2022 kovo 18

B komanda – prie starto linijos


Šeštadienį naują sezoną pradeda „Žalgirio“ rezervas – B komanda žais antrajame šalies divizione.

Prie komandos vairo ir toliau lieka tas pats trenerių štabas su Žydrūnu Grudzinsku priešakyje. Komandos branduolį sudarys 2003-2004 metais gimę žaidėjai, juos papildys keli vyresni ir jaunesni futbolininkai.

Didžiausią patirtį turi sukaupę su  „Žalgirio“ pagrindine ekipa treniruotėse nuolat dalyvaujantys vartininkas Gaudentas Ralys, gynėjai Gabrielis Nikonovas, Nojus Stankevičius, taip pat gynėjai Augustas Kapleris, Klaidas Bička, saugas Ervinas Vilkaitis, puolėjas Ugnius Tulaba.

Beveik visi žaidėjai pernai atstovavo „Žalgirio“ struktūros komandoms  – B, C ekipoms ar žaidė jaunimo lygose. Vienintelis naujokas šiuo požiūriu – puolėjas Ignas Kaškelevičius, kuris praėjusį sezoną atstovavo BFA komandai. Tarp naujesnių veidų taip pat yra pernai „Ateities“ ekipoje II lygoje žaidę Simas Civilka ir Martynas Šetkus, kurie 2021 metus baigė „Žalgirio“ U-17 komandoje.

Beveik trečdalis ekipos atsinaujino. Su komanda po praėjusio sezono atsisveikino Martynas Valukonis, Danielius Zybartas, Jurgis Stankevičius, Justinas Lesickas, Artūras Vilkancas – jie atstovaus kitai sostinės ekipai II lygoje.

„Kaip ir kasmet, jau esame įpratę, jog dalis žaidėjų pasikeičia. Ateina kiti, jaunesni „Žalgiriečio“ akademijos auklėtiniai. Jiems tai galimybė atsiskleisti. Startas laukia nelengvas, kai kuriems tai bus debiutas aukštesniame lygyje“, – kalbėjo Ž. Grudzinskas.

Anot jo, tikslai taip pat nesikeičia: „Galvojame ne apie vietas, ar rezultatus, o apie žaidėjų asmeninį tobulėjimą. Siekiame, kad nors vienas kitas žaidėjas kasmet galėtų prisijungti prie pagrindinės komandos.“

Kol B komanda žais Pirmoje lygoje, tuo pat metu C komanda rungtyniaus II lygoje, kuri startuos balandį. Abi ekipos treniruojasi kartu, geriausiai pasirodę žaidėjai turi galimybę sezono metu gauti žaidybinio laiko ir aukštesniame lygmenyje. „Svarbu, kad visi žaidėjai treniruočių ciklą užbaigtų rungtynėmis, kad nė vienas neliktų ant atsarginių suolo. Tie kurie rodo didžiausią progresą arba esant reikalui – traumoms ar ligoms – jie gali pakeisti vienas kitą, kilti aukščiau“, – aiškino Ž. Grudzinskas.

Dar viena B komandos funkcija – suteikti žaidybinę praktiką žaidėjams, kurie treniruojasi su pagrindine komanda, bet ten negauna žaidybinio laiko ar jo gauna mažiau. Praėjusį sezoną B komandai be paminėtųjų G. Ralio, G. Nikonovo, N. Stankevičiaus taip pat nemažai atstovavo Gustas Jarusevičius, Meinardas Mikulėnas, Vilius Piliukaitis, Matas Vareika, Adamsas Olubi.

„Deja, Vilius pastaruoju metu gydosi traumą, o Matas ir Meinardas tik neseniai grįžo į treniruočių procesą. Pasveikus žaidimas B komandoje jiems gali tapti galimybe susigrąžinti sportinę formą. Apie tai, kurie žaidėjai prisijungs prie mūsų, nuolat tariamės su pagrindinės komandos treneriu Vladimiru Čeburinu“, – aiškino Ž. Grudzinskas.

Šį sezoną „Optibet Pirmoje lygoje“ rungtyniaus dviem ekipomis daugiau nei pernai – 16.

Lygoje išliko šeši klubai ir keturios komandos iš praėjusių metų – Klaipėdos „Neptūnas“, Mažeikių „Atmosfera“, Plungės „Babrungas“, Kretingos „Minija“, Kazlų Rūdos „Šilas“ ir Vilniaus BFA, taip pat dublerinės „Žalgirio“, „Panevėžio“, „Bangos“ ir „Riterių“ ekipos.

Iš A lygos iškrito Kėdainių „Nevėžio“ ir Alytaus „Dainavos“ komandos. Iš II lygos aukštyn pakilo Panevėžio „Ekranas“, Kauno rajono „Garliava“ ir Kauno „Be1 NFA“. Panevėžiečiai dėl licencijavimo reikalavimų neįvykdymo sezoną pradės su 3  taškų deficitu.

Varžybos vyks dviejų ratų sistema – komandos sužais po du kartus tarpusavyje, iš viso 30 rungtynių. Sezono finišas numatytas lapkričio 12 d.

„Žalgiris“ B sezoną pradės kovo 19 d. 15 val. rungtynėmis su Klaipėdos „Neptūno“ ekipa. Rungtynės vyks LFF stadione.