2022 rugpjūčio 22

J. Tadičius „Nelengva persijungti tarp Europos ir čempionato“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po rungtynių su „Jonava“ turėjo priekaištų dėl dvikovos pabaigos, o puolėjas Josipas Tadičius pripažino, jog nelengva persiorientuoti tarp rungtynių Europoje.

„Žalgiris“ rungtynes laimėjo rezultatu 3:1, nors jos nebuvo lengvos – žalgiriečiai pirmą įvartį pelnė pirmo kėlinio pabaigoje, o dvikovos pabaigoje „Jonava“ taip pat įmušė įvartį ir grasino pasižymėti dar.

„Aistruoliai gerai palaikė, buvo malonu stadione. Kalbant apie žaidimą, abiejų komandų planas buvo matomas. Mūsų varžovas savo žaidimą grindė kontratakomis. Jiems pavyko išeiti į tas kontratakas. Tik užbaigiant atakas ne viskas pavyko arba „Žalgirio“ žaidėjai spėdavo nutraukti tuos bandymus. Bendrai turėjome kontrolę, gerų progų. Kai kuriomis nepasinaudojome, kai kurias išnaudojome. Tačiau kai kurie veiksmai turi vykti tvarkingiau, – kalbėjo V. Čeburinas – Apie rungtynių pabaigą kaip tik kalbėjome rūbinėje. Norime vis daugiau, daugiau įmušti. Tas didelis noras užgožia turimas užduotis. Kiekvieno žaidėjo atsakomybę pagal pozicijas. To pasekoje ir praleidome įvartį. Davėme varžovams pajausti žaidimą – kad jie gali išeiti į tas greitas kontratakas – kad jų planas gali suveikti.“

Paklaustas apie vidurio gynėjų Kipro Kažukolovo ir Dimašo Kaškeno žaidimą, treneris atsakė: „Pradžia buvo pakankamai nebloga. Taip, buvo užsidirbta ir geltona kortelė. Susižaidimo dar trūksta. Treniruočių procese viskas kaip ir gerai. Tačiau geriausia treniruotė yra rungtynės. Rungtynėse ir matosi tie trūkumai, tos klaidos. Ties tuo reikia dirbti. Dirbsime ties tuo.“

Pasak J. Tadičiaus „Jonava“ parodė, kad turi geresnę komandą nei sezono pradžioje: „Tada jie žaidė labai blogai, dabar parodė kad turi gerą komandą. Mes grįžome po sunkių rungtynių Bulgarijoje. Taip pat laukia sunkios rungtynės ketvirtadienį. Todėl nėra lengva persijungti tarp to ir čempionato. Tačiau parodėme charakterį ir laimėjome. Šiuo momentu svarbiausi trys taškai.“

V. Čeburinas išskyrė ir dabartinės „Jonavos“ ekipos pagrindinius bruožus: „Jie labiau žaidžia akcentuotai. kompaktiškiau ginasi. Aktyviau dirba atimant kamuolį, pozityviuose veiksmuose. Taip pat yra greitas išėjimas į atakas. Mes tai žinojome ir tam ruošėmės. Buvo momentų kai jie didelėmis pajėgomis išeidavo į kontratakas. Pasikeitė ir struktūra ir žaidimo vizija. Taip pat ir ryšiai.“

Pirmojo įvarčio „Žalgiriui“ reikėjo laukti iki 38 minutės. „Žinoma, pirmasis įvartis buvo svarbus nes varžovai atsidaro. Gauni daugiau erdvės. Todėl buvo labai svarbu įmušti pirmą įvartį. Renanas įmušė, po to įmušėme dar dukart. Kaip ir minėjau, svarbiausia tie trys taškai“, – pabrėžė J. Tadičius.

Puolėjas iš Kroatijos antrajame kėlinyje pasižymėjo du kartus.

„Svarbiausią darbą prieš trečią įvartį atliko Joelis Bopesu. Jis sužaidė sienelę, įsiveržė į baudos aikštelę. Atliko man perdavimą, beliko įmušti į vartus. Tai buvo jo geras perdavimas. Taip pat noriu padėkotu Renanui, jog man leido mušti baudinį“, – sakė futbolininkas.

Jis aikštėje ne kartą stojo akis į akį prieš Nojų Stankevičių, prieš kurį pastaruosius pora metų žaidė ir treniruotėse – dabar gynėjas išnuomotas „Jonavai“.

„Jam tai gera galimybė Jis gauna žaidybinės praktikos. Jis parodė, jog turi meistriškumo. Ir tikiuosi jo laukia šviesi ateitis“, – vylėsi J. Tadičius.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ ketvirtadienį žais Europos lygoje prieš Razgrado „Ludogorets“. Lietuvos čempionate sekmadienį laukia išvyka į Kauną ir dvikova prieš „Hegelmann“.