2020 rugpjūčio 13

A. Baga: „Trūko agresyvumo puolime ir susikaupimo ginantis prie standartų“


Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga po nesėkmės Marijampolėje prieš „Sūduvą“ A lygos 15 turo rungtynėse teigė, jog jo auklėtiniams trūko agresyvumo puolant ir susikaupimo ginantis nuo pagrindinio varžovų ginklo – standartinių situacijų.

A lygos lyderių mūšyje Marijampolėje abu įvarčiai krito po kampinių ir juos pelnė tas pats žaidėjas – šiuo sugebėjimu garsėjantis aukštaūgis gynėjas Semiras Kerla.

„Pritrūko dviejų paprastų dalykų – agresyvumo ir tikslumo paskutinėje atakos stadijoje.  Ne itin agresyviai ir aštriai žaidėme atakoje.  Taip pat trūko susikaupimo gynyboje prie standartinių situacijų.  Tai visada buvo Sūduvos stiprioji pusė. Mums nepavyko apsiginti nuo jų žaidėjų standartinėse padėtyse“, – aiškino A. Baga.

Anot jo, kai tokie aukšti žaidėjai kaip „Sūduvos“ gynėjai ateina į baudos aikštelę ir jiems gerai pakelia kamuolį, visada būna problemų, nepriklausomai nuo gynybos strategijos.

„Nesvarbu ar ginsiesi zona, ar asmeniškai.  Taip išeina, kad Kerla šiandien įmušė, bet tai niekam ne siurprizas, jis gerai žaidžia tokiose situacijose. Planas buvo dengtis asmeniškai, bet mums pritrūko susikaupimo, nesugebėjome sužaisti iki galo jam sutrukdyti“, – konstatavo treneris.

A. Baga nesutiko, kad varžovų žaidimas antru numeriu buvo „Sūduvai“ palankesnis. „Kad labiau žaidėme pirmu numeriu – normali situacija. Mes daugiau žaidžiame su kamuoliu. Skirtumas tas, kad Sūduva geriau žaidė gynyboje nei prieš mėnesį Vilniuje, buvo geriau organizuota, nedavė mums erdvės.“

Vilniaus komanda šiose rungtynėse turėjo verstis be vieno savo gynybos lyderių – Ivano Tatomirovičiaus, kuris dvikovą praleido dėl praėjusiame ture gautos raudonos kortelės.

„Žalgirio“ stratego nuomone, vieno žaidėjo praradimas nebuvo esminis klaidų faktorius: „Kalbant apie žaidimą gynyboje bendrai, didelių problemų ir klaidų nebuvo. Standartinės situacijos toks dalykas, kai lemia susikaupimas tam tikruose momentuose, geri perdavimai, ką Sūduva atlieka. Žinoma, Tatomirovičiaus netektis atsiliepė, nes jis svarbus žaidėjas mūsų komandoje. Bet tai nėra esminis dalykas prie standartinių situacijų.“

Paklaustas apie sprendimą rungtynių pabaigoje nusprendė nepasinaudoti atsarginio žaidėjo Franciso Kyeremeh paslaugomis, A. Baga atsakė: „Nusprendėme, jog tokiose rungtynėse bus jam sunku įeiti. Buvo mažai erdvės, daug kontakto.  Francis pozicija yra kairio atakuojančio saugo, kur pas mus yra Hugo Videmontas. Paskutiniu metu jis mušė pergalingus įvarčius. Nebuvo logiška keisti rezultatyviausią žaidėją ir į sunkias rungtynes leisti žaidėją nuo suolo.“

Po šio pralaimėjimo „Sūduva“ pakilo į pirmą lentelės vietą ir „Žalgirį“ lenkia trimis taškais. Iki sezono pabaigos liko 5 turai, tarp jų – ir dar viena komandų akistata Vilniuje sezono pabaigoje.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais rugpjūčio 20 d. Vilniuje, formaliai svečiuose su „Riterių“ komanda.

Video