2022 balandžio 1

Dvikova su kauniečiais svečiuose – naujoje vietoje


Šeštadienį „Žalgiris“  grįžta į kovas Lietuvos čempionate. Pirmoji akistata po rinktinių pertraukos – dvikova su „Kauno Žalgiriu“ svečiuose – vyks stadione, kur žalgiriečiams neteko žaisti iki tol.

Kauno mieste ir aplink „Žalgiris“ yra žaidęs įvairiose aikštėse. Vykstant S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijai pastaruoju metu tekdavo išvykos rungtynes žaisti arba LFF Kauno treniruočių centre (NFA), arba „Kauno Žalgirio“ akademijos aikštyne Neries krantinėje.

Įvairiu metu po Nepriklausomybės atkūrimo „Žalgiris“ Kaune žaidė oficialias ir kontrolines rungtynes „Inkaro“,  Jėgėrių, KTU (buvęs Politechnikos), Panemunės, „Kelininko“, taip pat jau išnykusiame „Žalgirio“ stadione.

Balandžio 1-ąją vilniečiai išbandys naują vietą – Kauno įsikūrusios Akademijos V. Adamkaus sporto centro stadioną. Čia, tuometiniame Žemės Ūkio akademijos stadione yra vykusios Lietuvos čempionato rungtynės 2009 metais, tačiau tada „Žalgiris“ rungtyniavo antrajame divizione ir čia nesilankė.

Varžove čia bus komanda, kurią svečiuose pastaraisiais metais geriau pavykdavo įveikti nei namuose – „Kauno Žalgiris“. Pernai „Žalgiris“ abu kartus įveikė varžovus išvykose, o Vilniuje rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Šiemet sezono pradžioje kauniečiai kol kas vienintelę pergalę iškovojo namuose – 2:1 įveikė „Džiugą“. Svečiuose dukart nusileista „Hegelmann Litauen“ (1:2) ir „Panevėžiui“ (0:1), o su „Sūduva“ sužaista lygiosiomis (1:1).

Po praėjusio sezono komandos branduolys išliko, o tarp rimčiausių praradimų – gynėjai Stevenas Thicot, Choco, Rimvydas Sadauskas, atakuojantys žaidėjai Deividas Šešplaukis, Emmanuelis Davidas, Philipas Otele.

Į ekipą po nuomos Gargžduose sugrįžo Benas Anisas ir papildė nemažai legionierių. Tačiau kol kas daugiau rungtyniavo tik pora – saugas iš Barbadoso Ryanas Trotmanas, gynėjas iš Kiurasao Shermanas Martina, kuris pasižymėjo įvarčiu.

Pagal savo ankstesnę karjerą iš naujokų išsiskiria Italijos antrajame divizione žaidęs prancūzas Mohamedas Bahlouli, tačiau sezono pradžioje jis aikštėje pasirodė tik keliolika minučių.

Puolimo gretose komandoje pirmaisiais smuikais ir toliau groja praėjusio sezono lyderiai – atakuojantis saugas Gratas Sirgėdas ir puolėjas Michaelas Thuique, gynyboje ir toliau nepakeičiami Egidijus Vaitkūnas ir Martynas Dapkus.

„Žalgirio“ rungtynės su „Kauno Žalgiriu“ vyks balandžio 2 d. nuo 17 val. „Optibet A lygos“ susitikimas bus tiesiogiai transliuojamas internetu TV3Play.lt