2022 liepos 5

Europinio žygio startas – Prištinoje


Ilgai laukta diena „Žalgirio“ komandai ir aistruoliams atėjo – antradienio vakare komanda pradeda naują tarptautinį sezoną. Pirmasis testas – Kosove prieš šios šalies čempioną „Ballkani“.

Pirmadienį ryte atvykę į Kosovo sostinę Prištiną, kur vyks rungtynės, vakare žalgiriečiai surengė treniruotę nacionaliniame „Fadil Vokrri“ vardo stadione.

Nors dieną čia pliekė 33 laipsnių karštis, vakare termometro stulpelis nukrito apie dešimt laipsnių ir pasiruošimas rungtynėms nesukėlė didesnio diskomforto. Žalgiriečiai negalėjo skųstis ir kitomis sąlygomis.

„Kelionė buvo gera, patogi. Oras čia geras, viešbutis taip pat labai geras, maistas buvo geras. Treniruotėje jautėsi, jog komanda gerai pasiruošusi. Gerai pasitreniravome, laukiame rungtynių. Veja buvo gera, kiek minkšta, bet gera. Vilniuje žaidžiame ant dirbtinės dangos, pereiti ant natūralios visada malonu“, – įspūdžiais po treniruotės dalinosi gynėjas Mario Paveličius.

Prieš penkerius metus renovuotoje seno stiliaus arenoje su bėgimo takais žaidžia ir Kosovo rinktinė, per tarptautines rungtynes glaudžiasi ir daugelis šalies klubų.

„Ballkani“ klubas šalies čempionate rungtyniauja Terandėje, tačiau dėl UEFA reikalavimų turės žaisti Prištinoje. Nepaisant to, tikimasi jog rungtynes su „Žalgiriu“ stebės 4-5 tūkst. žiūrovų.

Žalgiriečiai pastarąsias kelias rungtynes čempionate laimėjo, tačiau M. Paveličius įspėjo, jog tai gali nedaug reikšti. „Paskutines kelias rungtynes sužaidėme gerai, pasitikime savo jėgomis. Tačiau kiekvienos rungtynės skirtingos, ypač čia, kai tarptautinės. Bet esame gerai pasiruošę.“

„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas prieš rungtynes buvo klausiamas apie tai, ar vilniečiams suteiks pranašumą tai, jog Kosove čempionatas baigėsi prieš pora mėnesių, o žalgiriečiai paskutines rungtynes žaidė penktadienį.

Po praėjusio sezono yra pasikeitimų, bet išliko žaidimo filosofija.  Analizavome kaip jie žaidžia, pasidarėme išvadas. Iš kitos pusės, kadangi pas mus čempionatas vyksta, varžovas gali aiškiai matyti mūsų žaidimą ir sudėtį. Bus įdomios rungtynės, ir dėl kovos ir dėl namų darbų. Mes rungtynėms ruošėme savo namų darbus. Rungtynės parodys kaip bus“, – sakė treneris.

Jis pažymėjo, jog nereikėtų nuvertinti varžovų nepaisant to, kad jie debiutuoja tokiame turnyre: „Viską pasako tai kad „Ballkani“ yra Kosovo čempionai. Jie užėmė pirmą vietą, dalyvauja Čempionų lygoje. Mes žaidžiame išvykoje, pirmos rungtynės. Labai svarbu parodyti tai ką sugebame.“

M. Paveličius ir komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas taip pat pateikė savo nuomonę apie varžovus.

„Komanda aukšto lygio, turi daug techniškų, fiziškai gerai pasiruošusių žaidėjų. Išlaiko intensyvų tempą visų rungtynių metu, didelėmis pajėgomis stengiasi atakuoti. Mūsų uždavinys bus gerai kompaktiškai gintis ir jų tą entuziazmą atakuoti numalšinti savo geru ir produktyviu žaidimu atakoje“, – sakė S. Mikolinas.

„Analizavome varžovus, jų pagrindinius žaidėjus. Jie ieško galimybių kontratakoms, giliems perdavimams. Turi greitų techniškų, žaidėjų. Norime sužaisti gerai ir prieš atsakomąsias rungtynes turėti tvirtą poziciją“, – kalbėjo M. Paveličius.

Prištinoje žalgiriečius palaikys ir pora dešimčių aistruolių, kurie iki Prištinos nusigavo skirtingais būdais – vieni skrido iš Varšuvos ar kitų Europos vietų, kiti sukorė pora tūkstančių kilometrų traukiniais ir automobiliais.

Rungtynės vyks liepos 5 d. nuo 21 val. Lietuvos laiku.

Rungtynių transliacijos teises, kurios priklauso namų klubui (šiuo atveju FC „Ballkani“) įsigijo tik Kosovo mokamas kanalas „ART Motion“. „Žalgirio“ aistruoliai Vilniuje žiūrėti dvikovos renkasi „Action by Apollo“ prekybos centre „Ozas“.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos liepos 12 d. nuo 19 val. Vilniuje, LFF stadione.

Video