2021 gruodžio 8

A lygos rungtynėse leis ne daugiau 8 legionierių


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas (VK) nutarė kitam sezonui įvesti legionierių limitą ir pakeisti mokesčius už legionierius.

Gruodžio 7 d. vykusiame LFF VK posėdyje nuspręsta, įvesti reikalavimą, kad A lygoje aikštėje visuomet būtų 3 žaidėjai lietuviai. Amžiaus cenzas šiam reikalavimui taikomas nebus.

Šių metų sezoną „Žalgiriui“ atstovavo 15 legionierių. A lygoje ir taurės varžybose „Žalgiris“ daugiau nei 8 legionierius aikštėje turėjo 12 kartų iš 42. UEFA taurių varžybose pasitaikė toks 1 kartas iš 8.

Iš viso 6 lietuviai sužaidė daugiau nei po A lygos 20 rungtynių, tačiau 4 iš jų sezono eigoje neišvengė rimtesnių traumų, dėl kurių žaisti negalėjo.

Taip pat sezono metu buvo atvejų, kai komandos sudėčiai įtaką padarė koronaviruso protrūkis (prieš pirmas sezono rungtynes) arba vykusi rotacija tarp UEFA rungtynių (pvz. tarp rungtynių su Mura keturi lietuviai gavo poilsio).

Taip pat buvo patvirtintas legionierių statuso iš Europos Sąjungos šalių ir kitų šalių suvienodinimas. Pastarąjį sezoną galėjo žaisti ne daugiau kaip 4 žaidėjai, kurie yra ne ES piliečiai. „Žalgirio“ sudėtyje sezono eigoje ne tuo pačiu metu iš viso buvo 6 tokie žaidėjai.

Gruodžio 7 d. vykusiame LFF VK posėdyje nuspręsta, kad didinamas legionieriaus mokestis ir atsižvelgiant į tai, kiek pinigų į fondą yra surenkama iš klubų, tokią pačią sumą įdėti turės ir federacija. Anksčiau iškeltas pasiūlymas dėl trenerių legionierių mokesčių patvirtintas nebuvo.

LFF VK nustattė, jog A lygoje kitais metais 1-4 legionierius bus apmokestinamas 1250 eurų, 5-8 – 1500 eurų, 9 ir daugiau – 2000 eurų.

2023 m. kaina už 1-4 ir 5-8 legionierius didės po 250 eurų, 2024 m. tokia pačia suma didės mokestis už visas tris kategorijas.