2022 spalio 14

E. Gertmonas: „Pergalė labai daug reiškia“


Po pirmosios pergalės UEFA Europos Konferencijos lygoje „Žalgirio“ žaidėjai kalbėjo apie pavykusį žaidimo planą, komandinę dvasią bei kovą ir turėjo šiek tiek apmaudo dėl neišnaudotų progų.

Vartininkas Edvinas Gertmonas teigė, jog viskas vyko pagal žalgiriečių planą.

„Susikūrėme kelias progas pirmajame kėlinyje, jas išnaudojome, po to disciplinuotai gynėmės, pavyko išsaugoti rezultatą. Antrajame kėlinyje pradėjome žaisti antru numeriu, gaudyti varžovus ant kontratakų ir mums tai gerai sekėsi. Tik nepavyko išnaudoti tų progų. Ką turėjome padaryti ir uždaryti rungtynes. Galėjo būti 3:0, 4:0 ir rungtynės būtų baigtos. Po to praleidome baudinį ir vėl viskas prasidėjo iš naujo. Kas įvyko prieš skiriant baudinį nemačiau, nes akimis sekiau kamuolį. Mušant atspėjau kampą, bet pramušė labai gerą, į patį patį kampą. Pergalė labai daug reiškia, išlieka gyvi šansai išeiti toliau iš grupių etapo. Apskritai viskas pirmą kartą tai sunku kažką pasakyti. Bet labai smagu“, – po rungtynių konferencijoje žiniasklaidai kalbėjo E. Gertmonas.

„Šiandien buvo puiki naktis mums. Iškovojome pirmą pergalę. Parodėme, kad galime žaisti gerą futbolą. Galbūt reikėjo įmušti daugiau įvarčių nes buvo daugiau progų. Turėjome būti ramesni pabaigoje, įmušti įvarčius. Rungtynių pabaigoje teko šiek tiek pasikankinti. Tikiuosi tai pataisysime ateityje. Tačiau rezultatas yra geras“, – „Viaplay“ eteryje po rugntynių sakė komandos kapitono pareigas užėmęs Nicolas Gorobsovas.

Įvarčio autorius Renanas Oliveira ir du rezultatyvius perdavimus atlikęs Mathias Oyewusi pabrėžė, jog pergalė suteikė ne tik taškų, bet ir pasitikėjimo prieš kitas rungtynes.

„Sveikinu komandą, nes komandos dvasia buvo labai gera. Visi kovojo dėl kiekvieno kamuolio. Komandos dvasia padėjo laimėti šias rungtynes, – kalbėjo R. Oliveira – Dabar keliausime į Šveicariją kovoti dėl pergalės. Žinome varžovus, prieš juos žaidėme. Žinome savo komandos kokybę. Kovosime šiame turnyre iki pabaigos.“

„Dėkoju Dievui už pergalę. Tai mums yra atpildas už atiduotą kovą. Kitose rungtynėse galime sužaisti dar geriau. Šie trys taškai suteiks mums pasitikėjimo savo jėgomis, viltį laimėti ir kitas rungtynes. Kitas rungtynes taip pat turime laimėti – ne sužaisti lygiosiomis – iškovoti tris taškus. Esu įsitikinęs kad galime laimėti“, – pabrėžė M. Oyewusi.

Sekmadienį „Žalgirio“ laukia dar vienos svarbios rungtynės – taurės finalas.

„Labai laukiame finalo, norime laimėti. Dėl atsistatymo – bandysime kiek įmanoma. Jeigu nebus jėgų – teks žaisti protingiau. Kito rezultato nematome kaip tik pergalė ir iškovota taurė.“

Taurės finalo rungtynės vyks sekmadienį nuo 17 val. 30 min. Kauno Dariaus ir Girėno stadione.