2020 rugsėjo 13

A. Baga: „Buvome kaip vienas kumštis“


„Žalgirio“ strategas Aliaksejus Baga po pergalės „Hegelmann LFF taurės“ ketvirtfinalyje prieš „Kauno Žalgirį“ teigė, kad rungtynių pabaigoje nepaisant praleisto įvarčio neabejojo savo komandos pergale.

„Tai buvo geros, bekompromisės taurės rungtynės. Buvo daug kovos, daug kortelių, buvo pašalinimas. Susirinko pakankamai žiūrovų. Oras buvo geras futbolui. Futbolas šiandien pavyko. Džiaugiamės, jog keliaujame toliau“, – reziumavo susitikimą A. Baga.

„Žalgirio“ ekipa pirmavo rezultatu 2:0 po Domanto Šimkaus ir Andrija Kaludžerovičiaus tikslių smūgių. Tik Karolio Šilkaičio įvartis likus žaisti 20 minučių kiek suklibino vilniečių pozicijas, bet anot trenerio, jis tikėjo savo komandos sėkme.

„Buvau užtikrintas dėl savo vaikinų. Mačiau kaip jie treniravosi prieš šias rungtynes, kaip žaidė komanda, kaip atrodė tie kas bvo aikštėje, kas buvo atsargoje. Buvome kaip vienas kumštis. Buvo tikėjimas dėl pergalės, nepaisant praleisto įvarčio. Kauno komandai dar buvo laiko, bet pasitikėjimas pas vaikinus buvo šimtaprocentinis. Tai kaip jie ruošėsi, kaip norėjo nugalėti, man įkvėpė daug pasitikėjimo“, – tikino strategas.

Pasak jo, po varžovų žaidėjo Martyno Dapkaus pašalinimo neišnaudotas progas lėmė įvairios priežastys. „Turėjome pakankamai galimybių įmušti dar. Kiekvienas epizodas – maža istorija su savo priežastimis. Kai kur pritrūko meistriškumo, kai kur puikiai sužaidė varžovų vartininkas, kai kur nepasisekė. Yra kompleksas priežaščių, kodėl neįmušėme dar. Bet labai gerai, kad sukūrėme tas galimybes. Gerai kombinavome, gerai žaidėme puolime pozicinėse ir greitose atakose. Reikia geresnės realizacijos, bet kad sukūrėme – irgi gerai“, – kalbėjo specialistas iš Baltarusijos.

Jis džiaugėsi, jog komanda turėjo geros žaidybinės praktikos, o pergalė pagerins nusiteikimą prieš UEFA Europos lygos atrankos antro etapo dvikovą išvykoje su „Bodo Glimt“.

„Pergalė yra svarbi psichologiniam fonui. Man patiko kaip komanda žaidė – ir tie kurie pasirodė nuo pradžių, ir tie, kurie žaidė po keitimo. Visi norėjo žengti pirmyn. Tai taip pat džiugus momentas. Mums tai malonus vakaras. Su geru nusiteikimu ruošiamės išvykai į Norvegiją. Dabar mūsų tikslas atsistatyti ir gerai pasiruošti rungtynėms Norvegijoje“, – sakė treneris.

Pirmojo įvarčio autorius Domantas Šimkus teigė, jog rungtynės buvo labai sunkios,kalbėjo apie puikią savaitės pabaigą, ir gerą pasiruošimą mūšiui Europoje

„Emocijos pačios geriausios – laimėjome, išėjome toliau į pusfinalį. Buvo labai sunkios rungtynės, nes Kauno komanda neblogai žaidžia. Emocijos geros, svarbiausia kad laimėjome. Geras etapas man asmeniškai – savaitės pradžioje pavyko laimėti su rinktine po pertraukos, dabar įvartis. Tikiuosi taip ir toliau tęsiu. Laukia Norvegijos komanda, žinome kad jie labai stiprūs. Eisime juos analizuoti, ruošimės. Šiandien buvo labai geras testas“, – sakė D. Šimkus.

UEFA Europos lygos rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Bodo Glimt“ vyks rugsėjo 12 d. Norvegijoje. Kitas namų rungtynes „Žalgiris“ žais rugsėjo 27 d. – A lygoje su „Panevėžio“ ekipa.

Video