Permainos moterų komandos trenerių štabe

Vilniaus FK „Žalgirio“ moterų futbolo struktūros trenerių štabe įvyko permainos – šias pareigas perims naujas specialistas.

Pastaruosius kelerius metus FK „Žalgirio“ moterų komandoms vadovavęs trenerių duetas Justas Klevinskas ir Virginija Klevinskienė šiose pareigose darbo nebetęs.

„Esame dėkingi treneriams už ilgametį darbą, atsidavimą vystant moterų futbolą bei puoselėjant žalgirietiškas tradicijas. Vis dėlto, siekiant progreso moterų futbolo struktūroje, klubas nutarė, jog šiame etape reikalingas naujas impulsas ir šviežios idėjos“, – sakė „Žalgirio“ prezidentas Andrius Tapinas.

Laikinai moterų komandų trenerio pareigas perėmė Markas Razmaratas.

Jis pastaraisiais metais dirba FK „Žalgiris“ akademijos struktūroje, o anksčiau yra vadovavęs moterų komandai A lygoje, treniravęs merginas jaunimo rinktinėje ir Ozo gimnazijoje.

FK „Žalgirio“ moterų pagrindinė komanda rungtyniauja moterų A lygoje, o B komanda – I lygos pirmenybėse.

Kitas rungtynes „Žalgirio“ pagrindinė komanda moterų A lygoje žais gegužės 23 d. dieną namuose prieš Kauno rajono FA.

Moterų komandai išvykose pasižymėti nepavyksta – šį kartą lygiosios Gargžduose

Vilniaus „Žalgirio“ moterų komandai išvykose pasižymėti ir toliau nesiseka. Šeštadienį Moterų A lygos 8 turo rungtynėse žalgirietės Gargžduose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Banga“.

Lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, „Žalgirio“ starto sudėtyje buvo vienas pasikeitimas – nuo pirmųjų minučių aikštėje pasirodė Austėja Pocevičiūtė. Dėl traumų, patirtų žaidžiant I lygos rungtynes, komandai negalėjo padėti dvi atakuojančios žaidėjos – Aneta Chwojnicka ir Elzė Kiškūnaitė.

Rungtynių pradžioje žalgirietės aktyviai atakavo ir ne kartą kėlė pavojų prie varžovių vartų. Dukart iš arti smūgiavo A. Pocevičiūtė, tačiau abu kartus „Bangą“ gelbėjo vartininkė. Vėliau po perdavimų iš kraštų savo progomis nepasinaudojo Valeriia Postol ir Jhoagny Contreras.

31 minutę J. Contreras po perdavimo į baudos aikštelę smūgiavo galva, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. Netrukus venesuelietė buvo pasiuntusi kamuolį į tinklą, bet įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Pirmojo kėlinio pabaigoje pavojingai atsakė ir šeimininkės – 45 minutę po tolimo smūgio kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.

Po pertraukos „Žalgiris“ toliau ieškojo kelių prie varžovių vartų. 47 minutę Irina Topal surengė reidą ir jos smūgį atrėmė vartininkė.

Antrajame kėlinyje vilnietėms atakuojant trūko tikslumo, dažnai atakos užsibaigdavo netiksliais perdavimais tolimais smūgiais.

Rungtynių pabaigoje svečių dar turėjo galimybę po standartinės padėties – 86 minutę Emperatriz Garcia atsidūrė prie kamuolio baudos aikštelėje, bet mušė virš vartų.

Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė, o rungtynės baigėsi be įvarčių – 0:0.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais namuose – gegužės 23 dieną laukia dvikova prieš Kauno rajono FA komandą.

„Žalgirio“ sudėtis: Aušrinė Bikutė, Emperatriz Garcia, Milda Liužinaitė, Greta Valikonienė (57 min. Augustė Andrijevskytė), Lolita Žižytė.Karina Klevinskaitė, Austėja Pocevičiūtė (77 min. Alina Špakovskaja),  Ineta Šukštulytė (77 min. Dija Laniauskaitė), Valerijia Postol, Irina Topal, Jhoagny Contreras (57 min. Agata Kairytė).

Šiauliuose – apmaudi pirma moterų A lygos sezono nesėkmė

Vilniaus „Žalgirio“ moterų komanda Šiauliuose patyrė apmaudų pirmąjį šio Moterų A lygos sezono pralaimėjimą – išvykoje 0:1 nusileido FA „Šiauliai“ ekipai.

Žalgirietės didžiąją rungtynių dalį turėjo žaidybinę persvarą, daugiau kontroliavo kamuolį ir dažniau ieškojo kelių link varžovių vartų, tačiau atakų pabaigoje pritrūko tikslumo ir sėkmės. Šeimininkės savo progą išnaudojo 79-ąją minutę, kai po greitos kontratakos pasižymėjo Sonata Durienė.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo ne vieną gerą galimybę išsiveržti į priekį. Du pavojingus epizodus turėjo Valerija Postol – kartą jos smūgis sudrebino vartų konstrukciją, kitą kartą varžoves išgelbėjo vartininkė. Po Jhoagny Contreras smūgio šeimininkių vartininkė taip pat sužaidė patikimai.

Po pertraukos žalgirietės toliau ilgiau buvo su kamuoliu ir spaudė varžoves, tačiau 53-iąją minutę jau teko gelbėtis Aušrinei Bikutei. S. Durienė pabėgo viena prieš vieną, bet „Žalgirio“ vartininkė atrėmė pavojingą smūgį.

75-ąją minutę vilnietės įgijo kiekybinę persvarą – už paskutinės vilties pražangą prieš J. Contreras raudona kortelė buvo parodyta Jotvilei Šapaitei.

Vis dėlto netrukus į priekį išsiveržė šeimininkės. 79-ąją minutę J. Contreras turėjo puikią galimybę, bet pataikė į vartininkę, o jau kitos atakos metu S. Durienė pabėgo viena prieš vieną ir pelnė vienintelį rungtynių įvartį.

Rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ surengė varžovių vartų šturmą, tačiau išlyginti rezultato nepavyko.

„Pritrūko tikslumo. Norint laimėti rungtynes, reikia įmušti įvarčius. Šiandien tas nepavyko. Jų komanda puikiai gynėsi, vartininkė taip pat žaidė patikimai. Pabaigoje gal kažkiek ir pametėm galvas. Pritrūko žaidybinės drausmės, nes praleidome įvartį tada, kai varžovės gavo raudoną kortelę. Mūsų žaidėja pametė poziciją“, – komentavo treneris Justas Klevinskas.

Kitas rungtynes žalgirietės gegužės 16-ąją žais Gargžduose, o po savaitės jų lauks dvikova namuose su Kauno rajono FA.

„Žalgirio“ sudėtis: Aušrinė Bikutė, Emperatriz Garcia, Greta Valikonienė (87 min. Austėja Pocevičiūtė), Karina Klevinskaitė, Lolita Žižytė, Milda Liužinaitė, Ineta Šukštulytė (82 min. Alina Špakovskaja), Valerija Postol, Irina Topal, Jhoagny Contreras, Agata Kairytė (46 min. Elzė Kiškūnaitė).

Rekordinę moterų futbolo šventę papuošė du įspūdingi įvarčiai

Gegužės 3-oji tapo istorine Lietuvos moterų futbolui – užfiksuotas moterų A lygos žiūrovų rekordas, kurį papuošė du įspūdingi smūgiai iš toli ir atkakli Vilniaus derbio kova.

Motinos dienos vakarą sekmadienį į stadioną Vilniuje susirinko 1841 žiūrovai – daugiau dvikova tarp FK „Žalgirio“ ir MFA „Žalgiris“-MRU baigėsi lygiosiomis 2:2.

Prieš rungtynes ir per jų pertrauka koncertavo Monika Pundziūtė, žiūrovus anksti atvykti į stadioną traukė ir pramogos šeimai.

Pagrindiniu vakaro akcentu tapo sostinės derbis, kuriame pirmoji rungtynėse MFA „Žalgiris“-MRU komanda. 25 minutę svečių komanda į priekį išvedė nuo gynėjų pabėgusi Olamide Sandra Adugbe.

FK „Žalgirio“ atsakymas buvo įspūdingas. 32 minutę I. Topal galingu smūgiu iš maždaug 30 metrų išlygino rezultatą ir privertė stadioną pakilti iš vietų.

Po pertraukos Moldovos futbolininkė dar kartą pademonstravo puikų smūgį. 50 minutę I. Topal iš maždaug 20 metrų pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą ir išvedė šeimininkes į priekį – 2:1.

Vis dėlto persvaros išsaugoti nepavyko. 77 minutę antrąjį savo įvartį pelnė O. S. Adugbe ir rezultatas tapo lygus – 2:2.

Netrukus viešnios liko žaisti mažumoje – 78 minutę raudona kortelė buvo parodyta Noelai Patrick Luhalai.

Rungtynių pabaigoje FK „Žalgiris“ dar turėjo galimybių išplėšti pergalę. Pavojingai atakos smaigalyje atsidūrė Jhoagny Contreras, gerą šansą turėjo ir po keitimo aikštėje pasirodžiusi A. Pocevičiūtė, tačiau varžoves nuo įvarčio gelbėjo vartininkė.

Kitas rungtynes FK „Žalgiris“ žais gegužės 10 dieną Šiauliuose – šis susitikimas perkeltas į išvyką. Į namų stadioną žaliai baltos sugrįš gegužės 23 dieną dvikova prieš Kauno rajono FA.

FK „Žalgiris“ sudėtis: Aušrinė Bikutė, Emperatriz Sofia Garcia Ruiz, Greta Valikonienė, Karina Klevinskaitė, Agata Marija Kairytė (64 min. Austėja Pocevičiūtė), Milda Liužinaitė, Ineta Šukštulytė, Valeriia Postol, Irina Topal, Jhoagny Anyelin Contreras Chacon, Lolita Žižytė (86 min. Alina Špakovskaja).

Moterų A lygoje – įtikinama pergalė prieš Vilniaus rajono atstoves

Po rinktinių pertraukos į moterų A lygos kovas grįžęs FK „Žalgiris“ 5 turo rungtynėse iškovojo pergalę prieš Vilniaus rajono „TransINVEST“. Žalgirietės varžoves įveikė rezultatu 3:0.

Pirmajame kėlinyje „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi rasti savo žaidimą, o „TransINVEST“ grasino smūgiais iš toli. Rungtynių pradžioje šansą turėjo Jhoagny Contreras, bet atsidūrusi viena prieš vieną neįveikė vartininkės.

40 minutę žalgirietėms pavyko išsiveržti į priekį. Po Irinos Topal prasiveržimo kairiu kraštu ir perdavimo ataką tiksliai užbaigė Lolita Žižytė – 1:0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ padvigubino persvarą. I. Topal individualiu reidu kairiuoju kraštu įveikė varžoves ir pati užbaigė ataką tiksliu smūgiu – 2:0.

Po pertraukos, žaisdamos pavėjui, žalgirietės rungtyniavo kokybiškiau, dažniau kūrė pavojingas atakas ir geriau išnaudojo erdves varžovių aikštės pusėje.

Kėliniui įpusėjus svečių komanda turėjo pora šansų, tačiau smūgiavo pro šalį.

65 minutę šeimininkės įtvirtino pergalę. Po žalgiriečių kombinacijos ir Austėjos Pocevičiūtės perdavimo Agata Marija Kairytė tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pelnė trečiąjį komandos įvartį.

„Žalgiris“ dar sukūrė progų ir galėjo padidinti persvarą, tačiau puikiai žaidė varžovių vartininkė Margarita Panova.

Po rungtynių „Žalgirio“ treneris Justas Klevinskas pripažino, kad pergalė nebuvo lengva. „Tikrai rungtynės nebuvo lengvos. Pirmą kėlinį ypač varžovės aktyviai mus spaudė, žaidėm prieš vėją, tai tikrai varžovės turėjo progų pasižymėti“, – sakė treneris.

J. Klevinskas neslėpė, kad komandos žaidimo kokybė netenkino: „Kaip trenerį tikrai nedžiugina žaidimas ir, kaip viena mergina rūbinėj pasakė: šiandien žaidėm baisiai, bet gražiai laimėjom.“ Vis dėlto treneris išskyrė ir pozityvą: „Iškovojom pergalę, čempionate dar nepraleidom nei vieno įvarčio, tas irgi džiugina.“

Įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu prie pergalės prisidėjusi Irina Topal taip pat akcentavo, kad rungtynės nebuvo lengvos. „Žaidimas nebuvo lengvas, turėjome daug momentų, kurių, deja, nerealizavome. Bet yra kur padirbėti“, – teigė futbolininkė.

Kitas rungtynes FK „Žalgiris“ moterų A lygoje žais gegužės 3 dieną prieš MFA „Žalgiris“-MRU komandą.

FK „Žalgirio“ sudėtis: Aušrinė Bikutė, Emperatriz Garcia, Augustė Andrijevskytė (73 min. Alina Špakovskaja), Greta Valikonienė, Karina Klevinskaitė, Milda Liužinaitė, Ineta Šukštulytė (46 min. Agata  Kairytė), Valerija Postol (73 min. Elzė Kiškūnaitė), Irina Topal, Jhoagny Contreras (60 min. Austėja Pocevičiūtė), Lolita Žižytė (82 min. Dija Laniauskaitė). Atsargoje: Aneta Chwojnicka.