estijos lygoje jis užėmė 3 vietą, o šį sezoną po 16 turų kol kas žengia 3 pozicijoje. Europos turnyruose klubas žais pirmą kartą.  Klubas įkurtas 2004 metais ir žaidžia vos apie 8 tūkst. gyventojų turinčiame mieste.

Bene žinomiausias ekipos žaidėjas – buvęs Estijos rinktinės saugas Sergejus Mošnikovas, kuris pernai žaidė A lygoje „Palangos“ gretose. Komandą treniruoja ilgus metus šalies rinktinei atstovavęs Vjatšeslavas Zahovaiko.

Europos lygos atrankos pirmojo etapo nugalėtojas, skirtingai nei anksčiau, paaiškės sužaidžiant tik vienerias rungtynes tarpusavyje. Esant reikalui komandos žais ir pratesimą, muš baudinius. Pirmojo atrankos etapo rungtynės vyks rugpjūčio 27 dieną Vilniuje.

„Žinoma žaisti namuose bus pranašumas. Nereikės keliauti, žaisime savo aikštėje. Gaila, kad nebus žiūrovų, bet šiuo metu tokia situacija. Bet kokiu atveju namų aikštė – pranašumas, nes nereikės keliauti, esamę įpratę prie savo aikštės“, – teigė M. Kuklys.

Visos klubines atrankos varžybas UEFA nurodo surengti be žiūrovų, nors šis sprendimas dar gali būti vėliau peržiūrėtas atsižvelgiant į esamą padėtį. Kiekvienoms rungtynėms taip pat numatyti išskirtiniai saugumo reikalavimai.

Nugalėtojai pateks į antrąjį etapą, kuris numatytas rugsėjo 17 d. Sėkmės pirmajame etape atveju „Žalgiris“ dėl palankaus reitingo patektų į aukštesnį skirstytų komandų krepšelį antrojo etapo burtams.

Video