2020 liepos 27

Tarp turo geriausiųjų – penki žalgiriečiai


Lietuvos futbolo A lygos 11-ojo turo geriausių žaidėjų vienuolikėje savo vietas išsikovojo penkių komandų atstovai.

Martinas Berkovecas (Vilniaus „Žalgiris“): Penktą sykį šiame sezone „sausus“ vartus išlaikęs čekas ne kartą gelbėjo savo komandą dvikovoje su Vilniaus „Riteriais“. „Žalgirio“ vartininkas atrėmė tris pavojingus varžovų smūgius ir surinko net 308 „InStat“ naudingumo balus. Tai – geriausias rezultatas 11-ajame ture.

Saulius Mikoliūnas (Vilniaus „Žalgiris“): Patyręs žalgirietis sėkmingai susitvarkė su savo užduotimis dešiniajame gynybos krašte ir susitikimą baigė turėdamas 283 „InStat“ naudingumo balus. S. Mikoliūnas išprovokavo 5 pražangas, laimėjo net 17 dvikovų (17/22, 77 proc.) ir pagal pastarąjį rodiklį buvo nepralenkiamas.

Klemenas Bolha (Vilniaus „Žalgiris“): Vos 3 minutes iki praėjusio savaitės mačo sužaidęs slovėnas pateisino trenerių štabo pasitikėjimą ir sužaidė geras rungtynes. „Žalgiris“ nepraleido įvarčio, savo ruožtu, K. Bolha išsiskyrė atliekant perdavimus (38/41, 93 proc.) bei dvikovose (10/13, 77 proc.).

Ivanas Hladikas (Marijampolės „Sūduva“): Čempionų ekipos vidurio gynėjas 11-ajame ture turėjo netikėtai daug darbo. Slovakas sėkmingai slopino kiekybinį pranašumą turėjusių varžovų išpuolius ir perėmė daugiausiai kamuolių visame ture – 16. Be to, I. Hladikas buvo kur kas pranašesnis dvikovose (12/17, 71 proc.).

Hugo Figueredo („Panevėžys“): Nepaisant pralaimėto mačo, tai buvo geriausiai pastarajame ture pasirodęs kairiojo krašto gynėjas. Itin grubių klaidų brazilas nedarė ir aktyviai jungėsi į atakas, atlikdamas pirmą savo šio sezono rezultatyvų perdavimą. 265 „InStat“ naudingumo balai – aštuntas rezultatas 11-ajame ture.

Linas Pilibaitis („Kauno Žalgiris“): Anot „InStat“ statistikos, antrą vietą pagal naudingumo balus (301) užėmė karjeros renesansą išgyvenantis Kauno ekipos saugas. Vienas iš rezultatyviausių čempionato žaidėjų pelnė trečią įvartį per pastarąsias ketverias rungtynes ir turo rinktinėje atsidūrė net šeštą sykį.

Domantas Šimkus (Vilniaus „Žalgiris“): Šis iš Šiaulių kilęs futbolininkas sostinės derbyje atliko daug darbo aikštės viduryje ir prisidėjo prie reikšmingos pergalės. D. Šimkus laimėjo du trečdalius dvikovų (12/18, 67 proc.) bei pirmasis net 11 kartų suskubo prie atšokusių kamuolių. Pagal šį rodiklį žalgirietis atsiliko tik nuo Gargždų „Bangos“ kapitono Deivido Padaigio.

Edenilsonas Bergonsi („Panevėžys“): Sezoną gana blankiai pradėjęs brazilas nuo liepos rungtyniauja vis sėkmingiau – geresnė atkarpa buvo įprasminta pirmuoju įvarčiu Kaune. Po keitimo į kovą mestas ir beveik pusvalandį sužaidęs E. Bergonsi pagyvino „Panevėžio“ puolimą bei beveik be klaidų dalino perdavimus (31/33, 94 proc.).

Hugo Videmontas (Vilniaus „Žalgiris“): Po priverstinės pertraukos prancūzas demonstruoja puikų žaidimą ir ne be reikalo su 5 įvarčiais yra rezultatyviausių žaidėjų trejete. H. Videmontas buvo vienintelio pergalingo įvarčio autorius sostinės derbyje bei atliko dar 3 smūgius į vartų plotą. 271 „InStat“ naudingumo balas – septintas rezultatas 11-ajame ture.

Shogo Yoshikawa (Gargždų „Banga“): Pastarajame ture išsiskyrė ir kairiajame krašte dažname mače daug problemų varžovams keliantis japonas. Sh. Yoshikawa išprovokavo daugiausiai pražangų (6), iš kurių viena baigėsi oponento gauta raudona kortele. Krašto saugas taip pat atliko tris smūgius link vartų ir laimėjo 12 dvikovų (12/23, 52 proc.).

Simonas Urbys („Kauno Žalgiris“): Gargždiškis antrą kartą šiemet nuskriaudė „Panevėžį“, padidindamas pelnytų įvarčių skaičių šių metų A lygoje iki dviejų. S. Urbys dvikovą baigė su 272 surinktais „InStat“ naudingumo balais ir puikiu perdavimų (26/28, 93 proc.) taiklumu.