Šiauliuose – minimali nesėkmė prieš čempiones

Vilniaus „Žalgirio“ moterų komanda Moterų A lygos 11-ojo turo rungtynėse išvykoje 0:1 nusileido čempionių titulą ginančiai Šiaulių „Gintrai“.

Žalgirietėms šiose rungtynėse dėl traumos negalėjo padėti Irina Topal.

Į starto sudėtį grįžo Augustė Andrijevskytė, kuri dėl nosies lūžio rungtyniavo su apsaugine kauke.

Vienintelis rungtynių įvartis krito 16-ąją minutę. Po perdavimo iš kairiojo krašto baudos aikštelėje tiksliai smūgiavo Laura Kubiliūtė ir išvedė šeimininkes į priekį.

Beveik visas rungtynes „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi kurti pavojingas atakas. „Gintra“ patikimai gynėsi, o vilnietėms trūko tikslumo aikštės viduryje.

Arčiausiai tikslo žalgirietės buvo maždaug 80-ąją minutę. Į baudos aikštelės kairįjį kraštą pavojingai įsiveržė Ineta Šukštulytė, tačiau jos ataką laiku palikusi vartus nutraukė šeimininkių vartininkė.

Iki rungtynių pabaigos rezultatas nepasikeitė, ir „Žalgiris“ Šiauliuose patyrė minimalią nesėkmę.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais birželio 18 d., ketvirtadienį, 20 val. išvykoje su „TransINVEST“ komanda Galinėje.

Komandų sudėtys:

„Žalgiris“: Aušrinė Bikutė, Emperatriz Garcia, Alina Špakovskaja (64 min. Karina Klevinskaitė), Augustė Andrijevskytė, Greta Valikonienė, Agata Kairytė (64 min. Dija Laniauskaitė), Milda Liužinaitė, Valerijia Postol (89 min. Karilė Liužinaitė), Ugnė Slankauskaitė (74 min. Ineta Šukštulytė), Jhoagny Contreras, Lolita Žižytė (89 min. Austėja Pocevičiūtė).

„Gintra“: Alla Herasymchuk, Sabrina Goncalves Amorim, Lidiane Ribeiro (63 min. Meida Proscevičiūtė), Marija Galkina (86 min. Ugnė Grincevičiūtė), Justina Blaževičiūtė (63 min. Kiyani Johnson), Tereza Romanovskaja (80 min. Agnieška Kazarina), Tamara Brown, Laura Kubiliūtė (80 min. Aistė Šveckutė), Gracie Ann Knutzen, Algimantė Mikutaitė, Khrystyna Pereviznyk.

Antra pergalė iš eilės – „Žalgirio“ moterų komanda įveikė „Šiaulius“

Vilniaus „Žalgirio“ moterų komanda moterų A lygoje iškovojo antrą pergalę iš eilės. Trečiadienį „Žalgirio“ namų stadione žalgirietės 1:0 nugalėjo FA „Šiauliai“ ekipą.

Rungtynių baigtį nulėmė greitas įvartis.  8 minutę Valerijia Postol dešiniuoju kraštu surengė ataką ir perdavė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, o Agata Kairytė smūgiu pažeme pasiuntė jį į kairįjį vartų kampą.

Pirmasis kėlinys žalgirietėms galėjo susiklostyti ir rezultatyviau. Progų turėjo įvartį pelniusi A. Kairytė, taip pat Ugnė Slankauskaitė, tačiau padvigubinti persvaros nepavyko.

Po pertraukos „Žalgiris“ toliau ieškojo antrojo įvarčio, bet „Šiaulių“ komandą ne kartą gelbėjo vartininkė Greta Lukjančukė. Viešnios taip pat stengėsi atsakyti savo atakomis, tačiau žalgirietės išsaugojo minimalią persvarą ir šventė pergalę 1:0.

Po šios pergalės „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi 16 taškų ir Moterų A lygos turnyro lentelėje užima trečiąją vietą.

„Žalgirio“ sudėtis: Aušrinė Bikutė, Emperatriz  Garcia, Alina Špakovskaja, Greta Valikonienė, Agata Kairytė (64 min. Austėja Pocevičiūtė), Milda Liužinaitė, Valerija Postol, Ugnė Slankauskaitė (71 min. Ineta Šukštulytė), Irina Topal, Jhoagny Contreras (81 min. Karina Klevinskaitė), Lolita Žižytė.

FA „Šiauliai“: Greta Lukjančukė, Monika Grikšaitė, Emilija Pikčiūnė, Samanta Karasiovaitė (30 min. Augustė Augėnaitė), Gabija Toropovaitė (73 min. Augustė Kinderytė), Sonata Durienė, Viltė Švarcaitė, Jotvilė Šapaitė, Remigija Šablevičiūtė, Donata Švarcaitė, Liepa Vitkutė.

Moterų A lygoje – keturi įvarčiai prieš Kauno rajono atstoves

Vilniaus FK „Žalgirio“ moterų komanda Moterų A lygoje sugrįžo į pergalių kelią. Žalgirietės namuose 4:0 nugalėjo Kauno rajono FA ekipą ir turnyro lentelėje pakilo aukštyn.

Du įvarčius įmušė Valerija Postol, vieną Mildą Liužinaitė, o kartą varžovės įsimušė sau.

Šiose rungtynėse prie vilniečių komandos vairo debiutavo laikinasis treneris Markas Razmaratas. Pirmą kartą starto sudėtyje šį sezoną žaidė Alina Špakovskaja, po pertraukos į vienuoliktuką grįžo Augustė Andrijevskytė.

Rungtynių eigą šeimininkės nulėmė jau jų pradžioje. 7 min. po Irinos Topal perdavimo kamuolys nuo varžovės patogiai atšoko Valerijai Postol, o ši iš arti pasiuntė jį į vartus.

14 min. „Žalgiris“ padvigubino persvarą. Po Irinos Topal pakelto kampinio kamuolį į savo vartus nukreipė varžovių gynėja Karolina Jasaitytė.

Iki pertraukos žalgirietės pasižymėjo dar kartą. 37 min. V. Postol sulaukė kamuolio kairiajame atakos krašte ir puikiu smūgiu iš toli pelnė antrąjį savo bei trečiąjį komandos įvartį.

Ketvirtasis įvartis krito antrojo kėlinio viduryje. 75 min. varžovių gynėja bandydama išmušti kamuolį pataikė į M. Liužinaitę ir ši tuo pasinaudojusi baudos aikštelėje smūgiavo tiksliai.

Po šios pergalės „Žalgiris“ turnyro lentelėje aplenkė FA „Šiauliai“ komandą, kuri svečiuose nusileido Gargždų „Bangai“ 0:1 ir pakilo į trečią vietą. Abi šios ekipos susitiks trečiadienį, gegužės 27 d. Vilniuje, rungtynių pradžia – 20 val.

„Džiaugiuosi merginom, turime tikrą gerą komandą. Bet norisi judėti į priekį ir žaisti dar geriau. Šiandien turėjome įmušti ir daugiau. Turėjau trumpą laiką, bet pakeitėme taktinį išsidėstymą ir kai kur tai suveikė, kai kur ne“, – po rungtynių kalbėjo M. Razmaratas.

„Žalgirio“ sudėtis: Aušrinė Bikutė, Emperatriz Garcia, Alina Špakovskaja (85 min. Ineta Šukštulytė), Augustė Andrijevskytė, Greta Valikonienė, Austėja Pocevičiūtė (52 min. Agata Kairytė), Milda Liužinaitė (85 min. Ugnė Slankauskaitė), Lolita Žižytė (71 min. Karina Klevinskaitė), Valerija Postol, Irina Topal, Jhoagny Contreras.

Permainos moterų komandos trenerių štabe

Vilniaus FK „Žalgirio“ moterų futbolo struktūros trenerių štabe įvyko permainos – šias pareigas perims naujas specialistas.

Pastaruosius kelerius metus FK „Žalgirio“ moterų komandoms vadovavęs trenerių duetas Justas Klevinskas ir Virginija Klevinskienė šiose pareigose darbo nebetęs.

„Esame dėkingi treneriams už ilgametį darbą, atsidavimą vystant moterų futbolą bei puoselėjant žalgirietiškas tradicijas. Vis dėlto, siekiant progreso moterų futbolo struktūroje, klubas nutarė, jog šiame etape reikalingas naujas impulsas ir šviežios idėjos“, – sakė „Žalgirio“ prezidentas Andrius Tapinas.

Laikinai moterų komandų trenerio pareigas perėmė Markas Razmaratas.

Jis pastaraisiais metais dirba FK „Žalgiris“ akademijos struktūroje, o anksčiau yra vadovavęs moterų komandai A lygoje, treniravęs merginas jaunimo rinktinėje ir Ozo gimnazijoje.

FK „Žalgirio“ moterų pagrindinė komanda rungtyniauja moterų A lygoje, o B komanda – I lygos pirmenybėse.

Kitas rungtynes „Žalgirio“ pagrindinė komanda moterų A lygoje žais gegužės 23 d. dieną namuose prieš Kauno rajono FA.

Moterų komandai išvykose pasižymėti nepavyksta – šį kartą lygiosios Gargžduose

Vilniaus „Žalgirio“ moterų komandai išvykose pasižymėti ir toliau nesiseka. Šeštadienį Moterų A lygos 8 turo rungtynėse žalgirietės Gargžduose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Banga“.

Lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, „Žalgirio“ starto sudėtyje buvo vienas pasikeitimas – nuo pirmųjų minučių aikštėje pasirodė Austėja Pocevičiūtė. Dėl traumų, patirtų žaidžiant I lygos rungtynes, komandai negalėjo padėti dvi atakuojančios žaidėjos – Aneta Chwojnicka ir Elzė Kiškūnaitė.

Rungtynių pradžioje žalgirietės aktyviai atakavo ir ne kartą kėlė pavojų prie varžovių vartų. Dukart iš arti smūgiavo A. Pocevičiūtė, tačiau abu kartus „Bangą“ gelbėjo vartininkė. Vėliau po perdavimų iš kraštų savo progomis nepasinaudojo Valeriia Postol ir Jhoagny Contreras.

31 minutę J. Contreras po perdavimo į baudos aikštelę smūgiavo galva, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. Netrukus venesuelietė buvo pasiuntusi kamuolį į tinklą, bet įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Pirmojo kėlinio pabaigoje pavojingai atsakė ir šeimininkės – 45 minutę po tolimo smūgio kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.

Po pertraukos „Žalgiris“ toliau ieškojo kelių prie varžovių vartų. 47 minutę Irina Topal surengė reidą ir jos smūgį atrėmė vartininkė.

Antrajame kėlinyje vilnietėms atakuojant trūko tikslumo, dažnai atakos užsibaigdavo netiksliais perdavimais tolimais smūgiais.

Rungtynių pabaigoje svečių dar turėjo galimybę po standartinės padėties – 86 minutę Emperatriz Garcia atsidūrė prie kamuolio baudos aikštelėje, bet mušė virš vartų.

Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė, o rungtynės baigėsi be įvarčių – 0:0.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais namuose – gegužės 23 dieną laukia dvikova prieš Kauno rajono FA komandą.

„Žalgirio“ sudėtis: Aušrinė Bikutė, Emperatriz Garcia, Milda Liužinaitė, Greta Valikonienė (57 min. Augustė Andrijevskytė), Lolita Žižytė.Karina Klevinskaitė, Austėja Pocevičiūtė (77 min. Alina Špakovskaja),  Ineta Šukštulytė (77 min. Dija Laniauskaitė), Valerijia Postol, Irina Topal, Jhoagny Contreras (57 min. Agata Kairytė).