2022 gegužės 8

Įvarčių pliūpsnis po pertraukos leido įveikti „Džiugą“

Lietuvos futbolo taurės nugalėtojų titulą ginantis „Žalgiris“ turnyrą pradėjo pergalę prieš kitą elitinio diviziono klubą „Džiugą“ – varžovai įveikti rezultatu 3:1.

Žalgiriečiai dominavo aikštėje nuo pradžios ir nors iki pertraukos nepasižymėjo, įvarčiai prapliupo antrajame kėlinyje – Mathias Oyewusi, Renano Oliveiros ir Oliverio Buffo įvarčiai nulėmė įtikinamą pergalę. „Džiugui“ paguodos įvartį pelnė Ivo Brazas.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje šiose rungtynėse vėl pasirodė Saulius Mikoliūnas, taip pat žaidė Oliveris Buffas, kuris pakeitė traumą gavusį Nicolasą Gorobsovą.

Žalgiriečia dominavo nuo rungtynių pradžios, tačiau vis nesisekė įmušti. 5 min. galva pro šalį mušė F. Kyeremeh, 12 min F. Kyeremeh nepasinaudojo proga vienas prieš vieną. Dar vėliau varžovų vartams grasino Josipas Tadičius, Oliveris Buffas, Fabienas Ourega. bet jiems trūko tikslumo. 38 min. po F. Ourega smūgio galva, 39 min. po J. Tadičiaus smūgio ir 44 min.  puikiai sužaidė vartininkas Marius Paukštė.

Perlaužti rungtynių eigą pavyko iškart antrojo kėlinio pradžioje – po gražaus S. Mikoliūno perdavimo F. Ourega perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur po keitimo aikštėje pasirodęs Mathias Oyewusi tiksliai smūgiavo galva.

51 min. F. Ourega neišnaudojo puikios progos, tačiau 52 min. krito antras įvartis. Po M. Oyewusi prasiveržimo O. Buffo smūgį atmušė vartininkas, o pakartotiniu bandymu įmušė Renanas.

74 min. po F. Ourega perdavimo kulnu M. Oyewusi muštas kamuolys pataikė į skersinį, bet pirmas prie kamuolio suskubęs O. Buffas mušė tiksliai.

Vėliau „Džiugui“ dar pavyko sušvelninti atsilikimą – baudos aikštelėje tiksliai mušė Ivo Brazas, tačiau nuo didesnio sutriuškinimo varžovus gelbėjo vartininkas.

„Žalgiris“ žengė į kitą taurės etapą, o kitas rungtynes žais gegužės 14 d. Vilniuje kaip svečių komanda prieš „Riterius“.

Gegužės 22 d. namuose žalgiriečiai priims „Kauno Žalgirį“.