2022 liepos 1

Antro rato pabaigoje – akistata su Kauno rajono ekipa


Antrąjį čempionato ratą „Žalgiris“ užbaigas akistata su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa.

Komandų dvikovose iki šiol itin reikšmingas buvo namų pranašumas – „Žalgiris laimėjo visas trejas rungtynes Vilniuje, o „Hegelmann“ namuose laimėjo kartą ir dukart sužaidė lygiosiomis.

Pirmoji komandų akistata balandį baigėsi lygiosiomis 2:2. Tuomet „Žalgiris“ dominavo ir turėjo dviejų įvarčių persvarą, bet leido varžovams atsilikimą sušvelninti, o per pridėtinį laiką Hugo Figueredo baudos smūgis leido kauniečiams išplėšti tašką.

18-ojo turo dvikovą komandos pasitinka gan geromis nuotaikomis – žalgiriečiai žengia pirmoje vietoje ir turi didžiausią šį sezoną penkių taškų pranašumą prieš persekiotojus. „Hegelmann“ dalinasi 2-3 vietas su „Panevėžiu“, o penkiais taškais lenkia žemiau esančius „Riterius“.

Tiesa, Kauno rajono ekipos rezultatai po čempionato pertraukos birželį buvo dvejopi. Pirmose rungtynėse 0:1 nusileista „Bangai“, antrose išsprūdo pergalė dvikovoje su „Sūduva“. Geriausios buvo trečiosios rungtynės, kuriose svečiuose 3:0 įveiktas tiesioginis konkurentas „Riteriai“.

Kauniečiams gerų vilčių puolime turėtų teikti Alexas Souza ir Augustinas Klimavičius – jie pelnė visus penkis įvarčius ir tris iš jų asistavo vienas kitam.

Likusius du rezultatyvius perdavimus atliko komandos kapitonas Vilius Armanavičius. Sudėjus įvarčių ir rezultatyvių perdavimų statistiką jis lygoje pirmauja kartu su kitos Kauno komandos atstovu Michealu Thuique.

V. Armanavičius taip pat yra pirmas lygoje pagal vidutiniškai per rungtynes laimėtas dvikovas (nedaug nuo jo atsilieka žalgiriečiai Nemanja Ljubisavljevičius ir Nicolas Gorobsovas), patenka tarp 5 geriausių pagal sukurtas progas (kur pirmauja Petaras Mamičius ir Francis Kyeremeh).

Kauniečiai taip pat turi vienus geriausių lygoje žaidėjų atliekant perdavimus iš kraštų – pagal šį rodiklį Klaudijus Upstas ir Hugo Figueiredo užima antrą ir trečią vietas, nusileisdami tik P. Mamičiui.

„Hegelmann“ vartininkas Ignas Plūkas – vienas iš septynių žaidėjų, šį sezoną sužaidusių visas minutes. Kauno ekipos gretose taip pat visus susitikimus rungtyniavo V. Armanavičius ir Gavi Thompsonas, beveik nekeičiami ir gynėjai Mantas Fridrikas, Samuelis Odeoyibo bei H. Figueredo. Nuo gegužės komandai dėl traumos nepadeda iki tol vienu lyderių puolant buvęs Lazaras Sajčičius.

„Žalgirio“ ir „Hegelmann“ rungtynės vyks penktadienį, liepos 1 d. nuo 19 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.