2020 spalio 17

A. Baga: „Kausimės iki paskutinės kulkos“


Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga po „Hegelmann LFF taurės“ pusfinalio su Marijampolės „Sūduva“ teigė, jog nepaisant pralaimėjimo savo komandos žaidimu neliko nusivylęs.

Pusfinalio kovoje „Žalgiris“ varžovams nusileido po pratęsimo rezultatu 1:2 nepaisant to, jog didžiąją rungtynių dalį turėjo iniciatyvą ir sukūrė daugiau pavojingų situacijų prie varžovų vartų.

Antrą kartą šį sezoną „Sūduvos“ pergalę nulėmė du smūgiai galva ir lemtinga vėl buvo Semiro Kerlos ataka „antrajame aukšte“ po standartinės situacijos.

„Klasikinės taurės rungtynės su daug emocijų, kovos, progų pasižymėti. Susitiko dvi stipriausios komandos Lietuvoje, tai buvo principinė dvikova. Tačiau taurės ypatumas toks, kad jei neįmuši tokių progų, labai sunku tikėtis sėkmės. Nepaisant to, komandai esu dėkingas už žaidimą. Buvo sukurta daug progų pasižymėti, žaidėme gerai. Žaidėjai atidavė visas jėgas. Tačiau futbole taip būna, kad į kitą etapą praeina kita komanda“, – dvikovą reziumavo A. Baga.

Pratęsimo pradžioje „Žalgiris“ pirmasis įmušė įvartį, bet jau kitą minutę „Sūduva“ rezultatą išlygino. „Tai susikaupimo stoka. Galbūt tik tai, nes praktiškai per vieną minutę krito abu įvarčiai. Sekundę pritrūko dėmėsio, kažkoks pasimetimas ir rezultatas tapo 1:1“, – vertino situaciją A. Baga.

Jis nesureikšmino to, jog „Sūduva“ startinėje sudėtyje išleido neįprastą gynybos liniją, o per pertrauką atliko net kelis keitimus iškart.

„Nuspėti varžovų sudėtį, kaip benorėtum, sunku. Žinant, kad liko dvi rungtynės čempionate, o „Sūduvos“ rezervas leidžia daryti keitimų, kažkokios nuostabos nebuvo. Rungtyniavo visi kvalifikuoti žaidėjai. Nesakyčiau kad ir pirmas vienuoliktukas mus labai nustebino. Po to vyko masinis keitimas. Buvom pasiruošę visiems atvejams“, – tikino treneris.

„Žalgiris“ ir „Sūduva“ taip pat kaunasi dėl A lygos titulo. Paklaustas, ar nepatekimas į taurės finalą gali tapti pranašumu dėl mažiau išeikvotų jėgų, A. Baga atsakė: „Kaip pažiūrėsi. Taip, Sūduvai reiks žaisti finale, nes jie ten pateko. Bet reikia nepamiršti, jog pas mus trys žaidėjai rungtyniavo rinktinėje beveik pilnas tris rungtynes, rimtose kovose Tautų lygoje. Kalbėti apie šviežumą spalio pabaigoje sunku. Gali į šiuos dalykus pažiūrėti įvairiai. Bet žinoma dabar kiekvienas mažas dalykas svarbus. Gali būti ir taip.“

Šį sezoną „Žalgiriui“ atiteko Supertaurė, o „Sūduva“ kitą šeštadienį turi galimybę iškovoti taurę. A lygos turnyro lentelėje likus žaisti po dvi rungtynes „Sūduva“ yra priekyje – turi trim taškais daugiau. Komandos dar kartą susitiks tarpusavyje spalio 31 d.

„Sezoną vertinsime po paskutinio turo. Kol yra šansų tapti čempionais, kausimės, kaip sakoma, iki paskutinės kulkos“, – patikino A. Baga.

Šį sezoną „Žalgiriui“ liko bent dvejos rungtynės A lygoje. Spalio 20 d. – svečiuose su Gargždų „Banga“ ir spalio 31 d. – namuose su Marijampolės „Sūduva“. Bilietus į rungtynes Vilniuje platina „Bilietai.lt“.

Video