2020 lapkričio 14

A. Baga: „Sezoną galima įvertinti teigiamai“


„Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga po iškovoto A lygos čempionų titulo komandos sezoną įvertino teigiamai, sveikino gerbėjus ir laimėjimą paskyrė buvusiam savo klubo vadovui.

„Norint sugrąžinti titulą į Vilnių buvo būtina pergalė. Ją ir pasiekėme, gražiu stiliumi. Įmušėme gražius įvarčius, buvo ir dar progų. Esu labai patenkintas, laimingas, kad po ilgesnio laiko medaliai grįžo į Vilnių“, – kalbėjo A. Baga konferencijoje žiniasklaidai.

Jis teigė, jog užtrukusi nežinia dėl varžovų galimybių žaisti nesutrukdė: „Šeštą kartą su jais žaidėme, todėl jokių paslapčių ir sunkumų nebuvo. Susitelkėme į savo pasiruošimą, savo žaidimą. Turėjome sužaisti savo žaidimą ir tikėjomės sėkmės, taip ir atsitiko.“

„Žalgiris“ sezono pirmose rungtynėse įveikdamas „Sūduvą“ iškovojo Supertaurę, o šį kartą tą patį padarė kovoje dėl čempionų titulo.

„Pirmos ir paskutinės oficialios rungtynės atnešė mums taures. Todėl sezoną galima įvertinti teigiamai. Žinoma, norėjosi toliau nueiti Europoje.  Tačiau po Estijos komandos mums teko stiprus varžovas iš Norvegijos“, – prisiminė treneris.

A. Baga išreiškė nuomonę, jog „Žalgiris“ būtų įveikęs „Sūduvą“ net ir tuo atveju, jeigu rungtynės būtų vykę vėliau: „Situacija išėjo sudėtinga ir mums. Buvome 25 dienas be rungtynių, be praktikos. Triskart nukėlėme rungtynes. Kas būtų po savaitės sunku spėlioti, bet kai vasarą žaidėme su „Sūduva“, laimėjome 4:0 be pertraukų. Manau, kad būtume laimėję ir po savaitės.“

Treneris džiaugėsi, jog prie pergalės šį sezoną prisidėjo tiek vyresni, tiek jauni žaidėjai. „Šį kartą atsargoje turėjome Burbą, Vareiką, Jarusevičių. Jie pajautė pergalės skonį, jiems tai motyvacija. Mūsų vyresni, veteranai puikiai atliko savo darbą. Iškovota pirma vieta pliusas ir psichologijai, ir tobulėjimui, ir istorijai. „Sveikinu Vilnių, „Žalgirio“ gerbėjus, klubo vadovę Vilmą Venslovaitienę, kuri žaidėjus prižiūri kaip savo vaikus, 24 valandas per parą.“

Konferencijos pabaigoje treneris taip pat prisiminė ryškų pėdsaką jo karjeroje palikusią asmenybę.

„Noriu paskirti šią pergalę žmogui, kuris man kadaise suteikė galimybę pradėti žaidėjo, trenerio karjerą. Tai buvęs BATE klubo prezidentas Anatolijus Kapskis. Jis mirė prieš 2 metus. Dėka jo esu futbolo sferoje, esu treneris. Dėka jo esu čia ir džiaugiuosi pergale. Jo su mumis nebėra, bet pergalę skiriu jam“, – užbaigė A. Baga.

Video