2022 spalio 5

Dublio prieš „Pyunik“ pirma dalis – Armėnijoje


Viena savaitė, dvejos rungtynės ir svajonė pratęsti žygį Europoje į kitus metus – „Žalgiris“ ketvirtadienį nuo dvikovos Jerevane pradės svarbų „dublį“ prieš „Pyunik“.

Trečiadienį ankstyvą rytę – jau pusę septynių komanda susirinko oro uoste – žalgiriečiai pradėjo kelionę į Armėniją. Po žvarboko lietuviško ryto pietus komanda jau galėjo pajusti Jerevano šilumą – termometro stulpelis čia rodo dvigubai daugiau nei Lietuvoje ir siekia apie 30 laipsnių šilumos.

Nors Armėnijos sostinėje susitiks dvi UEFA Europos Konferencijų lygos debiutantės, neblogas startas paskatino komandų ambicijas. Po poros sužaistų rungtynių „Pyunik“ su 3 taškais užima antrą poziciją. „Žalgiris“ turi vieną, bet laimėjęs gali aplenkti varžovus ir įgyti pranašumą.

Lietuvos čempionų treneris Vladimiras Čeburinas prieš svarbias rungtynes atsakydamas į žiniasklaidos klausimus favoritų neišskyrė.

„Susitinka du grupių etapo naujokai. Abi komandos prieš šias rungtynes turi taškų. Mūsų tarpusavio rungtynėse gali nemažai būti kas nulemta. Bet lems tik šitos dvejos rungtynės bus ir kitos. Abi komandos galėjo išanalizuoti varžovų žaidimą. Dėl to rungtynės bus įdomios. Abiejų komandų pasiruošimas, sumanymai bus parodyti aikštėje, – kalbėjo „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas. Manau, kad mūsų situacijoje favoritų nėra. Galbūt tik iš tos pusės kad „Pyunik“ žaidžia savoje aikštėje, prie savų žiūrovų. Tai jų pliusai, bet nemanau, kad tai mums trukdys.“

Paprašytas apibūdinti varžovų žaidimą, treneris atsakė: „Pyunik“ žaidžia agresyvų futbolą, mėgsta atakuoti, Atakuoti didelėmis pajėgomis. Tai ne kartą darė namie prieš „Slovan“. Jie turi puolėjų kurie gali atlikti paaštrinimą atakuojančiuose veiksmuose. Ruošimės tiems veiksmams. Neduosime jiems išnaudoti savo stipriųjų pusių. Turėsime žaisti taip kad varžovas turėtų labiau galvoti apie gynybą.

Jam antrino ir kapitonas Saulius Mikoliūnas: „Tai gerai organizuota komanda, plačiai išsidėstę, stengiasi kraštais atakuoti, išeina į greitas kontratakas. Mes varžovus išanalizavome, gerai pasiruošėme šioms rungtynėms. Bet daugiau koncentruosimės į savo žaidimą. Kad jie negalvotų kaip išeiti patiems į atakas, o galvotų kaip mus stabdyti.“

„Žalgiriui“ kol kas dar nepavyko pasiekti pirmojo įvarčio turnyre. Visgi V. Čeburinas svarstė, kad tai laiko klausimas. „Žinoma, neįmušus neišeina laimėti. Problema yra tame, kad puolėjams reikia tinkamai išsirinkti pozicijas. Tačiau progų yra ir tai svarbiausia. Manau, jog įvarčiai ateis.“

Per pirmąsias dvejas rungtynes komandos kapitonas S. Mikoliūnas liko atsargoje, bet šios situacijos jis nesureikšmino. „Taip, mano svajonė buvo žaisti Konferencijos lygos grupėse, bet ta svajonė yra tokia, kad „Žalgiris“ žaistų. Kai „Žalgiris“ žaidžia tai viduje irgi jaučiuosi, kad esu čia. Negalvoju apie tai kada išbėgsiu, ar išbėgsiu. Tai sprendžia treneris. Man svarbiausia kad komanda laimėtų, pagrindinis žaidėjas yra komanda.“

„Pyunik“ ir „Žalgirio“ akistata vyks ketvirtadienį nuo 19 val. 45 min. Lietuvos laiku Jerevano stadione. Rungtynes tiesiogiai transliuos „Viaplay“.

Po savaitės – spalio 13 d. komandos dar kartą žais Vilniuje. Bilietus į rungtynes galima įsigyti „Bilietai.lt“.

Video