2021 birželio 11

Du įvarčiai per dvi minutes nulėmė svarbią pergalę Marijampolėje

Lenktynėse dėl A lygos titulo „Žalgiris“ panaikino ilgą laiką turėtą deficitą prieš „Sūduvą“. Po rinktinių pertraukos vykusiose lygos favoritų tarpusavio rungtynėse Marijampolėje vilniečiams pergalę 2:0 nulėmė dvi puikiai atliktos kontratakos per dvi minutes pirmo kėlinio pradžioje.

Į „Žalgirio“ sudėtį šioms rungtynėms grįžo O. Onazi, o vartuose nuo pradžių debiutavo T. Duka. Jis pakeitė po traumos pilnai nepasiruošusį žaisti E. Gertmoną. Taip pat komandai dėl sveikatos problemų ir toliau negalėjo padėti saugai K. Uzėla, M. Vareika, M. Kuklys.

Dvikovos pradžioje palaikomi gausiai susirinkusių žiūrovų aktyvesni buvo aikštės šeimininkai, o žalgiriečių gynyba šiek tiek klibėjo. Tačiau „Sūduvai“ pritrūkdavo tikslumo.

11 min. „Žalgiris“ atsimušė nuo „Sūduvos“ išpuolio ir dviem perdavimais atliko greitą kontrataką. T. Kišas puikiai perdavė kamuolį į priekį, kur gynėją aplenkęs F. Kyeremeh išbėgo vienas prieš vieną ir mušė tiksliai.

Dar po minutės iš aikštės gilumos idealų perdavimą atliko M. Gamakovas, ir į laisvą plotą įbėgęs H. Videmontas permetė kamuolį per išėjusį „Sūduvos“ vartininką.

Šeimininkai pakriko ir 20 min. „Žalgiris“ galėjo įmušti dar kartą, bet šį kartą J. Sylvestro smūgį atrėmė varžovų vartininkas.

26 ir 30 min. du kartus pavojingose atakose smaigalyje atsidūrė T. Kišas. Abu kartus jis į vartus nepataikė.

Prieš pertrauką „Sūduva“ neteko vieno žaidėjo J. Jefremovas šiurkščiai prasižengė prieš J. Bopesu ir užsidirbo antrą geltoną kortelę.

Įgijusi kiekybinę persvarą „Žalgirio“ komanda kontroliavo žaidimą ir grasino dar padidinti persvarą.

57 min. po J. Sylvestro smūgio apsisukant „Sūduvos“ vartus gelbėjo M. Giannikoglou. 63 min. pavojingas buvo T. Kišo baudos smūgis.

Retame aštresniame „Sūduvos“ epizode 69 min. kairiuoju kraštu prasiveržęs pavojingai smūgiavo V. Slavickas.

87 min. F. Kyeremeh kontratakoje vėl pabėgo nuo gynėjų, bet šį kartą jo smūgį atrėmė M. Giannikoglou.

„Žalgiris“ šventė pergalę ir turnyro lentelėje susilygino su „Sūduva“ taškais. Dviem mažiau turi „Kauno Žalgiris“, kuris savo rungtynes žais šeštadienį.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais taurės turnyre antradienį, birželio 15 d. Alytuje su „Dainava“.