2020 balandžio 10

D.Ngogas: apie įvarčius „Anfielde“, debiutą PSG ir tikslus Vilniuje


Davidas Ngogas yra išskirtinė asmenybė Lietuvos futbolo pasaulyje. Tai žaidėjas, kurio CV išsiskiria iš visų kitų – su PSG klubu jis yra iškovojęs Prancūzijos lygos taurę, o „Liverpool“ gretose sužaidė beveik šimtą rungtynių.

Būtent prancūzo perėjimas iš Budapešto „Honved“ į Vilniaus „Žalgirį“ žiemos perėjimų lango metu tiesiog sudrebino Lietuvos perėjimų rinką.

Vieni sirgaliai šį naujoką pasitiko entuziastingai, tuo tarpu skeptikai sakė, kad jo žvaigždė jau užgeso.

Sezono startas tiek Vilniaus „Žalgiriui“, tiek D. Ngogui buvo labai sėkmingas – prancūzas padėjo žalgiriečiams iškovoti LFF Supertaurę, o A lygos atidarymo rungtynėse įvarčiu prisidėjo prie triuškinamos pergalės prieš „Panevėžį“.

Dar prieš Lietuvoje paskelbiant visuotinį karantiną su D. Ngogu susėdome išsamiau pasikalbėti apie spalvingą jo karjerą ir įsimintiniausius momentus. Puolėjas iš Prancūzijos tapo pirmuoju rubrikos „Pažintis su naujoku“ šių metų svečiu.

„Nuo pat atvykimo į Vilnių čia jaučiausi laukiamas. Mane maloniai sutiko klubo vadovybė, naujieji komandos draugai, treneriai ir kitas personalas. Aš nemėgstu švaistytis garsiais pareiškimais, bet klubo tikslas yra iškovoti trofėjus ir aš noriu padėti tai padaryti“, – sako D. Ngogas.

31-erių futbolininkas dar prieš atvykdamas į Vilnių žinojo, kas jo laukia. Praėjusią vasarą tuomet jo atstovaujamas „Honved“ susitiko su „Žalgiriu“ UEFA Europos lygos atrankoje. Nors žalgiriečių statistinė persvara buvo įspūdinga, tačiau efektyviau progas išnaudoję vengrai eliminavo Vilniaus ekipą iš prestižinio turnyro. Prie to prisidėjo ir naujasis žalgirietis, jis įmušė itin svarbų įvartį Budapešte.

„Tuomet „Žalgiris“ turėjo pranašumą. Mes buvome tik pradėję pasirengimą sezonui, o Lietuvoje čempionatas buvo įpusėjęs. Fizinis pranašumas buvo jų pusėje ir tai jautėsi. Tikrai buvo sunku, Vilniuje tiesiog norėjome išsaugoti rezultatą. Gerai, kad pavyko tai padaryti“, – prisimena jis.

Simboliška, kad prieš tas rungtynes būtent D. Ngogas buvo pristatomas kaip didžiausia „Honved“ klubo žvaigždė, o Vengrijos klubui atvykus į Lietuvą prancūzas tuomet maloniai sutiko duoti trumpą interviu apie rungtynes fkzalgiris.lt.

Savo profesionalo karjerą puolėjas pradėjo legendiniame PSG klube. Nors tuomet ši ekipa nebuvo tokia turtinga kaip dabar, ji buvo žinoma visoje Prancūzijoje ir milijonai vaikų svajojo tapti šio klubo dalimi. D. Ngogas PSG ekipoje debiutavo būdamas vos 17-os ir sužaidė 24 rungtynes per kurias pasižymėjo trimis įvarčiais.

„Kai esi jaunas dar gerai nesupranti, kas vyksta. Liko tik malonūs prisiminimai. Kadangi ilgą laiką praleidau PSG akademijoje didžiavausi, kad pavyko galų gale patekti į pagrindinę komandą ir pasirašyti sutartį. Tai pavyksta toli gražu ne visiems“, – pasakoja D. Ngogas.

2008 m. liepą kiek netikėtai jis atsidūrė dabar viename stipriausių planetos klubų „Liverpool“, kuris jį įsigijo iš PSG. Jaunas vaikinas pateko į aplinką, kurioje buvo daugybė žvaigždžių ir reiklus treneris Rafa Benitezas. Per tris sezonus „Liverpool“ gretose jam teko treniruotis ir žaisti greta ryškiausių žvaigždžių ir dėl minučių aikštėje konkuruoti su tokiu futbolininku kaip Fernando Torresas.

Pasižiūrėję visą interviu sužinosite, kuris įvartis „Anfielde“ labiausiai įsiminė „Žalgirio“ naujokui, kaip jis prisimena R. Benitezą ir F. Torresą bei kodėl rungtynės su „Manchester United“ būdavo ypatingos.