M. Mikulėnas – Pirmos lygos mėnėsio žaidėjas

Jaunasis Vilniaus „Žalgirio“ B puolėjas Meinardas Mikulėnas pripažintas geriausiu balandžio mėnesio žaidėju Pirmoje lygoje.

Prizą vilniečiui lėmė Pirmos lygos klubų ir LFF atstovų balsai.

11 įvarčių per 6 susitikimus pelnęs 18-metis yra vienvaldis lyderis rezultatyviausiųjų lygos žaidėjų sąraše. Verta paminėti, kad 4-ojo turo metu šis jaunas puolėjas per vienerias rungtynes sugebėjo įmušti net 5 įvarčius į varžovų vartus.

Vilniaus „Žalgiris“ B komandos vyriausiasis treneris Žydrūnas Grudzinskas teigė, kad jaunasis žalgirietis ir toliau stabiliai įrodinėja ko yra vertas.

„Meistriškumo visa esmė yra stabilumas, o mušami įvarčiai yra puikus to įrodymas. Meinardo demonstruojamas stabilumas atkreipia ne vien pagrindinės komandos dėmesį, bet ir kitų klubų. Visa tai džiugina, o darbas nenueina veltui. Potencialo turi jis tikrai daug, pernai Meinardui nedaug trūko iki rezultatyviausio pirmenybių žaidėjų titulo Pirmoje lygoje, šiemet jis ir toliau kryptingai žygiuoja link to. Paskutiniu metu jis pluša treniruotėse su pagrindine komanda, deda daug pastangų ir iš savęs spaudžia maksimumą. O savo atkaklumą įrodinėja rungtynėse su dubleriais ir tai daro gana sėkmingai. Vaikinas yra tvirto charakterio, turi svajonę ir tikslą bei kryptingai dirba jų link“, – pasakojo Vilniaus „Žalgirio“ B vyriausiasis treneris Žydrūnas Grudzinskas.

Paklausus Meinardo Mikulėno kaip pats jaučiasi sulaukęs tokio įvertinimo, puolėjas teigė, kad tai jam suteikia papildomos motyvacijos.

„Be abejo, džiaugiuosi sulaukęs tokio įvertinimo, vis dėl to tai pirmas toks pripažinimas, labai smagu. Nesitikėjau to, tačiau tai suteikia papildomos motyvacijos bei noro toliau įrodinėti savo vertę. Tikiuosi ir toliau mušti įvarčius Pirmoje lygoje bei lauksiu savojo šanso tai padaryti ir aukštesniame lygyje“, – teigė rezultatyviausias Pirmos lygos puolėjas.

Į Pirmos lygos balandžio mėnesio žvaigždės titulą pretendavo 9 futbolininkai, Meinardas Mikulėnas surinko 9 balsus, antroje vietoje liko Plungės „Babrungo“ atstovas Henrique Sarmengue Devens surinkęs 4 iš 21 galimų balsų. Brazilas per penkerias rungtynes pasižymėjo 6 kartus ir žengia antroje rezultatyviausių lygos žaidėjų vietoje.

Dėl mėnesio žvaigždės titulo taip pat kovojo 2 balsus surinkęs Algis Jankauskas ir po vieną balsą gavę Gustas Baliutavičius, Juan Camilo Sandoval, Marius Papšys, Faustas Steponavičius, Džiugas Raudonius ir Ričardas Beniušis.

1lyga.lt inf.

Startas Pirmoje lygoje – pergalingas, bet su netektimi

„Žalgirio B“ komandai startas Pirmoje lygoje susiklostė dviprasmiškai – pasiekta pergalė (3:1) sostinės derbyje, tačiau sunkią traumą patyrė ekipos kapitonas.

Trečiojo turo rungtynėse – pirmus du žalgiriečiai praleido dėl COVID-19 ligos atvejų – „Žalgirio“ rezervas susitiko su „Riterių“ antrąja komanda.

Žalgiriečių gretose pirmajame kėlinyje žaidė trys pagrindinės komandos nariai – Matas Vareika, Gustas Jarusevičius ir Vilius Piliukaitis. Varžovai rungtyniavo su patyrusiu branduoliu – aikštėje pasirodė aštuoni A lygoje rungtyniavę žaidėjai.

Tačiau dvikovos pradžia sėkmingiau susiklostė „Žalgiriui“ B – 20 min. po Ervino Vilkaičio kamuolį į vartus nepaisant varžovų vartininko pastangų nukreipė gynėjas Gabrielis Nikonovas.

Antrajame kėlinyje po per silpno Nojaus Stankevičiaus perdavimo atgal vartininkas Gaudentas Ralys baudos aikštelėje pargriovė varžovą ir 11 metrų baudinį „Riteriams“ B realizavo Valdas Paulauskas.

Vėliau komandos apsikeitė smūgiais į vartų konstrukciją. Žalgiriečiai arti tikslo buvo po Martyno Valukonio baudos smūgio.

81 min. „Žalgirio“ kontratakoje trise prieš du E. Vilkaitis perdavė kamuolį Meinardui Mikulėnui ir puolėjas smūgiavo taikliai.

Tačiau dvikovos pabaiga tapo labai nervinga, nes komandos kapitonas G. Ralys nesėkmingai nusileido ant žemės ir buvo priverstas palikti aikštę ant neštuvų. Vartininkui ligoninėje buvo nustatytas raktikaulio lūžis, teks atlikti operaciją.

„Žalgiris“ B buvo išnaudojęs keitimus, todėl į vartus stojo aikštės žaidėjas Martynas Jokubauskas. Jį nuo varžovų išpuolių apsaugojo gynėjai, o žalgiriečiai kontratakoje padėjo tašką. Po greito išmetimo iš užribio ir G. Nikonovo perdavimo iš krašto iš 10 metrų tiksliai pažeme smūgiavo Ugnius Tulaba.

Po dvikovos „Žalgirio“ B treneris Žydrūnas Grudzinskas sakė, kad įspūdžiai liko dvejopi.

„Norisi kokybės, bet įvertinus tai, kad ilgą laiką negalėjome treniruotis, ne kartą teko izoliuotis, vėl grįžti. Toks lengvas chaosas, su kuriuo susiduria daugelis komandų. Vieni daugiau, kiti mažiau. Rungtynėse pakako noro, energijos, kovingumo. Tačiau žaidimas su kamuoliu, mintis buvo šiek tiek ne tokia. Pergalė gerai, bet ji darbinė. Norisi daugiau kokybės, išpildymo. Turėjome nemažai progų ypač pirmajame kėlinyje. Tik nesugebame jų užbaigti. Apmaudžiausia dėl Gaudento, nes vartininką prarandame ilgesniam laiko tarpui. Jei galėčiau rinktis, geriau būtume pralaimėję, bet turėtume sveiką vartininką.“

Kitas rungtynes „Žalgiris“ B žais taip pat Vilniuje, tačiau svečiuose šeštadienį su BFA komanda.

.

„Žalgiris“ B ruošiasi startui, C ekipa pradėjo pergalingai

Naują sezoną pradeda ir „Žalgirio“ artimiausia pamaina – B komanda startuoja Pirmos lygos pirmenybėse, o C komanda jau sužaidė dvejas rungtynes II lygoje.

„Žalgiris“ B startuoti Pirmoje lygoje turėjo dar prieš dvi savaites, tačiau dėl COVID-19 atvejų pirmos dvejos rungtynės nukeltos. Tad pirmosiomis rungtynėmis taps sostinės derbis – balandžio 5 d. akistata su „Riteriais“.

Pernai žalgiriečiai užėmė 9 vietą lygoje. Pasak „Žalgirio“ B komandos trenerio Žydrūno Grudzinsko, tikslai šiemet nesikeičia – dėmesys kreipiamas ne į rezultatus, o į žaidėjų meistriškumo kėlimą.

„Svarbu procesas, siekiame, kad jauni žaidėjai tobulėtų, keltų savo meistriškumą. Perspektyviausi „Žalgiriečio“ akademijos auklėtiniai turi galimybę treniruotis su pagrindine „Žalgirio“ komanda. Pasiruošimo cikle tai darė 7-8 žaidėjai, o pastaruoju metu nuolat buvo keturi – vartininkas Gaudentas Ralys, gynėjai Nojus Stankevičius, Gabrielis Nikonovas, puolėjas Meinardas Mikulėnas“, – kalbėjo Ž. Grudzinskas.

Jis neslėpė, jog dėl kelių žaidėjų COVID-19 ligos ir kitų izoliacijos gerokai apsunkino pasiruošimą, o tai ypač gali atsiliepti pirmosioms rungtynėms, kurioms ne visi bus pasiruošę žaisti.

Šį sezoną Pirmoje lygoje, kaip ir praėjusį, dalyvaus 14 komandų, tačiau padidėjo dublerinių komandų. Prie jau esamų prisijungė ir „Sūduvos“ bei „Bangos“ ekipos.  Taip pat iš II lygos atėjo Kazlų Rūdos „Šilas“,  Plungės „Babrungas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Su pirmenybėmis atsisveikino keturios į A lygą persikėlusios ekipos bei savo veiklą sustabdęs „Vilniaus Vytis“.

„Manau, kad tempą lygoje turėtų fiksuoti vieni praėjusio sezono lyderių „Jonava“, taip pat „Šiauliai“. Kitos komandos daugmaž apylygės. Yra nemažai dublerių, todėl kartais rezultatai priklausys ir nuo to, kurios retkarčiais pasipildys vyresniais pagrindinės komandos žaidėjais“, – apie varžovus kalbėjo Ž. Grudzinskas.

Šį sezoną, kaip ir kasmet, „Žalgirio“ B sudėtis iš dalies atsinaujino. Motiejus Burba buvo išnuomotas į „Nevėžį“ ir žaidžia A lygoje. Du žaidėjai papildė kitas Pirmos lygos ekipas – Arnas Spyčius persikėlė į „Jonavos“ komandą, Adomas Ankudinovas – į „Neptūną“. Gytis Makauskis atstovauja „Paneriui“ II lygoje. Kitas veiklas pasirinko Nojus Burdaitis, Vilius Juknevičius, Mykolas Stankevičius. Dėl traumos kurį laiką negalės žaisti Andrius Osvalfo Alfieri.

Į B komandos gretas šiemet turėtų įsilieti daugiau jaunesnių žaidėjų iš „Žalgirio“ C ekipos, kuri praėjusį sezoną debiutuojant II lygoje užėmė 2 vietą.

Gedimino Kontauto auklėtiniai sėkmingai pradėjo ir naują II lygos sezoną. Per pirmuosius du turus vienodais rezultatais 3:0 įveiktos dvi komandos iš Kauno apskrities – FM „Fortūna“ ir „Garliava“. Trimis įvarčiais pasižymėjo Ugnius Tulaba, po vieną įmušė Jurgis Stankevičius, Atas Kajus Apanavičius ir Aleksas Okolovičius.

„Nekeliame tikslų pasiekti konkrečių vietų. Norime, kad žaidėjai kuo greičiau adaptuotųsi prie vyrų futbolo. Jei tai pavyks, rezultatai ateis savaime. Kol kas džiugina, kad pas vaikinus yra pasitikėjimas, jie nebijo žaisti. Praėjęs sezonas ir šio sezono startas rodo, kad esame teisingu keliu“, – teigė G. Kontautas.

Pasak jo, C ekipa pasikeis maždaug per pusę, nes dalis futbolininkų šį sezoną turėtų vaidinti didesnį vaidmenį B komandoje: „Tikiuosi, kad  Martynas Valukonis, U. Tulaba, Kajus Kontautas, Aleksas Genys  bei kiti atsiskleis ir Pirmoje lygoje. C komandoje daugiau pasireikšti gaus tie, kurie pernai žaidė atsargoje. Taip pat prisidės jaunimo iš U-17 komandos.“

II lyga šiemet nebeskirstoma pagal regionus, sujungta į vienas 20 komandų pirmenybes. „Pasikeitimus vertinu teigiamai. Turime didesnę komandų įvairovę, sužaisime pilnas pirmenybes. Taip pat visiems reiks pasitempti, nes rungtynių organizacijai keliami aukštesni standartai. Finansiškai tai klubams kainuos daugiau, tačiau manau, kad tokia reforma ateityje turėtų išeiti į naudą“, – vylėsi G. Kontautas.

Jaunieji žalgiriečiai pratęsė sezoną ir Elitinėse jaunių lygose, kurios rengiamos rudens-pavasario principu. U-17 divizione žalgiriečiai po žiemos pertraukos patyrė pirmąją nesėkmę, tačiau užtikrintai pirmauja lygoje, artimiausius varžovus lenkdama 10 taškų. U-16 lygoje „Žalgiris“ žengia antroje, U-15 lygoje – penktoje vietoje.

B komandos startas Pirmoje lygoje nukeltas

FK „Žalgirio“ B komandai teks palaukti starto Pirmoje lygoje – pirmos rungtynės nukeltos.

„Žalgiris“ B pirmąsias Pirmos lygos sezono rungtynes turėjo žaisti kovo 21 d. Gargžduose su „Banga“ B.

Artėjant rungtynėms tarp „Žalgirio“ B komandos žaidėjų nustačius COVID-19 atvejų siekiant sustabdyti galimą viruso plitimą komanda izoliavosi.

Klubas pateikė prašymą atidėti pirmąsias dvejas B komandos rungtynes kovo 22 – 26 d. ir jos buvo nukeltos.

Jaunių rinktinėse – 13 žalgiriečių

13 jaunųjų žalgiriečių pastarąjį mėnėsį kviesti į Lietuvos jaunių rinktinių stovyklas, o dalis jų patirtį kaupė ir treniruotėse su „Žalgirio“ pagrindine ekipa.

Pakvietimai į kelias rinktines

Pagrindinėms jaunių U-19 ir U-17 rinktinėms nuo šiemet vadovauja praeityje „Žalgiriui“ kaip žaidėjai atstovavę specialistai – treneriai Valdas Ivanauskas ir Rolandas Džiaukštas.

Jie pastarosiomis savaitėmis susipažino su žaidėjais Kaune surengtose treniruočių stovyklose. Tarp jų – 13 žaidėjų iš „Žalgirio“ B, C komandų, akademijos U-17 ir U-16, U-14 ekipų.

U-19 rinktinės treneris V. Ivanauskas į stovyklą vasario 22-27 dienomis pakvietė gynėjus Gabrielį Nikonovą, Augustą Kaplerį, saugus Gustą Jarusevičių, Erviną Vilkaitį, puolėjus Motiejų Burbą ir Arną Spyčių.

Į U-17 rinktinės stovyklą R. Džiaukštas vasario 15-17 d. pakvietė saugą Motiejų Šamšoną ir puolėją Romualdą Jansoną.

Abi rinktinės pradėjo ruoštis Europos čempionato atrankai. U-19 rinktinė žais su Italijos, Slovėnijos ir Islandijos komandomis, o U-17 rinktinė  rungsis su bendraamžiais iš Švedijos, Čekijos ir Latvijos.

Penki žaidėjai prisijungė ir prie rinktinių, kurios dar tik ruošiasi ateities oficialioms varžyboms. Joris Aliukonis, Motiejus Šapola, Regnar Krot kviesti į U-16 rinktinės stovyklą vasario 16-28 d. Edvinas Pukinskas ir Matas Leleika į – U-15 rinktinės stovyklą kovo 2-4 d.

Susipažino su naujais treneriais

Prie U-19 rinktinės prisijungęs G. Nikonovas džiaugėsi gauta galimybe – apribotu laikotarpiu tai buvo galimybė ir pakeisti aplinką.

„Buvo smagu po ilgesnės pertraukos susimatyti su draugais iš kitų klubų ir su jais treniruotis. Susipažinome su nauju trenerių štabu, kuriame komandos žaidimo braižą ir ruošiamės šiemet numatytoms Europos čempionato atrankos rungtynėms. Mano manymu, mūsų kartos rinktinė yra perspektyvi, turinti nemažai gero lygio žaidėjų. Norime pasiekti su šia komanda kuo geresnių rezultatų, ir, svarbiausia, tobulėti“, – kalbėjo G. Nikonovas.

Jam tai buvo ir pirma pažintis su V. Ivanausku, kuris daugeliui jaunosios kartos atstovų jau gali būti mažiau žinomas. Visgi trenerio asmenybe ir karjera futbolininkas pasidomėjo dar prieš stovyklą, todėl žinojo ko laukti.

„Be abejo, žinojau, kokią treneris turėjo futbolininko karjerą ir jo paskutines stoteles trenerio darbe. Taip pat klausiausi jo minčių iš interviu internete. Labai svarbu, kad vyriausiasis treneris ir kiti štabo nariai būtų inteligentiški žmonės, su kuriais malonu bendrauti, pasidalinti mintimis. Po pirmos stovyklos treneriai man paliko gerą įspūdį kaip asmenybės. Apie žaidimo stilių dar ankstoka kalbėti“, – teigė G. Nikonovas.

Patirtis A lygos komandos treniruotėse

17 metų futbolininkas praėjusį sezoną atstovavo B komandai Pirmoje lygoje ir sužaidė daugiausiai minučių.  Šią žiemą kairiakojis gynėjas – kartu su keliais kitais U-19 rinktinės kandidatais – turėjo galimybę ne tik nuolat treniruotis su pagrindine ekipa, bet ir žaidė kontrolinėse rungtynės su „Nevėžiu“ ir „Riteriais“.

„Pasiruošimas suteikė pasitikėjimo, kad galiu žaisti aukštesniame lygyje. Tas laikotarpis man patiko, nes dirbome pakankamai sunkiai, kas tikrai pagelbės sezono metu. Mano manymu, patobulinau fizinę ištvermę ir komunikacijos aikštėje aspektą, nes treneris kiekvienose pratybose ragino daugiau bendrauti su komandos draugais. Taip pat su laiku pradedu lengviau suprasti taktiką. Treneris bando įvesti nemažai taktinių elementų, juos reikia įsiminti ir panaudoti. Ta praktika padės lengviau suprasti taktiką ateityje“, – apie gautas pamokas kalbėjo žaidėjas.

„Žalgirio“ B ir C komandos, kaip ir praėjusiais metais, ruošiasi dalyvauti Pirmos ir II lygų pirmenybėse.

Visgi viena iš pirmųjų po žiemos pertraukos savaitgalį kovas grįžo U-17 komanda, kuri varžosi Elitinėje lygoje. Du R. Jansono įvarčiai padėjo 2:0 įveikti Klaipėdos FM. „Žalgiris“ po 9 turų su 9 pergalėmis užima pirmąją vietą.