2022 liepos 17

Dokumentikoje – šiurpios traumos Budapešte ir „Pietų IV“ rekordinio dydžio plakato kūrimo užkulisiai


Antrus metus iš eilės Čempionų lygos antrojo etapo pirmose rungtynėse žaisiantys  FK„Žalgirio“ žaidėjai į aikštę žengs su viltimi, jog nepasikartos praėjusių metų košmaras – pernai Vengrijoje ne tik patirta nesėkmė, bet ir dėl šiurpios traumos prarastas komandos draugas. Šios nelaimės užkulisiai iš arti užfiksuoti dokumentikoje.

Antradienį „Žalgiris“ žais Vilniuje prieš Švedijos čempionus „Malmo“, o pernai tame pačiame etape sutiko stipriausią Vengrijos komandą „Ferencvaros“.

Pirmos rungtynės Budapešte baigėsi dramatiškai. Rungtynių pabaigoje Vengrijos klubo muštą baudinį atrėmė vartininkas Edvinas Gertmonas. Tai pakėlė žalgiriečių nuotaikas po sunkių rungtynių, kuriose buvo atsilikinėta 0:2 ir išsaugojo viltis prieš atsakomąją dvikovą Vilniuje.

Tačiau paskutinėmis sekundėmis įvyko tai, ką patys žaidėjai įvardino „blogiau nei rezultatas“. Šiurpią traumą – kojos lūžį – po dvikovos su varžovu patyrė Marko Karamarko.

Komandos kineziterapeutas Dainius Pavilonis iš pradžių net galvojo, kad žaidėjas simuliuoja traumą, tačiau išvydęs futbolininko kojoje išnirusį kaulą iškart suprato situacijos rimtumą.

Bendražygio trauma gerokai pribloškė žalgiriečius ir net privertė porai valandų atidėti užsakomąjį skrydį – kad į Vilnių galėtų grįžti su sužeistu komandos draugu.

Šią situaciją ir kitus žalgiriečių žygio Europoje epizodus pernai vasarą nufilmavo dokumentinio serialo „Tikslo Link 2021“ kūrybinė grupė.

Ketvirtojoje serialo dalyje be cenzūros taip pat pasakojama apie nervingą išvyką į Belfastą, džiaugsmą po pergalės, pasiruošimą dvikovai Budapešte.

Taip pat trumpai pasakojama apie ištikimiausių aistruolių grupės tiesioginį ryšį su komanda ir atveriamas didžiausių visų laikų „Pietų IV“ kurtos choreografijos – kelių dešimties metrų plakato – kūrimo procesą.

Dokumentinis serialas „Tikslo Link 2021“ naujos serijos pasirodo kiekvieną sekmadienį „Žalgirio“ „Youtube“ paskyroje.

„Žalgirio“ ir „Malmo“ rungtynės vyks liepos 19 d. nuo 19 val. LFF stadione.

Video