2020 gegužės 14

Baltijos eTaurę laimėjęs M.Vareika: „Dabar pultelį kabinsiu ant vinies“


Pirmosios istorinės Baltijos eTaurės laimėtoju tapo Vilniaus „Žalgirio“ saugas Matas Vareika, kuris po dramatiškos pergalės turnyre pasidalino savo įspūdžiais.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas trečiadienį įveikė ketvirtfinalio ir pusfinalio barjerus, užtikrintai triumfavo finale ir gali vadintis geriausiu „FIFA 20“ žaidėju tarp Baltijos šalių čempionatuose žaidžiančių futbolininkų.

Ketvirtfinalio serijoje iš dviejų rungtynių žalgirietis permainingoje kovoje 11:6 (6:3 ir 5:3) nugalėjo Semioną Beliakovą iš Talino „Legion“ klubo, o pusfinalyje po itin dramatiško mūšio bei „auksinio įvarčio“ 3:2 (1:1, 1:1 ir 1:0) įveikė Markusą Allastą, kuris atstovauja Talino „Kalev“ komandai.

„Įdomiausia buvo tai, kad teko žaisti prieš užsieniečius. Nebuvau matęs nei vienų jų rungtynių, žinojau tik rezultatus ir tai, kad jie užtikrintai sutriuškino kitus lietuvius. Šiaip „Play Station 4“ buvau visiškai nustojęs žaisti, tačiau per karantiną iš neturėjimo ką veikti vėl paėmiau pultelį į rankas. Turiu pripažinti, kad karantinas šiame turnyre man labai išėjo į naudą“, – fkzalgiris.lt šypsodamasis dėstė „FIFA 20“ meistras.

Turnyro nugalėtojui atiteko ne tik stipriausio Baltijos šalių žaidėjo vardas, bet ir piniginis prizas – 2 300 eurų.

„Dabar pultelį kabinsiu ant vinies. „Žalgiris“ šį sezoną jau iškovojo antrą titulą, toliau pultelis nepadės“, – juokėsi M. Vareika.

Iš viso Baltijos eTaurės turnyre dalyvavo net 31 dalyvis. Po 10 žaidėjų iš Latvijos ir Estijos bei 11 iš Lietuvos.

„Nepasakysiu, kad ši pergalė man buvo netikėta. Visada dalyvauju tam, kad laimėčiau, kad ir kas tai bebūtų. Ant mano pečių buvo „Žalgirio“ ir Lietuvos vardas, tai tikrai suteikė papildomos motyvacijos. Kas nustebino tai palaikymas. Gavau labai daug palaikymo žinučių iš įvairiausių žmonių, visi linkėjo sėkmės. Laimėjęs sulaukiau daugiau sveikinimų nei per savo gimtadienį. Sunkiausias buvo pusfinalis, varžovas teko labai stiprus ir žaidė lėtu, klampiu stiliumi, kas man nebuvo paranku“, – įspūdžiais dalinosi Baltijos čempionas.

Pasidžiaugus triumfu virtualioje erdvėje „Žalgirio“ saugui netrukus teks grįžti į aikštę. Jau šio mėnesio pabaigoje planuojama pratęsti Lietuvos A lygą, kur „Žalgiris“ sieks susigrąžinti čempionų titulą.