2021 balandžio 19

Europos klubų asociacija nepritaria Superlygai


Europos klubų asociacija (ECA), kurios narys yra ir FK „Žalgiris“, išreiškė stiprų nepritarimą paskelbtiems ketinimams įkurti uždarą Europos Superlygą.

12 didžiųjų Europos klubų iš 3 šalių („Arsenal“, „Chelsea“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“, „Tottenham“, AC „Milan“, Madrido „Atletico“, „Barcelona“, Milano „Inter“, Turino „Juventus“ ir Madrido „Real“) paskelbė planuojantys įkurti naują lygą. Šios lygos rungtynės, kaip teigiama, vyktų savaitės dienomis. Tokia lyga galimai konkuruotų su dabar rengiamais Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) klubiniais turnyrais.

246 klubus Europoje atstovaujanti ECA išplatino pranešimą, jog toliau „siekia dirbti su UEFA ir tobulinti klubinių varžybų modelį 2024 metų ciklui, o uždaros Superlygos modeliui stipriai nepritaria“.

Balandžio 16 d. ECA valdyba priėmė nutarimą toliau dirbti su UEFA svarstant atnaujintą Europos klubinio futbolo struktūrą po 2024 metų. Priimti sprendimų dėl klubinio futbolo varžybų balandžio 19 d. rinksis priimti UEFA Vykdomasis komitetas.

„Žalgiris“ kaip Lietuvos čempionas 2021-2022 m. sezone rungtyniaus UEFA Čempionų lygos varžybose.

Visas ECA pranešimas (anglų kalba):