2020 rugsėjo 28

A. Baga: „Žaidimas pasimiršta, rezultatas lieka“


„Žaidimas pasimiršta, rezultatas lieka“, – po A lygos rungtynių su „Panevėžiu“ konstatavo Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga. Tiek jis, tiek sostinės ekipos žaidėjai po pergalingų rungtynių džiaugėsi santūriai, nes trijų įvarčių pranašumas vos neištirpo.

Pirmąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo rezultatu 3:0 ir galėjo įmušti dar daugiau. Tačiau antrajame kėlinyje LFF stadione pasirodęs lietus buvo ne vienintelė prasta žinia Vilniaus komandos aistruoliams – žalgiriečiai leido svečiams įmušti du kart ir pabaigoje sukėlė nemažai įtampos.

Panašiai vyko ir komandų tarpusavio rungtynės Panevėžyje – tuomet „Žalgiris“ dukart pirmavo 2:0, bet „Panevėžys“ nepasidavė ir per paskutines dešimt minučių atsilikimą. sušvelnindavo iki minimumo.

„Jau tapo tradicija, kad mūsų rungtynės su Panevėžiu – su nervinga pabaiga. Panevėžyje du kartus pirmavome ir buvo nervinga pabaiga. Bet šiuo sezono laikotarpiu svarbiausia, jog iškovoti trys taškai. Į lentelę taškų įsirašėme ir tai svarbiausias šio vakaro dalykas. Kaip sakoma, žaidimas pasimiršta, rezultatas lieka“, – sakė A. Baga.

Jis iš karto po rungtynių konferencijoje žiniasklaidai neskubėjo įvardinti, kas atsitiko komandai antrajame kėlinyje: „Negali sakyti kad „pasėdome“, nes nieko labai ypatingo kalbant apie tempą nebuvo. Galbūt pirmojo kėlinio rezultatas atsiliepė psichologiškai. Galbūt sėkmingiau žaidė varžovas. Emocijos po rungtynių – prieštaringos, bet svarbiausia trys taškai.“

„Pirmas kėlinys buvo geras su intensyvumu, laimėjome 3:0. Netgi jei ir padarėme klaidų. Antrasis kėlinys buvo visiškai kitoks. Praleidome įvarčių, pralaimėjome kėlinį. Laimei, praleidome ne daugiau dviejų. Nesuprantu kas atsitiko, nes kalbėjome apie tai per pertrauką – kad turime žaisti kaip pirmajame. Esu Labai nusivylęs antru kėliniu“, – iš karto po susitikimo ne itin džiaugėsi Hugo Videmontas.

Jo muštą 11 metrų baudinį iš pradžių atrėmė vartininkas, tačiau teisėjui pastebėjus taisyklių pažeidimą baudinys buvo kartojamas. Antru smūgiu H. Videmontas mušė tiksliai.

„Mano baudinį davė pakartoti, nes vartininkas išėjo nuo linijos. Todėl viskas teisinga, – sakė prancūzas ir pagyrė komandos draugų įvarčius – Tikiuosi, kad L.Antalio įvartis bus tarp sezono gražiausių, nes tai nuostabus įvartis. Taip pat man labai patiko A. Kaludžerovičiaus įvartis. Tikras puolėjo įvartis.  Džiaugiuosi už juos.“

„Žalgiris“ šiose rungtynėse atsargoje turėjo tik penkis žaidėjus. Iš jų du – jaunieji Gustas Jarusevičius ir Motiejus Burba – šeštadienį atstovavo „Žalgirio B“ komandai.

„Modestas Vorobjovas ir Donovanas Slijngardas rungtynes praleido dėl kortelių. Richie Enninas dėl legionierių limito nepateko į sudėtį. Tai mums buvo problema. Būtume galėję pabaigoje daugiau padaryti įtakos žaidimui jei mūsų atsarginių suolelis būtų buvęs stipresnis“, – pripažino A. Baga.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais svečiuose spalio 3 d. Kaune su „Kauno Žalgirio“ komanda.

Namuose Vilniaus klubas rungtyniaus spalio 17 d., „Hegelmann LFF taurės“ pusfinalyje su Marijampolės „Sūduva“.

Video