2021 kovo 15

Antrasis varžovas – nepalankūs kaimynai


Po starto A lygoje šeštadienį „Žalgiris“ laiko atsikvėpti turėjo nedaug. Jau antradienį laukia atidėtos pirmojo turo rungtynės su „Riteriais“ – varžovu, kuris pastaraisiais metais buvo itin nepalankus.

„Žalgirio“ ir „Riterių“ dvikova turėjo tapti šio sezono lygos atidarymo rungtynėmis, tačiau dėl COVID-19 ligos atvejų abejose komandose rungtynės buvo nukeltos.

„Riteriams“ antradienio dvikova apskritai bus pirmoji oficiali šiame sezone, nes jie praleido ir antrojo turo akistatą su Gargždų „Banga“.

Vilniaus derbyje per pastaruosius du sezonus lygoje komandos susitiko 9 kartus. Apie principinę ir aršią kovą byloja lygus dvikovų balansas – komandos laimėjo po 3 rungtynes ir 3 kartus sužaidė lygiosiomis.

Beveik visose rungtynėse vyko atkakli kova. Išimtimi tapo tik akistata pernai birželį, kai varžovai buvo sutriuškinti net 7:0.

Kontrolinėse rungtynėse prieš sezoną komandos taip pat pasidalino po pergalę. Pirmąsias tarpusavio rungtynes žalgiriečiai pralaimėjo 1:3, antrąsias – laimėjo 3:0.

„Riteriai“ ruošiantis sezonui taip pat žaidė su „Sūduva“ (0:2), „Panevėžiu“ (1:0), „Banga“ (4:1), „Kauno Žalgiriu“ (2:2), „Džiugu“ (3:1).

Pasiruošimo metu komandos gretose labiausiai išsiskyrė vienas naujokas – atakuojantis saugas Arturas Dolžnikovas. Jis įmušė du įvarčius pirmoje dvikovoje su „Žalgiriu“, taip pat pasižymėjo rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“ ir „Panevėžiu“.

Visgi bene skambiausias papildymas paskelbtas tik pastarosiomis dienomis – tai 27 metų serbas Marko Pavlovski. Pernai Minsko „Dinamo“ klube žaidęs futbolininkas Lietuvos futbolo aistruoliams turėtų būti matytas kaip vienas geriausių žaidėjų Serbijos triumfu pasibaigusiame mūsų šalyje vykusiame Europos U-19 čempionate.

Prie ekipos taip pat prisijungė pernai Latvijos čempionate bronzą iškovojęs gynėjas iš Nigerijos Olaide Badmusas, „Žalgiryje“ ne vienerius metus praeityje žaidęs vartininkas Armantas Vitkauskas ir po pertraukos sostinėje žaisiantis puolėjas Lukas Kochanauskas.

Ekipos peržiūroje taip pat dalyvavo Povilas Kalimavičius, legionieriai Arthuras Ymele, Kevinas Lukubama Souza, Toma Ušagelovas.

Reikšmingas pasikeitimas įvyko trenerių štabe. Ekipoje neliko suomio Tommi Pikkaraineno, o prie komandos vairo stojo baltarusis Sergejus Gurenka.

Komandoje liko pernai antroje sezono pusėje į save dėmesį atkreipęs legionierius iš Venesuelos Angelis Lezama, nors ruošiantis sezonui jis kontrolinėse rungtynėse nežaidė.

Ekipos vartus saugojęs Tadas Simaitis nusprendė pakabinti batelius ir tapo klubo sporto direktoriumi. Su „Riteriais“ atsisveikino gynėjas Ričardas Šveikauskas, saugas Lajo Traore, į „Kauno Žalgirį“ perėjo Michaelas Thuique.

„Žalgirio“ ir „Riterių“ ekipos susitiks antradienį 17 val. Rungtynių tiesioginė transliacija vyks TV3play.lt svetainėje.