2020 rugpjūčio 27

A. Baga: „Europos lygos laukiame su nekantrumu“


„Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga prieš startą UEFA Europos lygoje teigė, kad šių rungtynių komanda laukia su nekantrumu.

„Rungtynių laukiame su nekantrumu. Visi suprantame, kas tai per turnyras ir ką jis reiškia. Savaitę po paskutinių A lygos rungtynių praleidome labai vaisingai ir aukštame lygyje – kalbant tiek apie darbą aikštėje, tiek apie surinktą informaciją. Vaikinai gerai ir rimtai dirbo aikštėje.  Tikiuosi, kad tas darbas aikštėje duos naudą ir pateksime į kitą etapą“, – konferencijoje žiniasklaidai kalbėjo A. Baga.

Anot jo, pavyko susirinkti nemažai informacijos apie varžovą: „Paide gera komanda, kaip jau sakiau, yra gerų žaidėjų visose grandyse, patyrusių vaikinų. Yra žaidusių rinktinėse, atvykusių iš kitų čempionatų.  Tai kaip šių dienų aksioma. Niekas šiomis dienomis lengvai nepasiduoda tokiuose turnyruose kaip Europos ar Čempionų lyga. Europinėse kovose lengva nebūna“

Dieną prieš rungtynes daug lijo, nemažai numatoma ir rungtynių dieną. Pasak A. Bagos, tai tik vienas iš daugelio faktorių, kurį kontroliuoti sunku: „Kalbant apie orą, žinoma, jei bus kažkokia didžiulė liūtis, žinoma, kažkokių korekcijų tai rungtynėms įneš. Tačiau šiais laikais sąlygų nepasirenkame. Turime ir COVID-19, ir be žiūrovų, ir dar oras… Žinoma, pas mus dirbtinė aikštė greita, bet kaip tai pakeis žaidimą galima tik spėti. Tačiau kovosime bet kokiomis sąlygomis.“

Į stadioną žiūrovai bus neįleidžiami, tačiau netoli jo organizuojama fanų zona. Treneris teigė besidžiaugiantis tokiu atsidavimu. „Kad ir kiek jų susirinktų, jie bus tikri šaunuoliai, ypač jei bus toks oras. Tai bus įpareigoja žaisti su dviguba, triguba energija. Puiku, jog turime tokius aistruolius. Super“, – užbaigė strategas.

„Paide“ komandos vyr. treneris Vjatšeslavas Zahovaiko sakė, kad debiuto labai laukia. Anot jo, ekipos gretose jau yra žaidėjų su panašių rungtnyių patirtimi.

Esame labai susitelkę šioms rungtynėms. Mums tai, žinoma, nauja situacija. Laukėme šio momento, kol galėsime žaisti šiame turnyre. Kaip komanda neturime daug patirties tarptautiniame lygmenyje, tačiau daugelis žaidėjų turi“, – sakė treneris.

Estijos klube rungtyniauja buvęs „Palangos“ futbolininkas Sergejus Mošnikovas, kuris pernai žaidė A lygoje. „Jis šiek tiek mums pasakojo apie „Žalgirį“, bet šiais laikais galime daug informacijos rasti internete. Todėl apie varžovą turime pakankamai žinių. Žinoma, tai vienas didžiausių Lietuvos klubų. Jie turi didelę patirtį Europos turnyruose. Mums bus tai tikrai labai sunkios rungtynės. „Žalgirio“ komandoje yra individualiai stiprių žaidėjų. Atakuojantys žaidėjai greiti, techniški, taip pat turi patyrusių žaidėjų. Mus nelengva žaisti prieš juos, bet esame pasiruošę pakovoti“, – kalbėjo „Paide“ strategas.

„Žalgiris“ ir „Paide“ susitiks ketvirtadienį nuo 20 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos DELFI TV.

Video