2020 gegužės 22

A.Baga apie atsinaujinantį sezoną: „Krūvis bus tikrai didelis“


Trečiadienį patvirtintas naujas A lygos tvarkaraštis ir nuspręsta trumpinti jos čempionato sezoną. Iš suplanuotų šešių ratų bus sužaisti keturi. Vilniaus „Žalgirio“ treneris Aliaksejus Baga nemano, kad dėl sumažėjusio rungtynių skaičiaus žaidėjai gaus mažiau progų pasireikšti aikštėje.

„Reikia nepamiršti, kad dar bus žaidžiamos LFF taurės, Europos lygos varžybos – nesvarbu, kokiu formatu vyks šis turnyras. Be to, mūsų komandoje yra žaidėjų, kurie atstovauja ir Lietuvos nacionalinei rinktinei. Rungtynių bus užtektinai – visi turės galimybę pažaisti ir krūvis bus tikrai didelis“, – sako Vilniaus „Žalgirio“ strategas.

A lygos antrojo turo rungtynes žalgiriečiai po dviejų mėnesių pertraukos gegužės 30 d. namie žais su „Riterių“ klubu. Trečiajame ture vilniečiai Kaune susikaus su „Kauno Žalgirio“ futbolo klubu. Pirmoji dvikova su dabartiniais Lietuvos čempionais Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkais vyks birželio 20 d. Marijampolėje.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Nepaprastų atvejų komitetas taip pat patvirtino penkių keitimų taisyklę, kuri galios tik 2020–2021 m. sezone. A. Baga sako, kad toks sprendimas duos naudos futbolininkams.

„Tikrai neįprasta situacija su penkiais keitimais, bet turėsime prie to prisitaikyti. Manau, kad profesionaliems futbolininkams tai bus naudinga, nes po tokios ilgos pertraukos yra didelė traumų rizika. Kitas svarbus dalykas – Lietuvoje beveik visos rungtynės yra žaidžiamos ant sintetinės dangos, o tai yra papildomas krūvis sąnariams ir raumenims. Šis pakeitimas tikrai išeis į naudą“, – sako A. Baga.

VIDEO