2022 sausio 25

Dviem jauniems žaidėjams – naujos sutartys


„Žalgirio“ klubas pratęsė sutartį su dviem jaunais futbolininkais – atakuojančiu saugu Motiejumi Burba ir vartininku Gaudentu Raliu.

20 metų G. Ralys – „Žalgiriečio“ akademijos auklėtinis, 2019 metais jis pasirašė pirmąjį savo profesionalo kontraktą su „Žalgiriu“. Po praėjusio sezono pasibaigus sutarčiai klubas ir žaidėjas sutarė bendradarbiavimą pratęsti.

G. Ralys pastaraisiais metais treniravosi su pagrindine ekipa, o žaidė „Žalgirio“ B ekipoje Pirmoje lygoje. Užpernai jis buvo pakviestas ir į Lietuvos U-21 rinktinę, tačiau pernai pirmose sezono rungtynėse patyrė sunkią traumą.

„Praėjusieji metai nesusiklostė gerai, pačioje sezono pradžioje lūžo raktikaulis. Buvo daug streso, nežinios kaip bus toliau, nes mano kontrakto galiojimas baigėsi. Bet esu dėkingas klubo vadovei Vilmai Venslovaitienei ir treneriams, jog jie patikėjo manimi, kad galiu atsitiesti, Šiemet tikiuosi parodyti savo galimybes ir siekti aukščiausių tikslų“, – sakė G. Ralys.

18 metų M. Burba „Žalgiriui“ atstovavo nuo 2020 m. sezono. Prieš tai jis sportavo ir mokėsi Anglijoje, o 2014-2016 m. buvo ir „Žalgiriečio“ akademijoje.

Pirmąjį sezoną profesionalų futbole jis sužaidė 6 rungtynes A lygoje. Pernai pagal nuomos sutartį M. Burba atstovavo „Nevėžiui“, kur rungtyniavo nuolat – sužaidė 32 kartus ir įmušė 1 įvartį.

Šią savaitę futbolininkas pasirašė naują, ilgalaikę sutartį su „Žalgiriu“.

„Esu labai laimingas, tai nuostabus momentas man ir mano šeimai. Atrodo, dar tik neseniai tik padavinėjau kamuolius stadione, – džiaugėsi M. Burba – Praėjęs sezonas buvo dvejopas: asmeniškai gavau daug pamokų įgijau daug patirties, bet galėjau pasirodyti dar geriau, o komandai sezonas buvo blogas. „Žalgirio“ žaidimą visą sezoną sekiau ir linkėjau sėkmės. Šiemet esu pasiryžęs nesustoti, „arti“ aikštelėje dėl žaliai baltų. Mano tikslai šiam sezonui – laimėti trofėjų, įmušti įvarčių, atlikti rezultatyvių perdavimų ir kartu su komanda pasiekti grupių etapą Europoje.“

Praėjusiais metais M. Burba buvo vienas iš Lietuvos U-19 jaunimo rinktinės lyderių ir kapitonas, taip pat debiutavo ir U-21 rinktinėje. 2021 m. Lietuvos futbolo apdovanojimuose jis buvo nominuotas tarp geriausių jaunų žaidėjų.