2020 spalio 17

Dramatiškame taurės pusfinalyje – nesėkmė po pratęsimo

„Hegelmann LFF taurės“ kovas Vilniaus „Žalgiris“ baigė pusfinalyje. Dramatiškose ir įtemptose rungtynėse žalgiriečiai po pratęsimo 1:2 pralaimėjo Marijampolės „Sūduvai“.

Komandos per pagrindinį laiką įvarčių nepelnė. Pratęsime Andrija Kaludžerovičius išvedė „Žalgirį“ į priekį, bet netrukus „Sūduva“ rezultatą išlygino, o vėliau – ir persvėrė.

Į „Žalgirio“ startinę sudėtį šioms rungtynėms po pertraukos grįžo Francis Kyeremeh ir Donovanas Slijngardas, kuris A lygos rungtynėse buvo diskvalifikuotas.

Nervingoje pradžioje pirmą gerą progą turėjo svečiai – 8 min. po perdavimo iš krašto Mihreto Topčagičiaus smūgį iš arti iš pradžių atmušė vartininkas Martinas Berkovecas, o netrukus – Nemanja Ljubisavljevičius.

15 min. varžovų vartams grasino A. Kaludžerovičius – jis suklaidino gynėją ir smūgiavo į vartus, bet kamuolį atmušė vartininkas Ivanas Kardumas. Dar po minutės „Žalgirio“ puolėjas galva mušė pro šalį.

Svečiai žaidė sutankinta, gausia gynybos linija, ir „Žalgiriui“ vis dažniau tekdavo bandyti laimę smūgiais iš toli. Šalia vartų smūgiavo Hugo Videmontas, tolimu smūgiu vartininką patikrino F. Kyeremeh. „Sūduva“ grasino standartine situacija – po jos Glebas Kluškinas galva mušė netiksliai.

34 min. iš baudos aikštelės prieigų Liviu Antalis smūgiavo šalia vartų. 42 min. „Sūduva“ atsakė Vaido Slavicko tolimu šūviu, kamuolį atmušė vartininkas.

Prieš pat pertrauką „Žalgiris“ buvo labai arti tikslo. A. Kaludžerovičius prasiveržė baudos aikštelės kraštu ir smūgiavo iš aštraus kampo. Kamuolys atsimušė į virpstą ir riedant šalia vartų H. Videmontui sutrukdė gynėjai.

Antro kėlinio pradžioje po perdavimo iš krašto L. Antalis vos nepasiekė kamuolio, o A.Kaludžerovičius mušė pro šalį.

66 min. po kampinio Ivanas Tatomirovičius galva smūgiavo į vartus, kamuolys pralėkė šalia virpsto. Po minutės „Sūduvos“ kontratakoje M. Topčagičius išsilaisvino iš gynėjų globos ir taip pat smūgiavo galva – kamuolys irgi praskriejo greta vartų.

Rungtynių pabaigoje „Žalgirio“ atakos nedavė vaisių – teko žaisti pratęsimą. Pačią pirmą jo minutę po H. Videmonto perdavimo iš krašto A. Kaludžerovičius iššoko aukščiau už varžovą ir galva pasiuntė kamuolį į tinklą – 1:0.

Neprabėgo nė pusantros minutės ir panašiu stiliumi įvartį pelnė „Sūduva“ – šį kartą smūgiu galva pasižymėjo Josipas Tadičius.

97 min. gera proga nepasinaudojo A. Kaludžerovičius – jis išbėgo vienas prieš vieną, bet kamuolį atmušė gynėjas. Vėliau atlikti tikslaus smūgio nepavyko ir L. Antaliui.

Baigiantis pirmam pratęsimo kėliniui po standartinės situacijos „Sūduva“ įmušė lemiamą įvartį. Aukščiau už varžovus iššokęs Semiras Kerla galva nukreipė kamuolį į vartus.

„Žalgiris“ perėjo į lemiamą šturmą. 112 min. po kampinio Marko Karamarko apsisukdamas smūgiavo virš vartų. 116 min. po tolimo perdavimo L. Antalis aplenkė gynėjus ir buvo nugriautas ant baudos aikštelės linijos. Arbitras už paskutinės vilties pražangą raudoną kortelę skyrė Linui Klimavičiui. Tačiau baudos smūgio realizuoti nepavyko – Mantas Kuklys pataikė į gyvatvorę.

Dar vieną šansą „Žalgiris“ turėjo paskutinėmis akimirkomis, bet S. Mikoliūno iš dešinio krašto muštas kamuolys pralėkė šalia vartų. Svečiai šventė pergalę ir patekimą į finalą, o „Žalgiris“ pasirodymą taurės turnyre baigė. Rungtynėms pasibaigus po susistumdymo raudonas korteles dar gavo A. Kaludžerovičius, N. Ljubisavljevičius ir V. Šabala.

Šį sezoną „Žalgiriui“ liko bent dvejos rungtynės A lygoje. Spalio 20 d. – svečiuose su Gargždų „Banga“ ir spalio 31 d. – namuose su Marijampolės „Sūduva“. Bilietus į rungtynes Vilniuje platina „Bilietai.lt“.