2021 gegužės 19

D. Šemberas apie laiką Vilniuje, Maskvą, žaidimą elite ir brangų fontaną


Karjerą Vilniaus „Žalgiryje“ pradėjęs ir baigęs Deividas Šemberas linki savo pirmajai ekipai laimėti visus trofėjus ir prisiminė savo pradžią gimtajame mieste bei kitus karjeros epizodus.

Ilgametis Lietuvos rinktinės saugas vaikystėje su tėvu eidavo į „Žalgirio“ stadioną stebėti savo idealų, tačiau profesionalo karjeros pradžioje po žaidimo jaunių rinktinės pagrindu sudarytos „Alsos“ komandoje galėjo rinktis dviejų pasiūlymų.

„Pirmas vizitas buvo „Panerio“ klubo bazėje, išklausiau jų pasiūlymą. Po to gavau skambutį iš legendinio trenerio Benjamino Zelkevičiaus. Nuvykau į Ąžuolyno gatvę, pamačiau visas sąlygas, kurias turėjo „Žalgirio“ komanda. Tuo metu tai buvo europiniam lygiui prilygstančios pasirengimo sąlygos. Pinigai nebuvo svarbūs, norėjau būti tarp tų garsių žaidėjų, kurie tuo metu žaidė klube“, – prisiminė D. Šemberas.

Po poros sezonų „Žalgiryje“ talentingas futbolininkas išvyko į Maskvą, kur ir praleido beveik visą karjerą. Į gimtajį Vilnių D. Šemberas grįžo tik 2014 metais. „Žalgiryje“ jis po du kartus tapo A lygos čempionu ir laimėjo šalies taurę.

„Nebuvo sunku pasirinkti kur grįžti. Visada žinojau kad grįšiu į Vilnių gyventi, nes tai geriausias, patogiausias pasaulio miestas. Norėjau pabaigti karjerą „Žalgiryje“, tokia svajonė ir buvo. Ta svajonė ir išsipildė, ir išsipildė viską laimėjus Lietuvoje. Tuo metu Lietuvoje neturėjome lygių“, – tikino D. Šemberas.

Futbolo batelius jis dabar retai užsideda, o į futbolą žvelgia iš vadybinės ir organizacinės pusės. A lygoje ir „Žalgiryje“ patirties pasisėmęs D. Šemberas neseniai buvo išrinktas Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) vadovu.

Buvęs futbolininkas turi aiškią nuomonę įvairiais klausimais – nuo to kas jaunimui apsuka galvas pradedant karjerą iki legionierių gausos ir to įtakos futbolui. Anot D. Šembero, legionieriai klubuose yra neišvengiamybė.

„Vien tik savo šalies žaidėjais remtis būtų sudėtinga bet kurioje šalyje. Manau, kad geriau tie 50 proc. esančių lietuvių augtų tarp kokybiškų legionierių nei turėdami vien lietuvius nebūtume konkurencingi Europoje. Lazda turi du galus. Geriausia, žinoma rasti tą balansą tarp legionierių ir jaunimo“, – teigė D. Šemberas.

Savo buvusiais komandai jis linkėjo nenuleisti galvos po nesėkmingos sezono pradžios.

„Šitos komandos vertybės yra tokios, kad vienas tikslas – tik laimėti. Linkiu laimėti visus trofėjus. Deja, jau vieno nepavyko laimėti. Bet klubas turi galimybes reabilituotis, laimėti čempionatą, taurę. Nėra toks didelis taškų atsilikimas. Dar laukia trys rungtynės tarpusavyje su „Sūduva“. Manau, kad „Žalgiris“ pajėgus laimėti ir 10-15 rungtynių iš eilės“, – kalbėjo D. Šemberas.

„Žalgiris TV“ rubrikoje „Žaliai Balta Legenda“ D. Šemberas papasakojo apie žaidėjo pradžią ir pabaigą Vilniuje, gyvenimą ir žaidimą Maskvoje, rungtyniavimą elitiniame lygmenyje, pasidalino mintimis apie įvairius futbolininko karjeros aspektus ir išsakė nuomonę kitais futbolo klausimais.

Video