2022 kovo 31

C komanda trečią sezoną žais II lygoje


Trečioji „Žalgirio“ klubo komanda – C ekipa – pradės trečiąjį iš eilės sezoną trečiajame pagal pajėgumą divizione – LFF II lygoje.

II lygoje šiemet rungtyniaus senbuviai „Šilutė“, Kybartų „Sveikata“, Utenos „Utenis“, Vilniaus „Viltis“, Vilniaus FM „Ateitis“, taip pat Joniškio „Saned“, Klaipėdos FM, Kauno „Fortūnos“ komandos, dublerinės „Dainavos“, „Hegelmann“, „Džiugo“ ekipos.

Lygą papildė iš III lygos pakilęs Tauragės „Tauras“, FSK „Radviliškis“, iš Pirmos lygos iškritusios „Sūduvos“ B ir „Kauno Žalgirio“ B komandos bei nauji kolektyvai – dublerinė „Jonavos“ ekipa bei Vilniaus „Transinvest“.

Trečią sezoną II lygoje žaisianti „Žalgirio“ C komanda – „Žalgirio“ klubo struktūros dalis, pirmoji pakopa pereinant iš jaunimo į suaugusiųjų futbolą, tarpinė stotelė įgyti patirties prieš kylant į aukštesnius divizionus.

Šį sezoną kaip ir praėjusio antroje pusėje, C komandai daugiausiai atstovaus 2003 ir 2004 metais gimę futbolininkai. Dalis žaidėjų šį sezoną daugiau ruošiasi žaisti B komandoje, bet lyginant su praėjusio sezono antra puse C komandos branduolys išlikęs.

„Daugelis tų, kurie pastaraisiais metais yra tapę Elitinės jaunių lygos čempionais, kviečiami į rinktines, jau integravosi į B komandą ir žaidžia Pirmoje lygoje. C komandai atstovauja tie, kurie B komandoje gauna mažiau laiko, kuriems dar trūksta iki to lygmens, sunkiau sekasi treniruočių procese ar yra po traumos. Taip pat prisijungia ir žaidėjų, kurie rungtyniauja U17 lygoje. Svarbiausia, kad visi žaidėjai savaitinį treniruočių ciklą užbaigtų rungtynėmis“, – kalbėjo komandą nuo pernai vasaros treniruojantis Dainius Greviškis.

„Žalgiris“ C II lygoje debiutavo 2020 metais. Nuo pirmųjų metų jaunimas pademonstravo, jog gali būti konkurencingas šiame lygmenyje – pirmąjį sezoną iškovota antroji vieta.

Pernai, atsinaujinus lygos struktūrai ir sujungus abi regionines zonas sezonas buvo mažiau sėkmingas, tačiau žalgiriečiai taip pat nebuvo lengvas riešutėlis ir užėmė 12 vietą tarp 20 ekipų.

Vis dėlto kaip ir B komandoje, taip ir C komandoje ekipos treneriai nesureikšmina pasiektų vietų ir kreipia dėmesį į žaidėjų tobulėjimą.

„Pagrindinis dalykas yra procesas, kad žaidėjai tobulėtų. Tačiau žinoma, einame į kiekvienas rungtynes laimėti, žaisti technišką, paremta kamuolio kontrole futbolą. Prieš šį sezoną atrodo, jog esame pasiruošę geriau ir psichologiškai, ir fiziškai“, – kalbėjo D. Greviškis.

Kaip ir praėjusį sezoną, komandos sužais tarpusavyje pirmajame rate, o antrajame dalinsis į dvi grupes. Pernai 20 komandų dalinosi po 10, šiemet dalyvaus 18 ekipų, todėl antroje grupėje bus 8 komandos.

Pasak „Žalgirio“ C trenerio, nors rezultatai nėra pagrindinis akcentas, tikslas būtų pasirodyti geriau nei pernai – kai žalgiriečiams pritrūko trijų taškų iki pirmojo dešimtuko.

„Noras yra kilti aukščiau, o jei po pirmojo rato patektume į pirmąjį dešimtuką, tai leistų antrajame žaisti geresnio lygio rungtynes, su stipresniais varžovais, tai būtų naudinga tobulėjimui“, – samprotavo treneris.

Jo nuomone, šį sezoną II lygos pirmenybės gali būti labiau apylygės nei pernai, kai dominavo „Ekrano“, „Be1 NFA“, „Panerio“ ir „Garliavos“ ekipos.

„Labiau išsiskiria „Transinvest“ komanda, kuri kelia aukštus tikslus laimėti II lygą. Labiau patyrusi šioje lygoje „Sveikata“. Sunku pasakyti, kaip atrodys „Saned“, naujokai „Radviliškis“ ir „Tauras“. Bus daug jaunimo, nes turėsime šešias dublerines ekipas, prie jaunų galima priskirti ir Klaipėdos FM, „Ateities“ komandas“, – vertino treneris.

Sezoną žalgiriečiai pradės balandžio 1 d. uostamiestyje rungtynėmis su Klaipėdos FM. Vėliau laukia akistatos su „Saned“, „Uteniu“ ir „Hegelmann“ B namuose.

Pirmąjį ratą planuojama sužaisti iki rugsėjo, vėliau komandos dalinsis į dvi grupes. Paskutinis turas numatytas lapkričio 12 d., antroji grupė (11-18 vietos) sezoną užbaigtų spalio 30 d.