2021 birželio 15

Čempionų lygos pirmasis barjeras – Šiaurės Airijos čempionai


UEFA Čempionų lygos atrankos pirmajame etape „Žalgiriui“ burtai lėmė varžovą iš Šiaurės Airijos.

Aukštesnio reitingo komandų grupėje atsidūręs „Žalgiriui“ galėjo tekti Islandijos, Šiaurės Airijos, Maltos ekipos ir preliminaraus etapo laimėtojas.

Visgi burtai lėmė susitikimą su daugkartiniu Šiaurės Airijos čempionu Belfasto „Linfield“. Itin gilias tradicijas turinti ekipa net 55 kartus laimėjo savo šalies čempionatą ir nuo 1959-ųjų beveik kasmet žaidžia Europos taurėse.

Praėjusį sezoną „Linfield“ Čempionų lygoje įveikė preliminarų etapą, o vėliau turėjo pripažinti minimalų Varšuvos „Legia“ (Lenkija) ir „Floriana“ pranašumą.

Užpernai šiaurės airiai įveikė net du etapus ir buvo arti istorinio patekimo į grupių varžybas – atkrintamajame etape „Qarabaq“ namuose įveiktas 3:2, bet svečiuose pralaimėjo 1:2 ir iškrito dėl įvarčių išvykoje taisyklės.

Su Šiaurės Airijos atstovais „Žalgiris“ yra susitikęs triskart – 1996, 2004 bei 2005 – metais ir visus kartus šį barjerą įveikė.

Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynės vyks liepos 6-7 ir 13-14 dienomis. Pirmąsias rungtynes vilniečiai žais namuose, antrąsias išvykoje.

Trečiadienį, birželio 16 d., burtų keliu bus nustatytos ir potencialios antro etapo poros.

Nesėkmės Čempionų lygos pirmajame atrankos etape atveju „Žalgiris“ tęstų kovą UEFA Europos Konferencijų lygos antrame atrankos etape.

Įveikus pirmąjį etapą žalgiriečiai užsitikrins galimybę net pasitraukus iš Čempionų lygos iš pradžių kovas tęsti Europos lygoje, o tik vėliau – Europos Konferencijų lygoje.